"En büyük Gazi M. Kemal Atatürk'ün temsilcisisiniz"

19 Eylül Gaziler Günü Kaynarca'da Hükümet Konağı önünde düzenlenen törenle kutlandı. Törende gaziler adına konuşan Muharip Gaziler Derneği Kaynarca Şube Başkanı Aziz Çelebi konuşmasında, Osmanlı'nın 1699'dan 1919'a kadar 220 yıl sürekli toprak kaybettiğini Atatürk ve yeni kurulan devletin bunu tersine çevirdiğini vurguladı.

Admin
Advert

 Kaymakam Vekili Ahmet Korkmaz ilçe protokolü,  gaziler, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı törende çelenklerin sunumundan sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kaynarca Seyfettin Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmeni Bülent Karaçar yaptı. 
Okulun öğrencisi Kazım Ceylan'ın okuduğu şiirden sonra  Muharip Gaziler Derneği Kaynarca Şubesi Başkanı Aziz Çelebi bir konuşma yaptı. Dünyanın en güçlü devleti Osmanlı İmparatorluğu'nun 1699'tan 1919'a kadar güç ve toprak kaybına uğradığını belirten Aziz Çelebi, "Bu gerileme Birinci Dünya Savaşı sonuna kadar devam etti. Gözünü Türk'ün anavatanına Anadolu topraklarına diken emperyalist güçlerin en büyük hayali, Anadolu'daki 1000 yıllık Türk varlığını sona erdirmekti.
19 Eylül tüm gazilerin en büyük Gazi Mustafa Kemal Atatürk'le bütünleştiği bir gündür. Gururla taşıdığımız gazi ünvanı Ata'mızdan biz gazilere intikal eden en büyük mirastır.  Sizler en büyük Gazi M. Kemal Atatürk'ün yaşayan birer temsilcisisiniz. " diye konuştu.

Gazi mustafa kemal atatürk gaziler günü
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Gerekli kararları yeniden alırız'
'Gerekli kararları yeniden alırız'
‘Köyde mutluluk var’
‘Köyde mutluluk var’