Advert

Kaynarca Makinacılar OSB'yi konuştular

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Makina İmalatçıları Birliği Başkanı Günay Güneş ve beraberindeki heyeti ağırladı. Yüce, yargıda olan OSB'yle ilgili olarak, “Kaynarca Makina OSB’de hem iş istihdamı hem de üretim anlamında şehrimizin bu alandaki başarısını katlayacak. Bizde sanayicilerimizin yanında olacağız” dedi.

Kaynarca Makinacılar OSB'yi konuştular
Kaynarca Makinacılar OSB'yi konuştular Admin
Advert
 

Süreci bekliyoruz

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya Makina İmalatçıları Birliği Başkanı Günay Güneş ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Nazik ziyaretleri dolayısıyla Başkan Güneş ve yönetimine teşekkür eden Başkan Yüce, Kaynarca’da kurmak istedikleri ancak köylünün itirazı üzerine yargıda mahkemesi devam eden Makina OSB’ye ilişkin bilgiler aldı.  Başkan Güneş, “Öncelikle yeni göreviniz hayırlı uğurlu olsun. Kaynarca’da bulunan OSB’de yasal süreç doğrultusunda beklemedeyiz. Büyük ölçüde sona yaklaştık. İstanbul’dan gelen bir havacılık ekibi de bizim bölgemizde çalışma sürdürecek. Makina sektörü anlamında bölgemiz ve Sakarya büyük bir atılım yaşayacak. İnşallah beraber çok iyi şeyler başaracağız. Sizin de her zaman yanınızda olmaya hazırız” dedi.

Üretim

Sakarya’da yaşam standartlarını yükseltecek ve vatandaşların gelir düzeyini arttıracak çalışmaların yanında olduklarını ifade eden Başkan Yüce, “Her şeyin başı elbette üretim. Bu noktada Cumhurbaşkanımız da her zaman daha fazla çalışmaktan ve daha fazla üretmekten bahsediyor. Biz şehir olarak üretim anlamında ülkemize en fazla katkı sunan şehirlerden biri olmalıyız. Dolayısıyla Kaynarca Makina OSB’de hem iş istihdamı hem de üretim anlamında şehrimizin bu alandaki başarısını katlayacak. Biz yanınızda olacak, desteklerimiz devam edecek. İnşallah Sakarya’yı hedeflerine hep birlikte taşıyacağız” dedi. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
KİTLER     2019-05-20 1 Kasım 2018 tarihinde Başkan Akgün ALTUĞ :''Danıştay kararı sonrasında Sanayi ve Ticaret Bakan Yardımcımız Hasan Büyük aldığımız bilgiye göre kamulaştırmalara devam edebiliyoruz. Kaynarca OSB’nin önü açıldı şehrimiz için hayırlı olsun'' dediği böyle bir demeci var. Kanımca ödemeleri ne kadar geçiktirirse halk borç batağında arazilerini, mahkemenin bilir kişinin tespitinde aşağısında ellerinden alma hevesinde bu da yakışmıyor doğru yapılmayan işden doğru çıkmaz Bu halkın sahibi yok mu acaba?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yüz yüze eğitim nasıl olacak?
Yüz yüze eğitim nasıl olacak?
Fındık hırsızlarına karşı silahlı devriye
Fındık hırsızlarına karşı silahlı devriye