Advert

Adaylar arasında yarış iyice kızıştı

Yerel seçimlere 10 gün kala yarış iyice kızıştı. Karalama kampanyaları ve algı operasyonu projelerin önüne geçti. İlçe ilçe yarışta son durumu sizler için derledik (Haberlisin.com)

Adaylar arasında yarış iyice kızıştı
Adaylar arasında yarış iyice kızıştı Admin
Advert

Sakarya'nın deneyimli gazetecisi Hamdi Yuluğ köşe yazısında 16 ilçedeki belediye başkanlığı yarışını değerlendirdi. 

Başkan adayları son düzlükte ellerlinde ki bütün kozları oynarken, adaylar arasında ki rekabet seçmenin umurunda değil. Birçok ilçede kıran kırana bir yarış yaşanırken, karalama kampanyası ve algı operasyonu projeleri gölgede bıraktı.

BÜYÜKŞEHİR
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayları arasında ki yarışta favori Cumhur İttifakı’nın Ak Partili Adayı Ekrem Yüce. Yüce rakiplerine oranla ciddi farkla önde. Ekrem Yüce’yi Millet İttifakı’nın adayı Cihan Kolip takip ediyor.

ADAPAZARI
Adapazarı ilçesinde yarış Cumhur İttifakı’nın AK Parti Adayı Mutlu Işıksu ile İYİ Parti Adayı Aydoğan Arslan arasında bir yarış var. Birçok ilçede olduğu gibi şehrin en büyük nüfusuna sahip Adapazarı’nda da projeler değil algı operasyonu yarışıyor. Adapazarı’nda CHP’nin Adayı İsmail Kılıç beklenen atağı gerçekleştiremedi.  Adapazarı’nda anket sonuçlarıyla algı operasyonu yapılmaya çalışılan ilçelerin başında geliyor.

AKYAZI
Akyazı’da Bilal Soykan yarışta rakiplerinin önünde. Soykan’ın ardından Saadet Partisi’nin adayı Selman Demirtaş geliyor.  İstikrarlı bir şekilde çalışmasını sürdüren Demirtaş’ın en büyük handikapı seçmeni sürükleyecek Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nın olmayışı.

ARİFİYE
Arifiye’de İsmail Karakullukçu üçüncü dönem başkanlık koltuğuna oturmaya çok yakın. Karakullukçu Cumhur İttifakı’nın adayı olarak rahat bir seçim dönemi geçiriyor.

ERENLER
Cumhur İttifakı’nın AK Partili Başkan Adayı Fevzi Kılıç rahat bir seçim dönemi geçiriyor. Millet İttifakı’nın Adayı Şemsettin Duman’ın sahada verdiği mücadele sonucu değiştirmeye yetmeyecek gibi görünüyor.

FERİZLİ
Ferizli ilçesi kıyasıya bir yarışa sahne oluyor. AK Parti’in adayı İsmail Gündoğdu ile İYİ Parti’nin adayı Serhat Çiçek arasında ki yarışın kazanını kim olacak sandıklar açıldığında belli olacak. İki adayın çekiştiği Ferizli’de adaylar birbirlerine bariz bir üstünlük kuramadı.

GEYVE
Geyve ilçesinde iki kutuplu bir seçim var. Ak Parti’nin adayı Murat Kaya’nın önde olduğu yarışta muhalefet Atilla Zeytinoğlu etrafında toplandı. Muhalefetin karalama kampanyasına karşılık mevcut Başkan Murat Kaya yeni dönemde hayata geçireceği projeleriyle beğeni topluyor.

HENDEK
Büyük Birlik Partisi’nin başkan adayı Turgut Babaoğlu ilçede gündemi belirlemeye devam ediyor. AK Parti ve İYİ Parti’nin adayları her platformda Turgut Babaoğlu’nu hedef alan açıklamalarda bulunuyor. Hendek’te Turgut Babaoğlu’nun bir adım önde olduğu yarışta AK Parti’nin adayı Ali Kemal Sofu’da iddiasını sürdürüyor

KARAPÜRÇEK
Karapürçek’te Büyük Birlik Partisi ile AK Parti adaylarının yarışına sahne oluyor.  Orhan Yıldırım ile Cavit Karslı arasında ki rekabette mevcut Başkan Orhan Yıldırım bir adım önde.

KARASU
Karasu’da yılların savaşı seçim döneminde de devam ediyor. Mevcut Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu Büyük Birlik Partisi, AK Parti ise İshak Sarı ile yarışıyor. İspiroğlu ve Sarı aynı parti çatısı altında siyaset yaparken yaşanan çekişme bu dönem dozajını artırdı. Karasu karalama kampanyası ve algı operasyonunun en yoğun yapıldığı ilçelerin başında yer alıyor. CHP’nin Karasu adayı yarışa başladığı günkü ilgiyi koruyamayınca seçmenin odak noktası İspiroğlu ve Sarı oldu.

KAYNARCA
Kaynarca’da Saadet Partisi adayı Niyazi Ergün Öztürk eski bir AK Partili olmasından da kaynaklı gittiği her yerde büyük ilgi görüyor. Kaynarca’da AK Parti’nin adayı Murat Kefli ile Saadet adayı arasında ciddi bir yarış var. Siyasi otoritelere göre yarışta önde olan isim Niyazi Ergün Öztürk.

KOCAALİ
Cumhur İttifakı Ak Parti adayı Ahmet Acar Kocaali’de başkanlığa yakın isim. Acar’ın yarışta ki rakibi İYİ Parti’nin adayı Kemal Din olarak lanse edilmeye çalışılıyor. Acar iktidarın gücü ve mütevazi kişiliğiyle yarışın favorisi durumunda...

PAMUKOVA
Birçok siyasi parti adına yarışa giren ve kazanan Cevat Keser için zor bir seçim dönemi oluyor. Pamukova’da eski bir AK Partili Güven Övün Saadet Partisi’nden yarışa girerek Cevat Keser’i adeta terletiyor. Karalama kampanyasının zirve yaptığı ilçelerden olan Pamukova’da seçmenin nihai kararı merakla bekleniyor.

SAPANCA
Sapanca’da AK Parti’nin adayı Özcan Özen hayli rahat bir seçim dönemi geçiriyor. Bağımsız aday olan Oya Arapoğlu’nun ilçede belli bir oy potansiyeli olduğu biliniyor ancak Arapoğlu’nun seçim sonucunu etkileyecek sayıya ulaşması beklenmiyor.

SERDİVAN
Serdivan’da AK Parti’nin adayı mevcut Başkan Yusuf Alemdar ile CHP Adayı Zafer Kazan arasında ciddi bir yarış var. Serdivan’da herkesin ortak fikri kazanan kim olursa olsun arada ki fark 5 puanı geçmez.

SÖĞÜTLÜ
Ak Partili Koray Oktay Özten ile CHP’li Ferda İlter arasında ki yarış kıyasıya devam ediyor. Söğütlü’de ki yarışta Özten’in önde olduğu konuşuluyor

TARAKLI
Cumhur İttifakı’nda MHP’ye bırakılan tek ilçe olan Taraklı’da ilk günkü tepkiler dinmiş görünüyor. Taraklı’da MHP’nin adayı İbrahim Pilavcı ittifak mensubu partilerin desteğiyle yarışta önde görünüyor.
 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yüz yüze eğitim nasıl olacak?
Yüz yüze eğitim nasıl olacak?
Fındık hırsızlarına karşı silahlı devriye
Fındık hırsızlarına karşı silahlı devriye