Dünya Çiftçiler Günü'nde "Örnek Kadın Çiftçi" plaketi

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü'nde Kaynarca'da İyi tarım uygulamalarında gösterdiği örnek başarından dolayı Ziraat odası Başkanlığı tarafından kadın çiftçi Arzu Ordu Tosun'a, "Örnek Kadın Çiftçi" plaketi verildi.

Dünya Çiftçiler Günü'nde
Dünya Çiftçiler Günü'nde Admin
Advert

Kaynarca Ziraat Odası'nda düzenlenen plaket töreninde konuşan Oda Başkanı İbrahim Çakar, "Çiftçilerimizin bilinçli üretim yapması bizleri de mutlu ediyor ve misyonumuz gereği böyle çiftçilerimizi önderlik yapmak bizleri onurlandırıyor. Bu vesileyle sayın Arzu Ordu Tosun'u ve tüm çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü'nü bir kez daha tebrik ederim" dedi. 
Kaynarca Ziraat Odası tarafından açılan kurs ve sertifika programlarına katıldığını ve çok yararlandığını belirten Arzu Ordu Tosun, "Üretimin öneminin arttığı günlerdeyiz. Çalışmak ve herşeye rağmen üretmek zorundayız. Bunu yaparken de ekolojik dengeyi gözeterek, harap etmeden, bilinçle üretmeliyiz. Ben bu konuda bana yardımcı olan, danışmanlık yapan Ziraat odosı personellerine, piyasa koşullarına uygun fiyatla kaliteli tohum, fide gibi materyalleri sağlayan Ziraat Odası'na teşekker ederim" diye konuştu.
Plaket törenine Oda Genel Sekreteri Esma Koç ve görevli personel de katıldı. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hüseyin TOSUN     2019-05-15 Eşime verilen ödülden ötürü Ziraat Odasına teşekkür ederim. Tüm çiftçilerimizin gününü kutlarım.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Acarlar Longozu'nun Karasu tarafına dev proje(!)
Acarlar Longozu'nun Karasu tarafına dev proje(!)
Sokağa maskesiz çıkmak yasaklandı
Sokağa maskesiz çıkmak yasaklandı