Advert

O satışın nedenini böyle anlattı

Traktörünü olmazsa organlarını satan çiftçinin mirasçıları ile anlaşamayınca...

O satışın nedenini böyle anlattı
O satışın nedenini böyle anlattı Admin
Advert

“TRAKTÖRÜMÜ SATAMAZSAM…”
Kaynarca İlçesi Büyükkaynarca Mahallesinde yaşayan 54 yaşındaki Numan Yıldız, aralarında kuzenleri ve kardeşlerinin de bulunduğu 13 kişinin hisse sahibi olduğu baba yadigarı evin satılmasına karşı çıktı. Kuzenleri ile anlaşamayan Numan Yıldız’a kardeşleri de destek çıkmayınca arsa, ev ve ahır mahkeme kararı sonrasında satılığa çıkartıldı. Ailesinden kalan evde yaşayan ve arazide çiftçilik yapan Numan Yıldız, alınan karar sonrası emekli aylığını ipotek ettirerek kredi çekti. Yaşadığı aile yadigarı evin parasının bir kısmını ödeyen Yıldız, paranın kalanını ödemek için traktörünü satılığa çıkardı. Traktörüne yapıştırdığı yazıda; ‘Evimi ahırımı icradan almak için traktörümüsatıyorum. Traktörümü satamazsam tüm organlarımı satılığa çıkartıyorum’ ifadelerine yer veren Yıldız, yetkililerden yardım bekliyor.

60 AY VADELİ KREDİ ÇEKMİŞ
Evin satılmasını engellemek için 60 ay kredi çektiğini belirten Yıldız, “Kendi evimi icradan almak için traktörümü satıyorum, bunu satamazsam kendi organlarımdan birini vereceğim. Baba yadigarı evi mecburen almak zorundayım. Paranın yarısını verdim, diğer yarısını bulmak için çabalıyorum. Traktörü satamazsam organlarımı satacağım. 13 hissedarız biz, bir tek ben varım burada yaşayan. Kardeşlerim bile bana yanaşmıyor. Bu ev yapılırken doğmuşum ben, o günden beri buradayım. Bu evi alabilmek için emekli aylığımı 60 ay ipotek ettirip 38 bin TL kredi çektim. 72 bin TL ödeyeceğim, birde çiftçiye faiz yok diyorlar. Bu yüzden hayvanlarıma bakamadım, ahırımı kapattım” dedi.

“ORGANLARIMI SATACAĞIM”
Akrabalarından da destek görmediğini ve kardeşlerinin de bu yerlerin satılmasını istediğini belirten Numan Yıldız, “Şuanda 2 hayvanım var, satmaya kıyamadım bir arkadaşıma yarıya verdim. Bu gördüğünüz ahırı da buradaki komşum ‘sen almazsan ben alacağım’ diyor. 20 dönümlük bir arazim vardı, orayı da çok sevdiğim güvendiğim bir arkadaşım arkamdan iş çevirip aldı. Şuanda mağdurum, parayı nasıl ödeyeceğimi bilmiyorum. Traktörü satamazsam organlarımı satacağım, zaten hayattan bıktım iyice; eğer başka bir ülke beni kabul ederse ben oraya gideceğim” ifadelerini kullandı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Sex izle
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
4 Günlük sokağa çıkma yasağında üreticilerimiz muaf
4 Günlük sokağa çıkma yasağında üreticilerimiz muaf
ÖSYM'den sınav takviminde değişiklik
ÖSYM'den sınav takviminde değişiklik