Mezbahaneye niyet hayvan pazarına kısmet

Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli, Belediye Mezbahanesi konusunu görüşmek için davet ettiği sivil toplum kuruluşları ve canlı hayvan ticareti yapan esnaflar hayvan pazarı talebinde bulundu.

Mezbahaneye niyet hayvan pazarına kısmet
Mezbahaneye niyet hayvan pazarına kısmet Admin
Bu içerik 2881 kez okundu.

Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ve vatandaşlar ile yapılan toplantı sonrasında ilçeye hayvan pazarı kurulması için karar alındı.

Kaynarca Belediye Toplantı Salonunda yapılan toplantıya ev sahipliğini Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli yaparken, geçtiğimiz dönemde yapılmaya başlanan ve yarım kalan ilçe mezbahanesinin geleceği konuşuldu. Kaynarca Ziraat Odası Başkanı İbrahim Çakar ve HAYKOOP Başkanı Recep Pulat'ın da katıldığı toplantıda katıldığı toplantıya katılanlar mezbahanenin çalışması için ilçeye öncelikle hayvan pazarı kurulması gerektiği fikrini savundu. 

Yerel seçim kampanyasında muhalefetteki 3 başkan adayı da kazanmaları durumunda hayvan pazarı kuracakları vaadinde bulunmuştu. 

 

ŞİRKETE VERİRSEK HALK FAYDALANAMAZ

Başkan Murat Kefli'nin toplantıda yaptığı konuşmadan bir bölümü şöyle:"Arkadaşlar sizleri buraya mezbahanenin geleceğini konuşmak için davet ettik. Bizler Belediye olarak mezbahanenin geriye kalan işlerini halledip burayı hizmete açacağız, istedik ki mezbahanenin çalışması ve sürdürebilir olması için herkesin katkıda bulunmasını bekledik. Burayı bizden isteyen şirketlerde oldu fakat bizler bunu kabul etmedik, çünkü bu sefer ilçe halkının faydalanması güç olacaktı. Bölgemizde hayvancılık diğer ilçelere göre daha ilerde, seçim döneminde üreticiyi destekleyeceğimizi her defasında söylemiştik ve şimdi sözlerimizi tutma zamanı geldi. Bugün burada mezbahaneyi konuşmak için toplanmıştık fakat sizlerin talebi olan hayvan pazarının yakın zamanda kurulması için elimden geleni yapacağım" dedi. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şeyhtımarı'nda seracılık eğitimine başlandı
Şeyhtımarı'nda seracılık eğitimine başlandı
Atık su da sıra bize gelebildi
Atık su da sıra bize gelebildi