Kaynarca Haber
İSTANBUL
Bugün
/
ANKARA
Bugün
/
İZMİR
Bugün
/
Gezer Ayakkabı Fabrikası’ndan öğrencilere ayakkabı
Gezer Ayakkabı Fabrikası’ndan öğrencilere ayakkabı
Gezer Fabrikasının sponsorluğu ile Sosyal Doku Derneği’nin aracılığıyla Dostluk Kervanı Dayanışma Derneği, Adapazarı Orman Bölge Müdürlüğü, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sakarya İl Müftülüğü’nün işbirliği ile Kaynarca’da temsili ayakkabı...
2 Mart 2013 23:37
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Kaynarca Haber

b5

b9Gezer Fabrikasının sponsorluğu ile Sosyal Doku Derneği’nin aracılığıyla Dostluk Kervanı Dayanışma Derneği, Adapazarı Orman Bölge Müdürlüğü, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sakarya İl Müftülüğü’nün işbirliği ile Kaynarca’da temsili ayakkabı dağıtım töreni yapıldı.
Kaynarca Lisesi’nde yapılan törene Kaynarca Kaymakamı Huriye Küpeli Kan, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, Adapazarı Orman Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz, Bölge Müdür Yardımcısı Yaşar Sarı, Kaynarca İlçe Milli Eğitim Müdürü Hidayet Tekin Yazıcı, Kaynarca İlçe Okul Müdürleri ile Kaynarca Orman İşletme Şefi ve personeli ile öğrenciler katıldı.
Adapazarı Orman Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz yaptığı açılış konuşmasında, “Gezer fabrikasının sponsorluğu ile Sosyal Doku Derneği’nin aracılığından Dostluk Kervanı Dayanışma Derneği, Adapazarı Orman Bölge Müdürlüğü, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sakarya İl Müftülüğünün koordinasyonuyla Sakarya ilinde milli eğitime bağlı okullarda okuyan öğrenciler ile il müftülüğüne bağlı kuran kurslarında okuyan öğrencileri kapsayan ayakkabı dağıtım projesi gerçekleştirildi. Burada toplam 52 bin 956 adet ayakkabı Gezer Fabrikası tarafından hibe edilmiş olup Sosyal Doku ve Dostluk Kervanı’nın resmi prosedür takibi ile bu ayakkabılar Milli Eğitim Müdürlüğü, Müftülük ve Orman Bölge Müdürlüğü uhdesinde okullarda okuyan öğrencilere üçlü koordinasyonla dağıtılmıştır. Yapılan bu tören çocuklarımıza verilmiş ve dağıtılmış olan bu ayakkabıların temsili mahiyetinde düzenlenmiştir. Emeği geçen başta Gezer Fabrikası, Sosyal Doku Derneği, Dostluk Kervanı Yardımlaşma Derneği, Adapazarı Orman Bölge Müdürlüğü yönetimi Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sakarya İl Müftülüğü üst yönetici ve çalışanlarına katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Bu hayrı yapan Gezer Fabrikasına da hayırlarının devamı noktasında ve katkılarından dolayı da ayrıca hürmetlerimizi arz ediyoruz” dedi.
Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, “Bu sosyal etkinlik kapsamında Dostluk kervanı Dayanışma Derneği Başkanı ve Orman Bölge Müdürümüze özellikle teşekkür ediyoruz onlar aracı oldular yine İstanbul’da bu işe katkı sağlayan sosyal doku derneğimize de teşekkür ediyorum. İlçemizde başta Belediye Başkanımız olmak üzere ilçe milli eğitim müdürümüz okul müdürü ve öğrenci arkadaşlarım hem bu konuda hem diğer eğitim öğretim faaliyetleri konusunda gösterdikleri gayret ve başarıdan dolayı da hem teşekkür ediyoruz hem şükranlarımı sunuyorum” dedi.
Kaynarca Kaymakamı Huriye Küpeli Kan ise, “Bu tür sosyal etkinlikler ile geleceğimiz olan çocuklarımızın sevindirmek her insanın yapmak isteyeceği bir hayır işidir, bu etkinlikte emeği geçen başta Orman Bölge Müdürümüz, Milli Eğitim Müdürümüz ve personeline teşekkür ediyor saygılar sunuyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Sakarya İl genelinde çeşitli sportif faaliyetlerde il birincisi ve ikincisi olan öğrencilere hediye verilmesinin ardından etkinlik sona erdi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa