SAMEK Kaynarca kurs merkezi kapandı

İlçemizde 2015 Yılından bu yana hizmet veren Sakarya Büyükşehir Belediyesi SAMEK (Meslek Edindirme Kursları) Kaynarca Belediyesi'nin bina bize lazım talebi sonucu kapandı.

SAMEK Kaynarca kurs merkezi kapandı
SAMEK Kaynarca kurs merkezi kapandı Admin
Advert

Kaynarca'da 4 yıldır Kaynarca Belediye hizmet binasının ikinci katında hizmet veren Sakarya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları SAMEK kapandı. 

SAMEK'ten alınan bilgiye göre Kaynarca Belediye yönetimi bina bize lazım diyerek kurs açılan odaları geri istedi. SAMEK yeni sezonda kurs açıp açmayacağı belli değil. SAMEK her yaz öğrenci ve gençlere yönelik yaz kursları açıyordu. 

SAMEK'e verilen bölümde Kaynarca Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Özer'in makam odası ve yeni birimler yer alacak. 

Bir ay önce açılan Kaynarca SAMEK Sergisi'nin açılışına katılan Kütlür Daire Başkanı İbrahim Aktürk, "SAMEK Belediyemizin en önemli projelerinden bir tanesidir. Halkımıza hizmet vermeye devam ediyor ve devam edecek. Biz her fırsatta SAMEK’i adeta bir halk üniversitesi gibi olduğunun altını çiziyoruz. Yeni dönemde Başkanımız Murat Kefli'nin bizlere sunacağı desteklerde SAMEK kurslarımızı yaygınlaştırarak hizmetleri biraz daha yukarılara taşımak istiyoruz" demişti. 

Belediye Başkanı Murat Kefli de törende yaptığı konuşmada, "İnşallah bundan sonra ki süreçte de sizlerin destekleri ve katılımlarıyla bu kursları daha ileriye götürüp hanım kardeşlerimizin yeni meslekler edinmesini ve kendilerini sanatsal anlamda geliştirmelerini Büyükşehir Belediyesine biz Kaynarca Belediyesi olarak destek vermeye devam edeceğiz" demişti. 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Burada genç çalışmıyor çünkü tedbir yok. Oraya ancak muhtaç olan biri gider''
 İlçe kongreleri Kaynarca ile başlayacak
İlçe kongreleri Kaynarca ile başlayacak