Advert

Koku sorunu bu kez ulusal basında

Show TV Sakarya Temsilcisi ve Sakarya Akşam Haberleri Genel Yayın Yönetmeni Nurettin Eryılmaz’ın, “Kaynarca Seyran Deresi yaydığı pis koku nedeniyle vatandaşları canından bezdirdi” haberini paylaşıyoruz:

Koku sorunu bu kez ulusal basında
Koku sorunu bu kez ulusal basında Admin
Advert

Kaynarca’nın lağım sularını taşıyan Seyran Deresi 40 yıldır yaydığı pis koku ile ilçenin kâbusu haline geldi.  Her gün burunlarını tıkayarak dolaşmak zorunda kalan Kaynarcalılar, Büyükşehir Belediyesi’nden koku sorununu bir an önce çözmesini istedi. Yaşlı bir vatandaş, “Milyonlarca yatırım yapan SASKİ nerede? Kaynarca öksüz mü?” diyerek tepkisini dile getirdi. 

Yılların Sorunu

Kaynarca ilçe merkezinden geçen Seyran Deresi yıllar önce Devlet Su İşleri’nin (DSİ)açtığı ihale ile temizlenmiş ve derenin yol açtığı koku sorununa geçici olarak çözüm üretilmişti. Ancak, ilçenin tüm lağım sularının boşaldığı dere zamanla yeniden pislikle kaplandı. Dereden akan simsiyah lağım suyu ve çevreye  saçılan pis koku vatandaşların tahammül edemeyeceği boyutlara ulaştı. 

Burunlarını Tıkıyorlar

Dere kenarından geçen vatandaşlar İlçe merkezine kadar yayılan koku sorununa ilçe belediyesi ve SASKİ ekiplerinin bir türlü çözüm üretemediğini belirtti.  Koku sorununun yaklaşık 40-50 yıllık bir mesele olduğunu belirten vatandaşlar, “Zamanında sözler verildi, ‘sorun çözülecek’ denildi. DSİ bölgede çalışma yaptı. Ancak durum ortada, biz hala burunlarımızı tıkayarak dolaşıyoruz. Dayanılmaz bir koku var. Bu dereden her türlü hastalık yayılabilir. Şehrin altyapısına yapılan milyonluk yatırımlar var; burayı ise gören yok” dediler. 

Büyükşehir Nerede?

Seyran Deresi’nde eskiden balık yakaladıklarını anlatan yaşlı bir vatandaş ise, “Zamanında  Belediye Başkanımız Zeynur Özel sorunu çözme sözü vermişti. Geçici önlemler aldılar.  Sonuçta şimdi Büyükşehir Yasası var. Büyükşehir Belediyesi nerede, milyonlarca yatırım yapmakla övünen SASKİ yetkilileri nerede? Kaynarca, öksüz mü? Biz artık laf değil icraat istiyoruz. Bu koku sorununu çözmezlerse hakkım da helal değil. Böyle bilsinler ”  ifadelerini kullandı. - NURETTİN ERYILMAZ

nurettin eryılmaz kaynarca sakarya koku sorunu belediyesi zeynur özel
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yüz yüze eğitim nasıl olacak?
Yüz yüze eğitim nasıl olacak?
Fındık hırsızlarına karşı silahlı devriye
Fındık hırsızlarına karşı silahlı devriye