Kaynarcalı Şule D. olayı yargıda

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih – Coğrafya Fakültesi öğrencisi 20 yaşındaki Kaynarcalı Şule D., yaklaşık 2 ay önce ailesi tarafından Ankara’dan alınarak Kaynarca'daki köyüne getirildi. Okul arkadaşları Şule’nin kaçırıldığını belirterek ailesinden şikayetçi olurken sosyal medya üzerinden de Şule D. için kampanya başlatıldı. ​​​​​​​

Kaynarcalı Şule D. olayı yargıda
Kaynarcalı Şule D. olayı yargıda Admin
Advert

JANDARMA İFADESİNİ ALDI
Adapazarı Akşam Haberleri gazetesinden arkadaşımız Kaan Oktar'ın haberi şöyle: "27 Şubat’ta Ankara Üniversitesi’nde okulun önünden ailesi tarafından alınarak Sakarya’ya getirildiği iddia edilen 20 yaşındaki Şule D.dan haber alamayan arkadaşları durumu polise bildirdi. Polis tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Jandarma ekiplerince hem ailesinin hem de Şule’nin ifadesi alınırken Şule D.’ın ifadesi sonrasında Kaynarca Savcılığı tarafından konuya takipsizlik kararı verildi. Şule’nin ifadesini baskı altında verdiğini belirterek 2 kez daha suç duyurusunda bulundu ancak bu konuyla ilgili başlatılan soruşturmaya da takipsizlik kararı çıktı.
 
SOSYAL MEDYADAN KAMPANYA BAŞLATTILAR
Şule D.’nin ailesi tarafından zorla alıkonulduğunu iddia eden okul arkadaşları sosyal medya üzerinden kampanya başlatırken Şule D.’ın ev arkadaşı M.P.’ye attığı mesaja ilk kez ‘Haberlisin.com’ tarafından ulaşıldı. Şule Duman’ın bir arkadaşına attığı mesajda ‘Babam kaçırıyor beni’ yazdığı belirtilirken bir süre sonra Şule D.’nin arkadaşlarıyla iletişiminin tamamen kesildiği iddia edildi.
 
“AİLESİ KORKUTULDU” İDDİASI
Öte yandan Şule D.’ın ev arkadaşı M.P., “Şule Çet davasında birlikte bir çok eyleme katıldık. Polisin Şule’nin fotoğraflarını çekerek ailesine gittiğini ve onları korkuttuğunu öğrendik. Bu olayın ardından Şule’yi alıp götürdüler. Biz sesimizin duyulmasını istiyoruz, Şule’nin başına bir şey gelmeden ona ulaşmak istiyoruz” dedi.

Kaynarcahaber'in edindiği son bilgiye göre Şule D. ailesinden alınarak güvenli bir yere gönderildi. Şu anda Savcılığa şikayet için Avukatıyla gitti. Baba Mecit D. ise olayların yanlış aksettirildiğini belirterek, "Ben kızıma baskı yapmadım, kurtarmaya sahip çıkmaya çalışıyorum" dedi. Gelişmeler Kaynarcahaber.com'da

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Burada genç çalışmıyor çünkü tedbir yok. Oraya ancak muhtaç olan biri gider''
 İlçe kongreleri Kaynarca ile başlayacak
İlçe kongreleri Kaynarca ile başlayacak