Adapazarı Belediye Meclisi’nde Kaynarcalı üye

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinin ardından Adapazarı Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Mutlu Işıksu başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi. Altı maddeden oluşan ilk meclis gündeminin 5 maddesi oy birliği ile altıncı madde olan bir maddesi ise MHP grubunun çekimserliği ile kabul edildi

Adapazarı Belediye Meclisi’nde Kaynarcalı üye
Adapazarı Belediye Meclisi’nde Kaynarcalı üye Admin
Bu içerik 4844 kez okundu.

ADAPAZARI BELEDİYE MECLİSİ’NİN KAYNARCALI ÜYESİ

Adapazarı Belediye Meclisi’ne Cumhur İttifakı’ndan seçilen MHP’li Faik Günhan da ilk toplantıya katılan Meclis üyeleri arasında yer aldı. Adapazarı’nda işyeri bulunan Faik Günhan Kaynarca Taşoluk Köyü’nden.
 
BİRLİKTE ÇALIŞMA VURGUSU
Meclis toplantısının gündem dışı konuşmalarında söz alan AK Parti Grubundan Evren Çakırsoy, MHP Grubundan Erbay Kayatürk, İYİ Parti Grubundan Ahmet Başaran ve CHP’nin tek meclis üyesi olan Haluk Akbay, birlik ve beraberlik mesajı vererek Adapazarı için güzel olan tüm hizmetlerde ortak çalışma vurgusu yaptı.
 
BAŞKAN IŞIKSU’DAN TEŞEKKÜR
Meclis toplantısında konuşan Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, yeni bir hizmet dönemini başlattıklarını söyledi. Önceki dönemde hizmet veren Belediye Başkanı Süleyman Dişli ve belediye başkan yardımcılarına teşekkür eden Işıksu, “Adapazarı Belediyemizin devam eden projeleri var.  Bu zamana kadar şehrimize hizmet veren herkese çok teşekkür ediyoruz. Bizim milletimizle istişare ederek hazırladığımız projelerimiz var. İnşaallah projelerimizi de hayata geçirecek ve milletimizin teveccühüne layık olacak hizmetleri hep birlikte sunacağız. Meclisimize hayırlı olsun. Tüm çalışmalarımızda istişare ortamının güçlenmesine ve hizmetlerimize katkı sağlayacağınıza inanıyorum. Adapazarı’mız için güzel olan her şeye varız. Rabbim mahcup etmesin.” ifadelerini kullandı.
 
BAŞKANVEKİLLİKLERİ, KOMİSYON VE ENCÜMEN ÜYELERİ BELİRLENDİ
Başkan Mutlu Işıksu’nun konuşmasının ve meclis gündeminin görüşülmesinin ardından meclis başkanvekillikleri ile komisyonlara ve encümene üye seçimi yapıldı.
 
Gerçekleştirilen oylamada meclis başkanvekilliklerine Mehmet Yılmaz ve Behlül Bayrak seçildi. Ayrıca Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ve Kültür İşleri Müdürlüğü’nün kurulması meclis gündeminin 3’üncü maddesi uyarınca oy birliğiyle kabul edildi. Gerçekleştirilen seçim sonucunda komisyonlar ve encümen üyeleri aşağıdaki şekilde oluştu.
 
ENCÜMEN
Hasan Karagüzel (AK PARTİ)
Özkan Yetim (AK PARTİ)
Bilal Kuriş (AK PARTİ)
 
DİVAN KÂTİPLİĞİ ASİL
Asil 1: Esra Serbes (AK PARTİ)
Asil 2:Nilgün Akman (AK PARTİ)
 
İMAR KOMİSYONU
Adem Çalışkan (AK PARTİ)
M.Reşit Yazıcı (AK PARTİ)
Şahin Karaaslan (AK PARTİ)
Kayhan Alver (MHP)
Hüseyin Akçalışkan (İYİ Parti)
 
HUKUK KOMİSYONU
Ravda Keçeoğlu Yolcu (AK PARTİ)
Halit Metin Müftüoğlu (AK PARTİ)
Levent Tunç (AK PARTİ)
İlknur Bayram Akyüz (MHP)
Doğan Şen (İYİ PARTİ)
 
MARMARA BOĞAZLAR BELEDİYELER BİRLİĞİ
Asil: Can Dağabakan (AK PARTİ)
Yedek Yavuz Meşe (AK PARTİ)
 
PLAN BÜTÇE KOMİSYONU
1-Evren Çakırsoy (AK PARTİ)
2-İbrahim Akçam (AK PARTİ)
3-Besim Kıratlı (AK PARTİ)
4-Mehmet İr (MHP)
5-Türker Ergül (İYİ Parti)
  

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeyhtımarı'nda seracılık eğitimine başlandı
Şeyhtımarı'nda seracılık eğitimine başlandı
Atık su da sıra bize gelebildi
Atık su da sıra bize gelebildi