Robot yarışmasına katıldılar

Kaynarca Seyfettin Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Alını Samsun'da Milli Eğitim Bakanlığı'nın düzendiği Robot Yarışması'na katıldı.

Robot yarışmasına katıldılar
Robot yarışmasına katıldılar Admin
Advert

13. ULUSLARARASI (YAPAY ZEKA TEMALI) ROBOT YARIŞMASI BU YIL SAMSUNDA DÜZENLENDİ 
Bilişim Teknolojileri Alan Öğretmenleri Fatih BALTACIOĞLU, Fatih KAHYA ve Kağan GÜNİNDİ danışmanlığında 6 öğrenci 19 Mayıs 2019'un 100. yılı anısına bu yıl Samsunda düzenlenen Yapay Zeka temalı uluslararası robot yarışmasına 3 kategoride 3 robot ile hazırlanarak katılım gösterdiler. 
Öğrencilerimizin yarıştıkları kategoriler 
1) Yumurta Toplayan (Caretta Caretta)
2) Çizgi İzleyen
3) Mini Sumo


Milli Eğitim Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) işbirliğinde düzenlenen 13. Uluslararası MEB Robot Yarışmasının sloganı “Yapay Zeka” olarak belirlendi.
Kaynarca Seyfettin Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle: "Ülkemizde meslekî ve teknik eğitim niteliğinin artırılması, toplumda bu alanda farkındalık oluşturulması, lise ve üniversite öğrencilerinin eğitimleri sürecinde edindikleri bilgiyi beceriye dönüştürebilen, ürün geliştirebilen, bilimsel düşünebilen, girişimci ve rekabetçi bireyler olarak yetiştirilmesi, endüstriyel ve teknolojik gelişmelerin tanıtılması, sergilenmesi ve deneyimlerinin paylaşılması amaçları ile Milli Eğitim Bakanlığınca Uluslararası MEB Robot Yarışması yapılıyor. 
Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri olarak bu amaçların farkındayız bunun için imkanlarımız ölçüsünde bu ve bunun gibi yarışmalara hazırlanarak elde edeceğimiz bilgi ve tecrübelerimizi öğrencilerimiz ile birlikte geleceğimiz olan gençlere aktarmayı hedef edinmekteyiz. İlk defa fırsat bulduğumuz bu serüven bize çok faydalı tecrübeler kazandırmıştır. En önemlisi bu heyecana dahil olan öğrencilerimize çok faydalı ufuklar göstermiştir. Bu amaç için yarışma dönüşü bir sonraki etkinlikler ve projeler için çalışmalara heyecanla başlamış bulunmaktayız.
Öğrencilerimiz yarışmaya hazırlanırken maddi  ve manevi desteklerini esirgemeyen başta Sayın Kaynarca Kaymakamımız Mehmet Ali KARATEKELİ'ye, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz sayın Mehmet Harbi'ye, Müdürümüz Sayın Mustafa GÖKTAŞ'a ve Bilişim Teknolojileri Danışman Öğretmenleri Fatih BALTACIOĞLU'na, Fatih KAHYA'ya, Kağan GÜNİNDİ'ye teşekkürlerimizi borç biliriz." / Sedat Balta

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Acarlar Longozu'nun Karasu tarafına dev proje(!)
Acarlar Longozu'nun Karasu tarafına dev proje(!)
Sokağa maskesiz çıkmak yasaklandı
Sokağa maskesiz çıkmak yasaklandı