Belediye Meclisi toplantısı yapıldı

Kaynarca Belediye Meclisi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Murat Kefli'nin partisi tarafından İstanbul seçimlerinde görevlendirilmesin dolayı Meclis Başkan Vekili Seçkin Akçan başkanlığında toplandı. Toplantıda 2 gündem maddesi görüşüldü. Gündem dışı konuşmalar bölümünde pazar yerine hassas kantar koyulması, araç muayene istasyonunun gelmemesi, okula yakın içkili bayi ruhsatı, sokak köpeklerinin kızana geldiği için tehlikeli hale geldiği gibi konular görüşüldü.

Belediye Meclisi toplantısı yapıldı
Belediye Meclisi toplantısı yapıldı Admin
Bu içerik 4402 kez okundu.

Gündemin ilk maddesinde Karamanlar Mahallesi Muhtarı Şafak Altıntaş'ın, 101 Ada 106 parsel üzerindeki köy konağının kullanım hakkının Karamanlar Muhtarlığına tahsisi talebi görüşüldü. Meclis üyeleri oy birliği ile köy konağının sosyal amaçlar için kullanılması şartıyla 5 yıllığına muhtarlığa tahsis etti. 
İkinci maddede Turnalı mahallesinde 16 kişi tarafından verilen dilekçe ile mevcut yolun kamulaştırılarak resmi yol yapılması konusu görüşüldü. Talep oy birliği ile İmar ve İskan Komisyonuna havale edildi. Konu Temmuz Ayı Meclis Toplantısı'nda komisyon raporunun okunmasından sonra oylamaya sunulacak. 
PAZAR YERİNE KANTAR
Toplantıda gündem dışı konuşmalar bölümünde ilçemizde cumu günleri kurulan pazar yerinde vatandaşların aldıkları meyve ve sebzeleri tartıp kontrol edebilmeleri için hassas kantar koyulması konusunda AKP tarafından seçim öncesi verilen sözün tutulması gerektiği ifade edildi. Belediye Başkan Vekili Ali Akgünoğlu konuyla ilgili çalışma yaptıklarını firmalardan teklif alındığını belirerek 2 hafta için kontrol kantarlarının hizmete başlayacağını söyledi. 
ARAÇ MUAYENE İSTASYONU
Belediye'ye ait pazar yerinde ayda 2 kez kurulan araç muayene istasyonundan kira ücreti talep edildiği için istasyonun bir süredir gelmediğinin ifade edildiği toplantıda söz konusu hizmetin aslında traktörler için geldiği ama otomobillerin de yararlandığı bunun ticari bir faaliyet olmasından dolayı Belediye'nın 850 lira ücret talep etmekte haklı olduğu belirtildi. 
İÇKİ BAYİİ OKUL VE CAMİYE YAKIN
Saadet Partisi Belediye Meclis Üyesi Mustafa Tan, ilçe merkezinde Kaynarca Anadolu Lisesi ve Cedit Camii'ne yakınlığı Milli Eğitim Müfettişleri tarafından rapor edildiği halde bir tekel bayiine içki satış ruhsatı verildiğini belirterek bu yasadışı durum hala sürmektedir, düzeltilmelidir diye konuştu. 
KÖPEKLER KIZANA GELDİ...
Mustafa Tan ayrıca Karaboğaz sahillerinin temizliğinin yapılmasının sağlanması konusunda da görüşünü açıkladı. Tan konuşmasında, "Sokak köpeklerinin kızana gelmesi sonucu tehlikeli duruma geldi" diyerek soruna dikkat çekti. Zabıta Müdürü Sezgin Tutar bu konuda verdiği bilgide Büyükşehir Belediyesi'nin düzenli olarak köpekleri aşıladığını belirterek, "Hayvan haklarını koruyan yasalardan dolayı biz köpekleri alıp barınağa veriyoruz. orada gerekli sağlık müdahaleleri yapılıp aynı yere bırakmak zorundayız. Birini öldürseniz ve tespit edilse 7 yıl cezası var. Ancak hayvanlar aşılandığı için ısırsa bile zararı yok" dedi. 
Mustafa Tan ana caddeye araçların kontrolsüz park ettiğini belirterek, "Kaynarca Spor için ücret alınabilir" diye konuştu. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atık su da sıra bize gelebildi
Atık su da sıra bize gelebildi
8 Kaçak yapı yıkıldı
8 Kaçak yapı yıkıldı