Advert

Kaynarca Meslek Yüksek Okulu'na yeni Müdür

Yeni üniversiteye bağlanan Kaynarca Seyfettin Selim MYO'ya müdür ataması yapıldı.

Kaynarca Meslek Yüksek Okulu'na yeni Müdür
Kaynarca Meslek Yüksek Okulu'na yeni Müdür Admin
Bu içerik 4035 kez okundu.

Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, üniversiteye bağlı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ve tüm Meslek Yüksekokulları müdürlerini atadı. Kaynarca'ya Öğretim Üyesi Dr. Hakkı Bağcı atandı.

KAYNARCA MESLEK YÜKSEK OKULU MÜDÜRÜ Dr.Öğr. Üyesi Hakkı BAĞCI'NIN ÖZGEÇMİŞİ
1979 yılında Eskişehir’ in Sarıcakaya ilçesinde dünyaya geldi. Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği alanında lisans öğrenimini 2002 yılında tamamladı. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda 3 yıl öğretmenlik yaptıktan yaptı. 2007 yılında Anadolu Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri alanında yüksek lisansını,  2012 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitim Teknolojileri alanında doktora öğrenimini tamamladı. Halen Sakarya Uygulama Bilimleri Üniversitesi Kaynarca Seyfettin Selim Meslek Yüksek Okulunda Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. Uzaktan öğretim, eğitim teknolojileri, bilişim teknolojileri, sosyal medya kullanımı, programlama öğretimi gibi alanlarda akademik çalışmaları bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.
EKİP RUHUYLA ÇALIŞACAĞIZ
2018-2019 eğitim öğretim yılına hazırlanan Üniversite, yapılandırılma sürecini hızlandırdı. Rektör atamasının Resmi Gazetede yayınlanmasının ardından çalışmalarını aralıksız sürdüren Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık, atamalarla ilgili yaptığı açıklamada uygulamalı eğitime yönelik çalışmaları ekip ruhuyla gerçekleştireceklerini belirtti.
BİRÇOK ÜNİVERSİTE ÖRNEK ALINDI
Uygulamalı eğitimin Dünya’da ve Türkiye’de öneminin giderek arttığını belirten Rektör Mehmet Sarıbıyık, “ Sakarya’da hayata geçirdiğimiz uygulamalı eğitim modelleri, Türkiye’nin birçok üniversitesinde örnek alındı. Biz doğru ve başarılı bu çalışmalarımızı yeni atamalarını yaptığımız müdürlerimizle daha da ileriye taşımayı hedefliyoruz. Başta Sakarya’nın olmak üzere ulusal ve uluslararası alanda beklentileri karşılayacak, iş dünyasıyla eğitim dünyasını yakınlaştıracak kadrolarla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Sakarya Üniversite’sinden ayrılma sürecinde bazı müdürlerimizin kadrosu da aynı üniversitelerinde kaldı. O nedenle kendilerine teşekkür ediyoruz. Yeni müdürlerimize de başarılar diliyoruz.
Müdürlerimiz, akademik ve idari kadrolarımızla uyumlu bir şekilde çalışarak yeni üniversitemizi Sakarya’daki tüm çevrelerle sağlam bağlar kuracak, uygulamalı eğitimi daha etkin bir seviyeye getirecektir.
SAHADA OLACAĞIZ
Türkiye’ye örnek olan ‘bir dönem iş yeri eğitim modeli’nin ardından tüm fakültelere yönelik uygulamalı eğitimlerin üniversite ve sektör arasında bir sinerji oluşturduğuna dikkat çeken Rektör Mehmet Sarıbıyık, “ Dünya, ‘yaparsam öğrenirim’ anlayışıyla eğitim sistemlerinde önemli değişiklikler gerçekleştirdi. Bizler de yıllardır uyguladığımız bir dönem iş yeri eğitimi modeliyle bu anlayışı hayata geçirdik. Uyguladığımız modelle hem akademik çevre, hem de iş çevresi eksikliklerini görerek iyileştirmelerine hız verdi. Öğrencilerimiz gerek akademik gerek iş deneyimi alanında nitelikli bir şekilde mezun olma fırsatı yakaladı. Birçok öğrencimiz uygulama gördüğü iş yerinde işe başlamış oldu. Sadece okul binalarında kalınmamalı, sahada olmalıyız. Müdürlerimiz ve akademisyenlerimiz de sahada olacak, idari personellerimizle uyumlu bir şekilde öğrencilerimize ve iş dünyasına katkılar sağlamaya devam edeceğiz. Yakalanılan bu seviyeyi daha da ileriye taşımalıyız” dedi.
Yeni Yapılan Atamalar:
Arifiye Meslek Yüksekokulu’na Prof. Dr. Can Haşimoğlu
Sapanca Meslek Yüksekokulu’na Prof. Dr. Oğuz Türkay
Pamukova Meslek Yüksekokulu’na Doç. Dr. Fatih Sönmez
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Dr. Öğr. Üyesi Kenan Göçer
Adapazarı Meslek Yüksekokulu’na Dr. Öğr. Üyesi İsmail Gümüş
Akyazı Meslek Yüksekokulu’na Dr. Öğr. Üyesi İhsan Küçükrendeci
Ferizli    Meslek Yüksekokulu’na Dr. Öğr. Üyesi Aslan Çoban
Geyve  Meslek Yüksekokulu’na Dr. Öğr. Üyesi Nermin Akyel
Hendek Meslek Yüksekokulu’na Dr. Öğr. Üyesi Nihat Kurt
Karasu Meslek Yüksekokulu’na Dr. Öğr. Üyesi Sedat Durmuşkaya
Kaynarca S.S. Meslek Yüksekokulu’na Dr. Öğr. Üyesi Hakkı Bağcı
Sapanca Turizm Meslek Yüksekokulu’na              Dr. Öğr. Üyesi Hümeyra Taşcıoğlu Baysal
MÜDÜRLERİN ÖZGEÇMİŞİ ŞÖYLE
Dr. Öğretim Üyesi Aslan ÇOBAN  
1971 yılında Malatya’nın Hekimhan ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Hekimhan’da tamamladı. 1992 yılında İTÜ Sakarya Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1994 yılında Sakarya Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makina Eğitimi Bölümüne araştırma görevlisi olarak atandı. Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nden 1996 yılında yüksek lisans, 2006 yılında doktorasını tamamladı. 2008-2010 yılları arasında yeni kurulan Muş Alparslan Üniversitesinde Genel Sekreterlik, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü ve Rektör Danışmanlığı görevlerinde bulundu. 2011 yılında bir yıl süreli olarak Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan Ohio State Üniversitesi’nde misafir bilim adamı olarak araştırmalar yaptı. 2015-2018 yılları arasında Sakarya Üniversitesi Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi (SARGEM)’de müdür yardımcılığı görevini yürüttü. Halen Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliğinde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. İngilizce bilen ÇOBAN, evli ve 4 çocuk babasıdır.
Prof.Dr.Can HAŞİMOĞLU 
Lisans Eğitimini 1998 Yılında Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Makine Eğitimi Bölümü Otomotiv Anabilim dalında tamamladı.
1998-2002 yılları arasında Selçuk Üniversitesinde görev yaptı. Yüksek Lisansını Selçuk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde, Doktora Eğitimini 2005 Yılında  Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde tamamladı. 2009 Yılında Doçent, 2014 Yılında Profesör oldu.

