Advert

AKP İlçe Yönetimi görevden alınıyor

AKP Kaynarca Yönetim Kurulu görevden alınıyor. Meclis başvuruları devam ediyor, AKP ve MHP ayrı ayrı meclis listesi çıkaracaklar.

AKP İlçe Yönetimi görevden alınıyor
AKP İlçe Yönetimi görevden alınıyor Admin
Bu içerik 2806 kez okundu.

AKP Kaynarca İlçe Başkanlığı 6. Olağan kongresinde göreve gelen yönetim kurulu görevden alınıyor. 421 delegenin 330’unun oy kullandığı kongrede 2014 yılından bu yana Kaynarca ilçe başkanı olan Murat Kefli seçilmişti

İSTİFALARI ALINAN YÖNETİM KURULU

 Ferhat Onkun, Ali Akgünoğlu, Talat Aktaş, Ahmet Sağır, İlhan Akçan, Muhammet Ali Pulat, Merve Karapınar, Ahmet Köseoğlu, Burhan Uludağ, Muhammet Güre, Salim Altuntaş, Mustafa Ertürk, Nazmiye Akdoğan, Mitat Candan’dan oluştu.

Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Yunus Tever, Haberlisin.com Genel Yayın Müdürü Güven Hasbaş’a özel açıklamalarda bulundu. Tever, 


İSTiFALARI GENEL MERKEZ ALDI
Tever'in açıklaması şöyle: "Koordinatör vekilimiz 25 ve 26’ncı Dönem Yalova Milletvekilimiz olan Fikri Demirel il yönetimin istifasını aldı. 7 ilçe yönetiminin de istifası alınmıştı. Bu hareket bizlerin elini güçlendirmek kendi ekibimizle çalışmamız için yapıldı. Bize bir tarih vermediler ancak en kısa zamanda Ankara’ya ulaştırmak üzere “İl Yönetimi Listesini” tamamla dediler. Şimdi İl Yönetiminin yüzde 25’inin kadın, yüzde 25’inin genç olacak şekilde yeniden hazırlayacağız. Yeni il yönetiminde birlikte çalıştığım arkadaşların yanı sıra davamıza hizmet edecek yeni arkadaşlarla bir yönetim oluşturacağız. Bu durum ilçeler içinde aynı olacak”

İSTİŞARE İLE YÖNETİMLER BELİRLENİR
AK Parti’de kararlar tek kişi ile değil geniş istişareler sonucunda alınır. Birlikte çalışacağımız il ve ilçe yönetimleri de vekillerimiz, belediye başkanlarımız ve parti yöneticilerimizin istişaresi sonucunda oluşturulur. İsimler üzerinden değil de daha ziyade kriterler üzerinden hareket ederek görevlendirmeler yapılır”
 
7 İlçemizde de yönetim ve başkan belli olduktan sonra SKM oluşturarak çalışmalarımıza devam edeceğiz.  Meclis üyeliklerine başvurular devam ediyor. İlçe adaylarımızda belli olduğuna göre artık süreç daha da hızlanır. Genel Merkezimizden meclis üyelikleriyle ilgili bir karar gelmedi.  AK Parti ve MHP ayrı ayrı meclis üyeleriyle seçime girecekler”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X