Instagram Video Downloader

Yanlışı düzeltmek için komşumla düşman mı olayım?

Kaynarca'da kadastro kurbanı adam, mahkeme ve tüm kurumlara gittiği halde sorununa çözüm bulamayınca sesini bir de basından duyurmak istedi.

Yanlışı düzeltmek için komşumla düşman mı olayım?
Yanlışı düzeltmek için komşumla düşman mı olayım? Admin
Bu içerik 2621 kez okundu.

YANLIŞI DÜZELTMEK İÇİN KOMŞUMLA DÜŞMAN MI OLAYIM?
Kaynarca Uzunalan Mahallesi Çeşme Altı Mevkii'ndeki babadan kalma arazisine 7 yıl önce ev yapan Serkan Yiğit, evine elektrik bağlatmak istediğinde evini yaptırdığı arazinin yanlışlıkla komşusunun üzerine tapu tescili yapıldığını öğrenince şoke oldu. 
Yanlışlığı düzeltmek için Tapu Dairesi'ne giden Serkan Yiğit (42), durumu anlattı, "Bizi ilgilendiren bir durum değil, kadastro yapmış" yanıtı aldı. 
BÜYÜK ŞOK YAŞADI
Serkan Yiğit, "Kaynarca'da gitmediğim kurum kalmadı hatta Adapazarı'nda da bir çok kuruma gittim. Ama sorunumu çözemedim. En sonunda Kaynarca Asliye Hukuk Mahkemesi'nde dava açtım ancak mahkeme, 'taraflar arasında husumet yokluğu nedeniyle davanın reddine' karar verince ikinci şoku yaşadım" diye konuştu. 
İLLA KAVGA MI EDELİM
Mahkemenin husumet yokluğu nedeniyle davayı redetmesini anlayamadığı ifade eden Serkan Yiğit, "Kadastro tarafından komşum Adem Açıkgöz'ün üzerine yazılan arazimin durumu hakkında komşum da benim gibi düşünüyor. Mahkemede de bunu ifade eden Adem Açıkgöz yerin benim olduğunu söyledi. Mahkeme davaya bakmak için aramızda bir husumet mi olması gerekiyor. Komşumla kavga mı edeyim" dedi. 
KADASTRO DAVALARI ÇOK
Kaynarca'da kadastro yanlışlıklarından dolayı çok sayıda mağduriyet yaşandığı için mahkemelere açılan tapu tescil ve iptal davalarının ülke ortalamasının çok üzerinde olduğu belirtiliyor. Edinilen bilgiye bu durum ömünüzdeki yıllarda ilçe genelinde yeniden yapılacak kadastro çalışmasıyla düzeltilecek. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaynarca'dan Sri Lanka'ya mobilya ihracatı
Kaynarca'dan Sri Lanka'ya mobilya ihracatı
Köyden kente aracısız doğal gıda projesi
Köyden kente aracısız doğal gıda projesi