Advert

Tebrikler Ferizlili öğrencilere

Kaynarca'da bir buçuk yıl önce şeker hastalığı nedeniyle iki ayağı kesilerek yatağa mahkum kalan vatandaş duyarlı Ferizlili lise öğrencileri sayesinde akülü aracına kavuştu.

Tebrikler Ferizlili öğrencilere
Tebrikler Ferizlili öğrencilere Admin
Advert

Ferizli ilçesinde bulunan Fikret İsmet Aktekin Anadolu Lisesi öğretmenlerinin öncülüğünde öğrencileriyle birlikte bir sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirerek bir buçuk yıl önce şeker hastalığı nedeniyle iki ayağı kesilerek yatağa mahkum kalan ve Kaynarca  Uğurlu Mahallesinde yaşayan 64 yaşındaki Mehmet Yılmaz'ın evine giderek akülü aracı teslim edildi.

PARA TOPLAYIP AKÜLÜ ARAÇ ALDILAR
Kaynarca Engelliler Derneği Başkanı Fatma Gömenç ile köye giderek aracı teslim eden Sakarya Engelliler Birlik Federasyonu Başkanı Nadide Dülger konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ''Mehmet Yılmaz isimli vatandaşımızın durumu daha önceleri mahalle muhtarı tarafından bize iletilmişti. Bizlerde Engelliler Federasyonu olarak durumu Fikret İsmet Aktekin Anadolu Lisesi öğretmenlerimize aktardık ve birlikte Mehmet amcayı ziyaret ettik. Onlarda okullarında öğrencilerle birlikte para toplayarak akülü araç aldılar. Bu sosyal sorumluluk projeleri özellikle öğrencilerle yapılan bu projeler çok önemli ve değerli yarın hayatin içinde farkındalıkları oluşmuş duyarlı bireyler olarak görevler alacaklar''dedi.

Akülü aracıyla evinin bahçesinde tur atan Mehmet Yılmaz ise ‘Allah hepinizde razı olsun’ diyerek vesile olanlara teşekkür etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Sex izle
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
4 Günlük sokağa çıkma yasağında üreticilerimiz muaf
4 Günlük sokağa çıkma yasağında üreticilerimiz muaf
ÖSYM'den sınav takviminde değişiklik
ÖSYM'den sınav takviminde değişiklik