Advert

Büyükçekmece'de çok büyük usulsüzlükler var iddiası

AKP Sakarya Milletvekili ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Aliihsan Yavuz, "Büyükçekmece Belediye Başkanı (Hasan Akgün) ifadeye çağrılmış ama gitmemiş, Belediye'de çalışan biri Nüfus Müdürlüğünde çalışmaya başlandığında usulsüz seçmen kayıtları yapılmış" iddiasında bulundu.

Büyükçekmece'de çok büyük usulsüzlükler var iddiası
Büyükçekmece'de çok büyük usulsüzlükler var iddiası Admin
Advert

AK Parti'nin Büyükçekmece'de seçim iptali başvurusu reddedildi

AK Parti'li Yavuz: Kaynarcalı hemşehrimiz Dr. Hasan Akgün'ün Belediye Başkanı olduğu seçime itiraz etti. Yavuz, ''Büyükçekmece ilçemiz bu seçimlere has usulsüz seçmen kaydını gerekçe göstererek Büyükçekmece ile ilgili seçimlerin iptaline ilişkin bir müracaatta bulunmuştur. İlçe nüfus müdürünün tutuklu olduğunu biliyorum. İlçe seçim kurulu bu müracaatı reddetmiştir." dedi.

AK Parti Büyükçekmece İlçe Başkanlığı, Büyükçekmece'de usulsüz seçmen kaydı yapıldığını gerekçe göstererek İstanbul seçimlerinin iptali için İl Seçim Kurulu'na başvurdu.

Habertürk'e ulaşan bilgilere göre Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 2019/2708 numaralı soruşturma evrakındaki gerekçelere ve mülkiye başmüfettişlerinin incelemelerine dayanarak başvuru yapıldı. Başvuru dilekçesinde usulsüz seçmen kayıtlarının seçim sonuçlarını etkileyecek derecede olduğu belirtildi.

AK Parti Büyükçekmece İlçe Başkanlığı başvurusunda belediye meclis üyeliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptalini talep etti.

AK Parti'li Yavuz'un konuya ilişkin açıklamasında ''Büyükçekmece ilçemiz bu seçimlere has usulsüz seçmen kaydını gerekçe göstererek Büyükçekmece ile ilgili seçimlerin iptaline ilişkin bir müracaatta bulunmuştur. İlçe nüfus müdürünün tutuklu olduğunu biliyorum. İlçe seçim kurulu bu müracaatı reddetmiştir. Büyükçekmece'nin dışında buna ilişkin bir talebimiz söz konusu değildir. Şu anda YSK'ya gidilmiş değildir. Sadece oraya ilişkin bir müracaattır, İstanbul'un tamamına ilişkin bir müracaat söz konusu değildir. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yüz yüze eğitim nasıl olacak?
Yüz yüze eğitim nasıl olacak?
Fındık hırsızlarına karşı silahlı devriye
Fındık hırsızlarına karşı silahlı devriye