Advert

Doktor Başkan Adayı teşhisi koydu(!)

Millet ittifakının ve İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doktor Cihan Kolip Sakarya'yı bir hastaya benzeterek teşhisini koydu: "Beyninden, boşaltım sistemine kadar bir çok sorunu var" dedi. Gazetelerin Genel Yayın Müdürleri ve köşe yazarlarıyla yaptığı kahvaltıda konuşan Cihan Kolip, teşhise göre tedavi uygulanması gerektiğini belirterek projelerini önümüzdeki günlerde açıklayacağını belirtti.

Doktor Başkan Adayı teşhisi koydu(!)
Doktor Başkan Adayı teşhisi koydu(!) Admin
Bu içerik 2171 kez okundu.

Herkese dokunacağız'

İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cihan Kolip, Sakarya basını ile bir araya geldi. Sakarya’nın makus talihini değiştirmek ve özlenen Sakarya’yı adaletle yeniden inşa etmek için göreve talip olduğunu belirten Dr. Kolip, “Biz bir siyasi parti ile yarışmıyoruz. Her kesimin oyunu alacağız” dedi.

“CİDDİ İZLER BIRAKACAK HİZMETLER”
Engelsiz Kafede düzenlenen kahvaltılı tanıtıp toplantısında konuşan İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, Cumhuriyet Halk Partisi ile yaptıkları millet ittifakı ile Büyükşehir için İYİ Parti olarak Dr. Cihan Kolip’i aday çıkardıklarını söyledi. Adaylık süreci ile ilgili değerlendirmede bulunan Kılıçaslan, Dr. Cihan Kolip’in son derece başarılı ve birikimli bir isim olduğunu belirterek; “Dr. Kolip’i aktif siyasete kazandırdığımız için mutluyuz. Kolip’in Sakarya’ya çok ciddi izler bırakacak hizmetler üreteceğine inanıyoruz” şeklinde konuştu.

“ATATÜRK’Ü ÖRNEK ALMIŞ BİR İNSANIM”
Adaylık sürecinin 2-3 günde oluşmadığını belirterek konuşmasına başlayan İYİ Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cihan Kolip, adaylığının kesin olmamasına rağmen hazırlık yapmaya başladığını belirterek; “Sakarya Büyükşehir ama büyük bir köy görünümünde. Bizim itirazımız bu yönde.  Kendim yapı olarak, Mustafa Kemal Atatürk’ün yüksek vizyonunu örnek almış bir insanım. Bu yüzden gece başımı yastığa koyduğumda hemen uyuyan bir insan değilim. Ülkenin sorunlarını, şehrin sorunlarını nasıl çözebilirizi düşünerek uyuyorum”  dedi.

“ÖNCE TEŞHİS SONRA TEDAVİ”
Hekim olduğunu hatırlatarak konuşmasına devam eden Kolip, “Nasıl bir hastayı tedavi etmeden önce teşhis koymak gerekir, daha sonra koyduğunuz teşhise göre tedavi şekli uygularsınız. Sakarya’yı da bir insan gibi düşünün. Bir hekim olarak Sakarya’nın sorunlarına yönelik öncelikle teşhis koyacağız. Beyinden başlayıp, boşaltım sistemine kadar tarayacak ve sorunların çözümüne odaklı çalışma yapacağız” ifadelerine yer verdi.

“EKİBİMİZ VAR”
Büyükşehir adayı Kolip, şehrin tüm sorunlarına hakim olduklarını ve çalışma yaptıklarının da altını çizerek; “Bu sorunların çözümü için çevre mühendisinden, mimarına, inşaat mühendisinden, endüstri mühendisine kadar danıştığımız, akıl aldığımız dostlarımız teknik bilgi ve donanıma sahip arkadaşlarımız var. Sakarya ile ilgili o kadar güzel hayallerimiz var? Hepsinin ne olduğunu nasıl yapılabileceğini arkadaşlarımız ile birlikte haritalarına kadar çalışmalarını yapıyoruz. Bunlarla ilgili önümüzdeki günlerde daha geniş bir çalışma ile sizlerle birlikte olacağız. Bunları gördüğünüz zaman şehrin sorunlarına kesin çözüm getirecek projeler olduğunu göreceksiniz. Ekip ruhu ile ortak akıl ile çalışacağız” diye konuştu.