Dr.Öğr. Üyesi Hümeyra TAŞÇIOĞLU BAYSAL 
1978 Ankara doğumlu Hümeyra TAŞÇIOĞLU BAYSAL 2003 yılında Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitirdi. 2005 yılında Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde Yüksek Lisans ve 2010 yılında Doktora eğitimini tamamladı. 2011 yılında Yrd. Doç. Dr. Ünvanını aldı. 2011 yılında göreve başlamış olduğu Kırkpınar turizm Meslek Yüksekokulunda göreve devam etmektedir.
1955 yılında Sakarya’da doğdu. 1980 yılında Bursa İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İşletmecilik Bölümü’nde 1991 yılında yüksek lisansını, 1995 yılında ise doktorasını tamamlamıştır.
1983 – 1989 yılları arasında Sanayi Ticaret Bakanlığı bünyesindeki Tarım Satış Kooperatiflerinde müfettiş olarak çalıştı. 1989 – 1992 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Düzce Meslek Yüksekokulunda, 1992 – 1994 yılları arasında ise Abant İzzet Baysal Üniversitesi Düzce Meslek Yüksekokulunda öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Gümüş 1995 yılında Sakarya Üniversitesi Sakarya Meslek Yüksekokulunda öğretim görevlisi olarak başladığı görevine 2001 yılı itibariyle Dr. Öğretim Üyesi olarak devam etmiştir. 2001 – 2015 yılları arasında Sakarya Meslek Yüksekokulunda İktisadi ve İdari Programlar Bölüm Başkanlığı ve Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölüm Başkanlığı görevlerinin yanı sıra yönetim kurullarında da görev almıştır. Sakarya Üniversitesi Sakarya Meslek Yüksekokulunda 2016 - 2018 yılları arasında müdür olarak görev yaptı.
Akademik olarak çok sayıda ulusal ve uluslararası bildiri ve ulusal dergilerde makalesi bulunan Dr. Öğretim Üyesi İsmail Gümüş, evli ve 3 çocuk babasıdır.
Dr. Öğretim Üyesi İhsan KÜÇÜKRENDECİ
 
