Advert

"içimizdeki Çığlıklar" ayakta alkışlandı

8 Mart 2019 Cuma günü saat 20.00 Belediye Konferans salonunda düzenlenen Kaynarca Belediyesi Gönüllü tiyatro ekibinin (KABET) sahne aldığı İçimizdeki Çığlıklar ve Umut isimli Dram tiyatro gösterisi yapıldı.

Admin
Advert
Programa İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Karatekeli ve Eşi Gülsüm Karatekeli Belediye Başkanı Zeynur Özel ve Eşi Sevim Özel , Sişyasi parti Temsilcileri,Belediye Başkan aday ve temsilcileri,daire müdürleri çok sayıda davetli ve kadınlar katıldı.
 
Tiyatro gösterimi  izleyenlerin büyük beğenisini topladı. Gösteri sonunda herkes ayakta alkışladı ve dugulu anlar yaşadılar.
 
Programa katılan davetlilere minik tiyatrocular çeşitli karanfil  takdim ettiler.
 
Kadınlarımız Herşeyimizdir
 
Program sonunda  konuşma yapan Belediye Başkanı Zeynur Özel ; Hepiniz Hoşgeldiniz 8 mart dünya kadınlar günü dolayısıyla düzenlemiş olduğumuz programa katılımınızdan dolayı teşekkür ederim. Belediyemizin kurmuş olduğu gönüllü tiyatrocularımıza emekleri için teşekkür  ediyorum ,Gerçekten ekibimiz çok profosyenelce bir oyun çıkardı.Kadınlara yönelik  şiddetin birçok yönünü  oynadıkları oyun ile bizlere birkezdaha  göstermiş oldular.hepsini tebrik ederim.
 
“Yüce dinimiz ve medeniyetimiz her zaman kadına özel bir önem vermiş ve kadınlarımızın hak ve hukuklarının çiğnenmemesi hususunun altını önemle çizmiştir.
 
Hayatın her alanında fedakarlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız, sonsuz sevgi ve hoşgörüyle yetiştirdikleri nesillerle de geleceğimizin şekillendirilmesinde en önemli katkıyı sağlamaktadır.
 
Bu düşüncelerle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum” dedi.
     
 İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Karatekeli : Tüm kadınlarımızın  8 mart dünya kadınlar gününü  kutluyarak kadına şiddeti özellikle vurguladı ve herkesin buna çok özen göstermesini dikkat etmesini hergün haberlerde basında duyduğumuz bu tür şiddet olaylarının birdaha yaşanmaması temennisinde bulundu.KABET ekibinin bu akşam sergiledikleri oyunu izlerken çok etkilendim ve  bu şiddetin   oluşumunu sağlayanların   erkekler oluşundan dolayıda   derin üzüntülerimi hissettim. KABET ailesini bu güzel ve başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyor 8 Mart  Dünya kadınlar gününün  birgün deği 360 gün hatırlanmasını diliyorum dedi.

Oyunun Yazar ve Yönetmeni Suzan Tufan :  KABET ailemizle hazırlamış olduğumuz  İçimizdeki Çığlıklar ve Umut isimli oyunumuzda kadınlarımızın  bir çok yaşam alanında gördükleri şiddeti anlatmak istedik. Görüyoruzki bunu  çok iiyi başarmışız . Bunun ölcüsüde sizlerin  alkışları ile anladık. KABET ailesiyle  3 yıldan beri maddi manevi tüm desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Zeynur Özel e çok teşekkür ediyoruz. Fakat bu süreçlerde bizlere köstek olmak isteyenlerede bu  yoğun alkış tufanını gönderiyor onlara hediye ediyorum. Biz perde istedik Perde salonda,biz dekor istedik dekorlar sahnede,ışık istedik ışıklar yanıyor, bundan ötesi Kaynarcamızı Tüm gittiğimiz yerlerde temsil ediyor ve tiyatro sevgisini aşılıyoruz.Bizim gibi kültür topluluklarını mutlaka destekleyin  köstek olmayın dedi.
   Oyun sonrası Plaket taktimleri ve tüm oyunculara teşekkür belgeleri verildi.
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yüz yüze eğitim nasıl olacak?
Yüz yüze eğitim nasıl olacak?
Fındık hırsızlarına karşı silahlı devriye
Fındık hırsızlarına karşı silahlı devriye