Instagram Video Downloader

Acarlar Longozu turizme kazandırılabilecek mi?

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, aralarında Acarlar Longozu'nun da olduğu Sakarya'da sahip olunan doğal güzellik potansiyelinin kullanılamamasını sorun olarak değerlendirip yeni dönemde şehrin potansiyelini daha fazla kullanılacağını söyledi. Yüce iddialı bir çıkış yaparak turizmde yeni bir dönem başlayacak” dedi.

Acarlar Longozu turizme kazandırılabilecek mi?
Acarlar Longozu turizme kazandırılabilecek mi? Admin
Bu içerik 1115 kez okundu.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce tarım alanında daha etkin olmak için belediye bünyesinde iki şirket kurarak işe başlamıştı. Başkan Yüce şimdi de turizmle ilgili bir dizi adım atılacağını açıkladı.

Doğası, nehri, gölü, denizi, longozu, jeotermal kaynakları, yaylaları ve mümbit toprakları ile Sakarya’nın farklı bir şehir olduğunu ifade eden Başkan Ekrem Yüce, şehrin turizm potansiyelinin farkında olduklarını ve bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirerek şehre katma değer kazandıracaklarını dile getirdi.

TURİZM POTANSİYELİ 
Yüce, “Sakarya; hem büyükşehirlere olan yakınlığı hem de sahip olduğu avantajlarla ülkemizin önemli şehirlerinin başında geliyor. Tarım ve sanayinin birlikte gelişimini Sakarya’da gözlemleyebiliyoruz. Öte yandan turizm potansiyeli de oldukça önemli bir konumda. Doğal güzellikler, nehir, göl, deniz, longoz, yaylalar, jeotermal kaynaklar hepsi Sakarya’da var. Topraklarımız verimli ve çok çeşitli iklim şartlarına sahip ürünler şehrimizde yetişiyor. Biz de bu zenginliğimizi en iyi şekilde kullanacak, şehrimize değer kazandıracağız” dedi.

ZENGİN DOĞAL KAYNAKLAR 
Başkan Yüce, “Karadeniz’in maviliğini, doğanın yeşilliğini, Sapanca Gölü’nün o eşsiz güzelliğini, Sakarya Nehri’nin akışını Sakarya’da görebilirsiniz. Yaylalarında temiz havayı tenefüs edebilir, derelerinde, longozda doğayla iç içe vakitler geçirebilirsiniz. Jeotermal kaynakları ile şifa bulabilir, tarım ürünlerinin çeşitliliğine şahit olabilirsiniz. Rabbimize hamdolsun. Sakarya’ya doğanın tüm güzelliklerini bahşetmiş. İnşallah bizler de doğal güzelliklerimizi koruyacak, özellikle turizm noktasında daha fazla kitleye ulaşacağız” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaynarca'dan Sri Lanka'ya mobilya ihracatı
Kaynarca'dan Sri Lanka'ya mobilya ihracatı
Köyden kente aracısız doğal gıda projesi
Köyden kente aracısız doğal gıda projesi