1967’de İstanbul’ da doğdu. İstanbul Şişli Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. 1991 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Sakarya Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. 1991-1994 yılları arasında Almanya’ da çeşitli akademik faaliyetlerde bulundu. 1995-2001 yılları arasında Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ve  Sakarya Üniversitesi’nde Makina Mühendisliği alanında akademik çalışmalarını tamamladı.
Özel sektörde yurt içi ve yurt dışı projelerde Makine Mühendisi olarak çalıştı. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’ nde 1997-2002 arası Öğretim Görevlisi, 2002-2006 yıllarında Makine Mühendisliği Bölümü’ nde Yardımcı Doçent olarak çalıştı.
2006-2016 yıllarında Sakarya Üniversitesi Akyazı Meslek Yüksek Okulu’ nda Bölüm Başkanı ve Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 
Kütahya’ da üniversite sanayi işbirliğinin kurulması ve geliştirilmesi, Avrupa Birliği Fonları’ nın  sanayide verimli kullanılması, jeotermal enerjinin şehir ısıtması ve seralarda kullanılması, sulama barajlarından elektrik elde edilmesi konularında çeşitli kurumlara danışmanlık yaptı.
Sakarya’ da Avrapa Birliği destekli eğitim projelerinin Türkiye ve Avrupa ülkeleri  işbirliği ile gerçekleştirilmesinde görev yaptı. 
Macaristan ve Çekya’ da akademik faaliyetlerde bulundu.
Halen Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü’ nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.
Akademik olarak ulusal ve uluslararası yayınları bulunan, Tübitak ve Kosgeb projelerinin gerçekleştirilmesinde görev alan Dr. Öğretim Üyesi İhsan Küçükrendeci evli ve üç çocuk babasıdır.
Doç. Dr. Fatih SÖNMEZ
1980 yılında Bursa’da doğan Fatih Sönmez, 2004 yılında Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü’nü bitirdi. Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Kimya Ana Bilim Dalı’nda 2007 yılında Yüksek Lisans ve 2012 yılında Doktora eğitimlerini tamamladı.
2006-2011 yılları arasında Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak görev yaptı. 2011 yılında Sakarya Üniversitesi Pamukova Meslek Yüksek Okulu Gıda İşleme Bölümü’ne Öğretim Görevlisi ve 2012 yılında Yardımcı Doçent olarak atanan Sönmez, 2012-2017 yılları arasında Gıda İşleme Bölümü Bölüm Başkanlığı görevini yürüttü. 2017-2018 yıllarında Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü’nde Dr. Öğretim Üyesi olarak görev yapan Sönmez, 2018 yılında Doçent unvanı aldı.
Organik Kimya başta olmak üzere çeşitli alanlarda SCI ve diğer indekslerde taranan Uluslararası hakemli dergilerde yayınlanmış birçok bilimsel çalışması ve Ulusal/Uluslararası Kongrelerde birçok bildirisi bulunan Sönmez, TÜBİTAK-Araştırma Destek Programlarında panelist ve bilimsel dergilerde hakemlik görevleri yaptı. TÜBİTAK ve BAP projelerinde çeşitli görevlerde yer alan Doç. Dr. Fatih Sönmez, evli ve 2 çocuk babasıdır.
Dr.Öğr. Üyesi Nermin AKYEL
1966 yılında Geyve’de doğan Nermin Akyel, 1982 yılında Geyve Lisesinden mezun olduktan sonra öğrenimine ara vermiş olup 1995 Yılında Geyve Meslek Yüksekolunun açılması üzerine 1996 yılında ilk kez girdiği Üniversite seçme sınavında Sakarya Üniversitesi Geyve Meslek Yüksekokulu Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programına yerleştirildi. 1998 Yılında dikey geçiş yaparak başladığı Sakarya Üniversitesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra 2001 yılında Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, İşletme Anabilim Dalı, Muhasebe ve Finansman Bilim Dalı’nda yükseklisans öğrenimine başladı ve aynı yıl Geyve Meslek Yüksekokulu’nda Öğretim Görevlisi olarak çalışma hayatına atıldı.
2003 yılında “Mali Tabloların Bağımsız Denetiminde İç Kontrol Sisteminin Yeri ve Bir Uygulama” başlıklı  tezi kabul edildikten sonra aynı enstitü ve aynı anabilim dalında başladığı doktora çalışmalarını, 2009 yılında hazırladığı “ Adli Muhasebecilik ve Türkiye’de Uygulanabilmesi İçin Altyapı Bileşenlerinin Mevcut Durumu, Değerlendirilmesi ve Öneriler” başlıklı tezi ile Doktor unvanını alan Nermin Akyel aynı yıl Geyve Meslek Yüksekokulu’nda Yardımcı Doçent kadrosuna atandı.
Geyve Meslek Yüksekokulu, İşletme Fakültesi ve Siyasal Bilgiler Fakültesinde ders vermekte olan Nermin Akyel 2003 yılından itibaren Sakarya Üniversitesi kalite çalışmalarında yer almasının yanı sıra Geyve Meslek Yüksekokulu’nda Program Başkanlığı, Bölüm Başkanlığı ve Müdür Yardımcılığı gibi farklı görevlerde bulunmuş olup 2013 yılından itibaren Geyve Meslek Yüksekokulu Müdürü olarak görev yapmaktadır. 
Kenan GÖÇER, Dr. Öğr. Üyesi 
1975 yılında doğdu. Uludağ Üniversitesi’nde Maliye (lisans: 1994-1998), Marmara Üniversitesi’nde Yüksek Lisans (1999-2002) ve Doktora eğitimini (2008-2012) tamamladı.
Maliye Bakanlığı’nda 1998’de başladığı memuriyeti, Selçuk Üniversitesi’nde Mali Hizmetler Uzmanlığı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde Mali Hizmetler Uzmanlığı, Bütçe Müdürlüğü, Gelir Müdürlüğü, Kültür Sanat ve Konservatuar Müdürlüğü görevleri ile devam etti. İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nin kurucu Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürüttü.
Sakarya Üniversitesi Kaynarca Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu’na Yrd. Doç. Dr. olarak 2014 yılında atandığından 2018’e kadar aynı okulun müdür yardımcılığı görevini yürüttü.
Yayınlanmış kitapları:
Osmanlı’nın İlk Ağır Sanayi Kitabı, (2017)
Osmanlı’nın Son İktisat Kitaplarından: İlm-i İktisad Dersleri, (2017)
Safahat’ın Ulu Ortası: Fatih Kürsüsünde (2013)
Yerel Yöneticilerin Mali El Kitabı (2013)
Prof. Dr. Oğuz TÜRKAY 
1975 yılında Sivas’ın Acıyurt Köyü’nde doğdu.  1996 yılında Erciyes Üniversitesi İİBF Nevşehir Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’ndan mezun oldu. 2003 yılında Sakarya Üniversitesi İİBF Turizm İşletmeciliği Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak atanıncaya dek Antalya ve İstanbul’da değişik turizm işletmelerinde operasyonel ve idari görevler aldı. 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Turizm İşletmeciliği Yüksek Lisans Programı’nı, 2007 yılında ise Dokuz Eylül Üniversitesi, Turizm İşletmeciliği Doktora Programı tamamladı. Doktora eğitimi boyunca geçici görevlendirme ile Dokuzeylül Üniversitesi İşletme Fakültesi Turizm İşletmeciliği Bölümü’nde bulundu. 2008 yılında Sakarya Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent oldu. 2012 yılında Doçent unvanını aldı. 2018 yılında ise Sakarya Üniversitesi’nde Profesörlük kadrosuna atandı. Turizm İşletmeciliği ve Yönetim-Strateji konularında kitap, makale ve bildirileri bulunmaktadır. Görev süresi boyunca değişik akademik ve idari görevler icra eden Prof. Dr. Türkay en son Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Turizm Fakültesi’nde dekan yardımcılığı görevinde bulunuyordu.
Dr. Öğr Üyesi Sedat DURMUŞKAYA
1979 yılında Sakarya’da doğdu. 2001 yılında Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nü bitirdi. 2004 yılında Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Muhasebe ve Finansman alanında Yüksek lisans eğitimini tamamlamış ve ardından aynı üniversitede 2011 yılında Muhasebe ve Finans alanında doktora eğitimini tamamlamıştır. 2014 yılında Doktora sonrası araştırma yapmak amacıyla Amerika’da, University of Texas at Dallas’ta misafir araştırmacı olarak bulunmuştur. Çeşitli özel ve kamu kurumlarında muhasebe ve finans alanında eğitimler verdikten sonra, 2009 yılında Sakarya Üniversitesi Karasu Meslek Yüksek Okulu’na Öğretim görevlisi olarak atanmıştır. 2013 yılında yardımcı doçent kadrosuna atanan Durmuşkaya, Karasu Meslek Yüksek Okulu’nda müdür yardımcılığı, Üniversite Sanayi işbirliği çerçevesinde geliştirilen 3+1  Mesleki Uygulamalar birim koordinatörlüğü, Birimin Toplam Kalite Elçiliği gibi görevlerde bulunmuştur. 2016 yılından itibaren Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesinde görevlendirilen Sedat Durmuşkaya, alanında birçok bilimsel çalışma yapmış evli ve 3 çocuk babasıdır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

istanbul escort

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X

kartal escort

pendik escort