Kadın özel güvenlikçi sayısı artıyor

Son yıllarda Sakaryalı kadınların özel güvenlik mesleğine olan ilgisi hızla arttı. Daha önce sınıfların çoğunluğunu erkeklerin oluşturduğu özel güvenlik eğitim kurumlarında kadınların sayısı arttı. Bunda kadınların bir çok kurumda ve iş hayatında istihdam edilmesinin etkili olduğu belirtiliyor.

Kadın özel güvenlikçi sayısı artıyor
Kadın özel güvenlikçi sayısı artıyor Admin
Bu içerik 2230 kez okundu.
Advert

GÜVENLİKTE YÜKSEK TEKNOLOJİ

Sakarya’da özel güvenlik eğitimi veren Janem Özel Güvenlik Hizmetleri şirketinin Genel Müdürü Mehmet Demir, “Kursiyerlerimize en son teknolojik gelişmelere uygun verdiğimiz eğitimle sektörün gerisinde kalmamaya özen gösteriyoruz. Örneğin x ray cihazları bunlardan biri. Güvenlik sektöründe teknoloji her geçen gün gelişiyor. Yeni x ray cihazları artık kapalı çantanın içindeki objeleri ayırıyor. Renkli görüntü alınabiliyor. Hangi metal olup olmadığını anlayabiliyoruz. İçindeki en ince ayrıntıyı bile görüyoruz” diye konuştu.

 

Teknolojideki gelişmelerin güvenlik mesleğini kadınların da yapabilmesinin önünü açtığını belirten Mehmet Demir, “100 saatlik eğitimle silahsız, 120 saat eğitimle silahsız özel güvenlikçi sertifikası alınabiliyor. Sektör her geçen gün büyüdüğü için de iş bulma konusunda özel güvenlik  sertifikası bir çok yüksek okul ve meslek yüksek okul diplomasından avantajlı hale geldi” dedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaynarca Spor'da başkan ve yönetim değişti
Kaynarca Spor'da başkan ve yönetim değişti
Hastaneye tazminat davası
Hastaneye tazminat davası