Tüm ilçelerden sonra sıra Kaynarca'ya gelebildi...

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından ilde toplam 2 bin 750 kilometre kanalizasyon hattı inşa edildiği halde Kaynarca'da 1 metre bile kanalizasyon yok. SASKİ'den yapılan açıklamada atıksu arıtım tesisinin sırada olduğu açıklandı.

Tüm ilçelerden sonra sıra Kaynarca'ya gelebildi...
Tüm ilçelerden sonra sıra Kaynarca'ya gelebildi... Admin
Advert

Kaynarca'da atıksu arıtım tesisi ve kanalizasyon hattı olmaması nedeniyle yeni yapılan binalarda bu ihtiyaç için çukur kazılması gerekiyor. 10 Yıllık görev süresi dolan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, son aylarında yaptığı bir konuşmada Kaynarca dışında her ilçeye atıksu projesi ve kanalizasyon hattı yapıldığını belirtmişti. 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından yapılan açıklamada, "Şehir genelinde atıksu altyapısını genişletmeye yönelik olarak gerçekleştirilen çalışmalar devam ediyor.Atıksu arıtma tesislerimizin sayısını 6'ya çıkardıklarını belirten SASKİ müdürlüğü, "Şu ana kadar şehrimizde 2 bin 750 kilometrenin üzerinde kanalizasyon hattı inşa ettik. Atıksu arıtma tesislerimizin sayısını 6'ya çıkardık. Taraklı Atıksu Arıtma Tesisinde inşa çalışmaları hızla sürüyor. Kaynarca Atıksu Arıtma Tesisi için hazırlıklarımız devam ediyor. Atıksu arıtım oranlarında Türkiye ortalamalarının üzerinde yer alıyoruz. Yeni kanalizasyon hatlarımız ve atıksu arıtma tesislerimizle bu oranı daha yukarılara taşıyacağız. Şehrimiz için çalışmalarımız aralıksız devam edecek" denildi. / SEDAT BALTA

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İbrahim Mermer     2019-04-25 İşe başlamadan önce; "kusura bakmayın, en son size sıra geldi " diyebilecek kadar incelikleri olsa bari!.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Acarlar Longozu'nun Karasu tarafına dev proje(!)
Acarlar Longozu'nun Karasu tarafına dev proje(!)
Sokağa maskesiz çıkmak yasaklandı
Sokağa maskesiz çıkmak yasaklandı