“BİZİM İÇİN İNSAN KAVRAMI ÖN PLANDADIR”
“Her yiğidin gönlünde bir aslan yatıyor”  sözleriyle konuşmasına devam eden Kolip, şunları söyledi;
 “Tabi ki bizimde belli siyasi görüşümüz var. Ben doktorum. Doktorlar göreve başlarken deontoloji yemini eder. Bunu hayatımızda, mesleğimizde, sosyal ilişkilerimizi de uygularız. İnsanları düşüncelerine, mesheplerine göre ayırt etmeyiz. İnsan kavramı ön plandadır.

“EN SAMİMİ BULDUĞUM İNSANLAR CHP’LİLER”
Sakarya’da belki en samimi bulduğum insanlar Cumhuriyet Halk Partililer. Bunu samimiyetle söyleyebilirim bize CHP tabanı daha çok sahip çıktı, daha çok aradılar. İlçe başkanları ilçelerde aradılar, ‘ne yapabiliriz, nasıl destek olabiliriz” şeklinde yanımızda oluyorlar. Kendi partimizin de desteği ile çok güzel sonuçlar elde edeceğimize inanıyorum. Biz aslında millet ittifakının dışında Sakarya’da her kesimin adayı olarak çıktım.

“YAPILMAYANLARA İTİRAZIMIZ VAR”
Tüm ilçe teşkilatlarımız ve adaylarımız ile birlikte millet ittifakı olarak geniş kapsamlı bir tanıtım toplantısı yapacağız. CHP ile aramızda bu konuda hiçbir sıkıntı olmaz. Benim kendi çevrem tamamen AKP’li, bölgem AKP’li. Biz bir siyasi parti ile yarışmıyoruz. Biz bu şehirde yapılmayanlara itirazımız var. Bunun için ne yapabilirizin derdindeyiz. Bizim oy oranımız nasıl olur, tabanımız belli aman tavanımız ne olacak onu hep birlikte göreceğiz.

“BELİRLEMEDE TABİKİ ETKİMİZ OLACAK”
İnançlı, çalışkan bir insanım. 20 yıl devlette 5 yıl özelde çalıştım. Tamamen insan odaklı çalışıyoruz. Çalışmak bizim genlerimizde var.  Partimizin adaylarının belirlenmesinde tabi ki bizimde söz hakkımız olacak. Seçimi kazanacak ve en iyi hizmeti yapabilecek adaylarla yola çıkacağız. Bir iki güne kadar adaylarımız açıklanacaktır. Bunların hepsi tanıdığımız, sevdiğimiz insanlar olacaklar.

“TAMAMEN REFLEKS”
Adaylığımın açıklandığı programda bozkurt işareti yapmam tamamen bir refleks. Ben İstanbul Bostancı’da büyüdüm. 12 Eylül döneminde belki çocuktum ama o dönemi yaşadım. Bize 8-10 yaşlarımızda çevremizin ‘bu işareti yapacaksın’ sözleri zihinlerimizde yer etti. Bizde bunu benimsedik.”

“İNSANLARIMIZA DOKUNACAĞIZ”
Konuşmasının sonunda her kesimin adayı olduğunu yenileyen Cihan Kolip, “AKP’ye gönül vermiş vatandaşlarımızın da oylarını alacağız. Onlara ‘Mevcut düzene razı mısınız? Yoksa yeni bir şehir mi istiyorsunuz’ diye soracağız. Biz insanlarımıza dokunacağız, evlerine gireceğiz. Ben köyde büyüdüm. İletişim nasıl kurulur çok iyi biliyorum. Ben CHP’nin şu kadar oyu var, bu partinin bu kadar oyu var diye yola çıkmadım. Kaçı bize gelir, kaçı onlara gider hesabı da yapmadım.

“VEFA DUYGUSU AĞIR BASACAKTIR”
Biz gideceğiz insanlarımız ile tek tek görüşeceğiz, onlara dokunacağız. İnsanlara yaptığımız hizmet kolay bir hizmet değil. Ben bu şehirde hemen hemen tüm ilçelerde hizmet verdim.  Vefa duygusu ağır basacaktır. Ben buna inanıyorum” dedi.
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X