Advert

Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100'üncü yılı kutlandı

Kaynarca'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı sabah saat 9.45'de Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasıyla başladı. Atatürk İlkokulu bahçesindeki törenlerde İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hilmi Atasever günün anlam ve önemini belirten konuşma yaptı. Törene protokol mensupları öğretmenler katılırken vatandaşların ilgisi yoktu.

Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100'üncü yılı kutlandı
Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100'üncü yılı kutlandı Admin
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Atasever konuşmasında, "19 Mayıs 1919 kahraman Türk milletinin direnişinin, ayağa kalkışının mandaya ve teslimiyete başkaldırışının adıdır. 19 Mayıs 1919 tarihi bir milletin kendi kaderine sahip çıkma, azim ve kararlılığını ortaya koyduğu ve ulusal kurtuluş savaşımızın başladığı tarihtir. Esarete mahkum edilmek istenen milletimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğindeki şahlanışıdır" dedi.


Törende şiirler okundu. Kaynarca Anadolu lisesi öğrencileri tarafından Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi ve Gençliğin Ataya Cevabı seslendirildi. 


Atakan Spor Merkezi sporcularınca taekwondo gösterisi, Kaynarca Halk Eğitim Merkezi güreş takımı tarafından gösteriler yapıldı. 


Şeyhtımarı Ortaokulu öğrencileri halk oyunları gösterisi yapıldı. 
Törenin son bölümünde çeşitli spor dallarında dereceye girenlere ödülleri, Kaymakam Mehmet Ali Karatekeli, Belediye Başkanı Murat Kefli ve protokol mensuplarınca verildi. / Sedat Balta

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Sex izle
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
4 Günlük sokağa çıkma yasağında üreticilerimiz muaf
4 Günlük sokağa çıkma yasağında üreticilerimiz muaf
ÖSYM'den sınav takviminde değişiklik
ÖSYM'den sınav takviminde değişiklik