Kaynarca Haber
İSTANBUL
Bugün
/
ANKARA
Bugün
/
İZMİR
Bugün
/
Elektrik kesintisinin nedenini açıkladı
Elektrik kesintisinin nedenini açıkladı
Dün akşam elektriklerin kesilmesinin nedeni hakkında yapılan açıklamada kesintiye aralarında Kaynarca Trafo merkezinin de bulunduğu trafo merkezlerinin devre dışı bırakılması gösterildi. Yapılan açıklama şöyle: TEİAŞ 5.Grup Müdürlüğüne bağlı 154 bin...
25 Mart 2013 11:06
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Kaynarca Haber

Dün akşam elektriklerin kesilmesinin nedeni hakkında yapılan açıklamada kesintiye aralarında Kaynarca Trafo merkezinin de bulunduğu trafo merkezlerinin devre dışı bırakılması gösterildi.

Yapılan açıklama şöyle: TEİAŞ 5.Grup Müdürlüğüne bağlı 154 bin voltluk iletim hatları 24 Mart Pazar akşamı saat 21.14 itibariyle enerjisiz kaldı ve beş ilde sistem oturdu.

Sakarya, Kocaeli, Yalova ile Düzce ve Boluda da etkili olan enerji kesintisinde saat 21.30 itibariyle TEİAŞ indirici merkezleri kademeli olarak devreye alınmaya başlandı.

TEİAŞ 5.Grup Müdürlüğüne bağlı 154 bin voltluk iletim hatları 24 Mart Pazar akşamı saat 21.14 itibariyle enerjisiz kaldı ve beş ilde sistem oturdu.

Sakarya da Karasu dışında TEİAŞ’a ait, Dörtyol Ada Trafo Merkezi, Sakarya Yenikent TM, Hendek Akova TM, Akyazı Kuzuluk TM, Kaynarca TM, Pamukova İndirici Trafo merkezleri devre dışı kaldı.

Karasu İndirici Merkezi ise Osmanca Trafo merkezinden beslendiği için Sakarya daki TEİAŞ’a ait 154 bin voltluk iletim hatlarındaki enerji kesintisinden etkilenmedi.

Kocaelide de TEİAŞ’a ait Merkezdeki İzmit I Trafo İndirici Merkezi ve Körfez (Yarımca II) Trafo indirici Merkezi 154 bin voltluk enerji kesintisinden etkilenmedi.
Ancak bu iki merkez dışında 154 bin volt seviyesindeki Köseköy TM, Gölcük TM, Karamürsel TM, İzmit II TM de enerji kesintisi yaşandı.

154 Kilovoltluk indirici merkezlerde yük aktarımı sırasında manevra yapılırken oluşan arıza ile TEİAŞ iletim hatlarında yaşanan kesinti Sakarya ve Kocaeli yanı sıra TEİAŞ’a ait Yalova ve Düzce ile Bolu illerindeki yüksek gerilim seviyesindeki iletim hatlarında da enerjinin verilememesine neden oldu.

SEDAŞ Müşterileri bilgi alabilmek için SEDAŞ çağrı merkezine yönlendi. Enerji alamayan vatandaşların 4 il ve 42 ilçe ve 1400 köyden gelen çağrılarıyla Çağrı merkezi adeta kilitlenme noktasına geldi.

Saat 21.14 te oluşan ve 5 ilde etkisini gösteren kesinti sonrası 154 Kilovoltluk İndirici merkezler saat 21.40 itibariyle kademeli olarak TEİAŞ tarafından devreye alınmaya başlandı.

TEİAŞ Trafo İndirici Merkezlerinden il ve ilçelere eskisi gibi enerji verilmeye başlanması ile enerji iletim ve dağıtım şebekeleri normal duruma döndürülmüş oldu.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa