AKP’lilerin torpil kavgası Sakarya medyasında

Kaynarca’da devlet kurumlarına ve Kaynarca Belediyesi’ne işe alımlarda hakeden liyakat sahibi kişilere değil torpille AKP’lilerin işe alınması işsiz gençler başta olmak üzere ailelerin tepki konusu olurken, Kaynarca Belediye Başkan Yardımcısı Turan Zengin’in oğlunu kendi yönettiği Belediye şirketinde işe alması AKP teşkilatını birbirine düşürdü.

AKP’lilerin torpil kavgası Sakarya medyasında
AKP’lilerin torpil kavgası Sakarya medyasında Admin
Bu içerik 6571 kez okundu.
Advert

Yerel medyaya takma isimlerle durumu ihbar eden partililer ısrarla haber yapılmasını istediler. 

Medyabar’da yayımlanan habere göre Belediye Başkan Yardımcısı Turan Zengin oğlunu Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Belediye şirketinin asfalt şantiyesine 2 bin 800 lira maaşla işe aldı.

AKP ilçe teşkilatından gelen tepkilerden sonra şirkete teknisyen olarak alınan oğul S.Z. dikkat çekmemesi için geçici olarak Adapazarı Belediyesi’nde görevlendirildi. 

İddialara göre Belediye Başkanı Zeynur Özel, açıklama yapmaktan kaçınarak, “Geçici olarak işe aldık” demekle yetindi. 

Haberin başında da belirtildiği üzere Kaynarca’da kamu kurumlarında AKP’li yöneticilerin ve AKP teşkilatına yakın isimlerin istihdam edilmesi yıllardır alışılagelmiş, genel kural haline gelmişken ve suskun kalınırken Turan Zengin’in oğluna tepki gösterilmesi parti için çekişmeleri  su yüzüne çıkardı.

Gelişmelerle ilgili bilgisine başvurduğumuz partili çevreler, tepkinin Kaynarca’da AKP ilçe yönetimiyle, Belediye yönetimi arasındaki uyumsuzluktan kaynaklandığını savunuyorlar. 

Yasa gereği taşeron işçi çalışmayı ortadan kaldırmak amacıyla Kaynarca Belediyesi tarafından alınan şirketin Yönetim Kurulu Başkanı olarak Mart ayında Belediye Başkan Yardımcısı Turan Zengin atanmış, Karar Belediye Meclisi tarafından oy birliği ile alınmıştı.

Medyabar’ın haberine yapılan yorumlardan birinde ise kaynarcahaber.com hedef alındı. İsim vermeden Sıradan Kaynarcalı rumuzuyla yazılan yorumda: “Bu iş olalı yaklaşık bir aydan fazla oldu. Kaynarca’da Akp aleyhine olan en küçük bir haberi bile kaçırmayan muhalif bir gazete ve editörü vardı. Nasıl oldu da bu işten haberi  olmadı ya da bunu haber yapmaması için kendilerine haberin aktörleri görmemesini istedi acaba? …”

Aynı çevreler takma adla sosyal medya mesajıyla durumdan kaynarcahaber.com’u haberdar ettiler. Açıkçası parti içi hesaplaşma içeren ve bireyleri hedef alan bu olayda taraf olmamız tarafsız yayın politikamıza ters düştüğünden haber yapmadık. 

Haberin aktörlerinin görmemesini istemeleri ise söz konusu dahi olamayacağı açıktır. Çünkü Kaynarcahaber bağımsızdır ve gücünü haktan, haklıdan, gerçeklerden alır. Bunun kanıtı da yıllardır bu aktörler ve haksızlıklar karşısında yaptığımız binlerce haberimizdir. AKP’li çevrelerin de bunu bildiklerinden dolayı kendi uğradıkları haksızlıkları da bize bildirmelerinin nedeni budur. 

“AKP Gençlik Kolu iş bulmanın tek yolu” konulu haberlere arşivlerden ulaşılabilir. Ancak kaynarcahaber.com AKP içindeki çirkin rant kavgalarının tarafı olmayacaktır. - Sedat Balta 

http://www.kaynarcahaber.com/haber/474/akp-genclik-kolu-is-bulmanin-tek-yolu-olunca.html

Fotoğraf altı: Aynı gün doğan Belediye Başkanı Zeynur Özel ve Yardımcısı Turan Zengin için personeli doğum günü partisi yaptırmış ve pastanın üzerine de 'İyi ki varsınız başkanlarımız' yazdırmışlardı. 

turan zengin oğlunu torpil akp ak parti kaynarca zeynur özel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaynarca niye gelişmiyor ve büyümüyor?
Kaynarca niye gelişmiyor ve büyümüyor?
Emekli polis memuru son yolculuğuna uğurlandı
Emekli polis memuru son yolculuğuna uğurlandı