Instagram Video Downloader

Pazarcı esnafının sorunlarını görüştüler

Kaynarca'da cuma günü kurulan kapalı pazar yerinde sosyete pazarı kurulmasıyla ilgili olarak eski Belediye Başkanı Zeynur Özel ile sorun yaşayan ve protesto eden oda başkanları yeni Belediye Başkanı Murat Kefli'yi ziyaret ederek pazarcı esnafının sorunlarını konuştu.

Pazarcı esnafının sorunlarını görüştüler
Pazarcı esnafının sorunlarını görüştüler Admin
Bu içerik 2782 kez okundu.
Sakarya Seyyar Giyim Eşyası Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Yekta Tepe ve  Sakarya Sebze ve Meyveciler Esnaf Odası Başkanı Muzaffer Kabacan   Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli’yi ziyaret etti. 
Oda Başkanı Yekta Tepe, “Seçim sonrası göreve seçilen belediye başkanlarımıza hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk. Seçimlerin ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz. Üreten, gelişen, büyüyen ve her alanda marka olan bir Sakarya arzumuz var. Bu konuda esnaf ve sanatkârlar olarak belediyelerimizin yapacağı çalışmaları destekliyoruz. Yeter ki şehrimiz kazansın” dedi.
 
Esnaf ve Sanatkarlara sahip çıkılmasını isteyen Başkan Tepe, “Kendi nam ve hesabına çalışarak katma değer sağlayan, istihdam sunan ve tüm yükümlülüklerini yerine getiren esnafımıza sahip çıkılsın istiyoruz. Ülkemiz ekonomik olarak çok zor zamanlardan geçiyor. Esnaf bu şehrin dinamosu, ekonominin can damarıdır. Yerel yöneticilerimizden kermesler başta olmak üzere esnafımızın uğradığı haksızlıkların son bulmasını istiyoruz” dedi.
 

Tepe, “AVM’ler başta olmak üzere, büyük sermaye karşısında yenilen esnaf ve sanatkarlarımızın kredi desteklerine ihtiyacımız var. Sıfır faizli cansuyu bekliyoruz. Ayrıca istihdam sağlayan esnafımız sigorta primleri altında eziliyor. İstihdamın artması için primlerde indirim gerekiyor” dedi. Bu konuları Ankara’da gündeme getirdiklerini anlatan Tepe, yerel yöneticilerle birlikte çalışacaklarını söyledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaynarca'dan Sri Lanka'ya mobilya ihracatı
Kaynarca'dan Sri Lanka'ya mobilya ihracatı
Köyden kente aracısız doğal gıda projesi
Köyden kente aracısız doğal gıda projesi