Geçmiş olsun komşu

Komşu Kocaali İlçesinde yaşanan sel felaketinden sonra bölgeye giden AKP milletvekilleri MHP Milletvekili Levent Bülbül'ün afet bölgesi ilan edilsin önerisine destek verdi. AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Kaynarca'da yaşanan sel felaketinde olduğu gibi yaraları saracağız dedi.

Geçmiş olsun komşu
Geçmiş olsun komşu Admin
Advert

HASAR BÜYÜK
18 Temmuz günü metrekareye 260 kilogram yağış düşen Düzce ve Sakarya’da Düzce’ye bağlı Akçakoca İlçesi ile Sakarya’nın Kocaali ve Karasu İlçelerinde sel felaketi yaşanmış, çok sayıda ev ve işyeri sular altında kalırken bağlantı yollarında çökmeler meydana gelmişti. Birçok mahalleye ulaşımın hala tali yollarla sağlandığı ilçelerde oluşan büyük hasarın giderilmesi için çalışmalar başlatılırken sel felaketinin ardından bölgede inceleme yapan siyasiler, Düzce’nin Akçakoca ilçesiyle Kocaali ve Karasu’nun ‘afet bölgesi’ olması için çalışma başlattı. Bölgedeki hasarın tespiti için çalışmalar başlatılırken Sakarya Milletvekilleri de bölgeye giderek incelemelerde bulundu.
 
“YARALARI SARACAĞIZ”
Konuyla ilgili olarak konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, “Şehrimizin kuzeyinde yaşanan olayın boyutları sular çekildikçe daha net ortaya çıkıyor.  Allah tekrarını yaşatmasın. Öncelikle bölge halkımıza geçmiş olsun. Her zaman olduğu gibi yanlarında olmaya devam edeceğiz. Selden zarar gören alt yapı, üst yapı ve vatandaşlarımızın zararları karşılanacak. Bölgede en kısa sürede afetin izlerinin silinmesi için sürecin takipçisiyiz. Belediye başkanlarımız, il ve ilçe başkanlarımız burada bizler ise Ankara’da süreci takip ederek yaraları en kısa zamanda saracağız” dedi
 
“TALEPTE BULUNDUK”
Yaşanan felaketin hemen ardından Düzce ve Sakarya’daki selin yaşandığı alanların ‘afet bölgesi’ ilan edilmesini talep eden Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkan Vekili ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, “Düzce’nin Akçakoca İlçesi ile Sakarya’nın Kocaali ilçesinde yaşanan sel felaketi sonrasında bizler bölgenin ‘afet bölgesi’ olarak ilan edilmesini talep ettik. Tabi bu talebimiz içerisinde bölgede yaşayan vatandaşlarımızın hasarlarının en kısa sürede giderilmesi ve bölgenin tekrar normalleşmesi için çalışmalarda yer alıyor. Bugün bir heyetle birlikte Kocaali’yi ziyaret edeceğiz ve durumu yerinde kontrol edeceğiz. Bölgedeki zararın çok hızlı ve düzgün bir şekilde tespit edilmesi çok önemli, yetkililerle görüşerek bu durum hakkında da bilgi alacağız” ifadelerini kullandı.
 
SEDAŞ’A YÜKLENDİ
Sel felaketinin ardından Düzce ve Kocaali’de incelemelerde bulunan Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan Vekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, “Düzce’nin Esmahanım köyünde 7 vatandaşımız kayıp, bunlardan bir tanesine ulaşıldı fakat kimliğinin belirlenemediği söyleniyor. Birçok evin yıkıldığını tespit ettik, bazı evlerde mahsur kalan vatandaşlarımız var. Yiyecek ve su sıkıntısı çekiliyor, burada elektrik yok. Eğer bir doğal afet bölgesi nedir diye sorarsanız, şu anda bu bölgede ki köyler doğal bir afet bölgesidir. Ancak buradaki insanlarımız bir taraftan canlarıyla uğraşırken bir taraftan da hayatın akışının bir an önce devreye girmesi için çaba sarfediyorlar, insanlarımız evlerine ulaşmaya, barınmaya çalışıyorlar, yiyecek bulmak için yolların açılmasına çalışıyorlar ve bir an önce elektriklerin bağlanmasınıbekliyorlar. Tüm devlet yetkilileri ve siyasiler bu afet bölgesinde ancak SEDAŞ görevini yerine getirmiyor, bu afet bölgesinde bir tane sorumluları yok” dedi.
 
Kocaali’de incelemelerde bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Milletvekilleri Recep Uncuoğlu ve Çiğdem Erdoğan Atabek, MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Levent Bülbül ile CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ‘selden etkilenen bölge halkına yanınızdayız’ mesajı verdiler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Burada genç çalışmıyor çünkü tedbir yok. Oraya ancak muhtaç olan biri gider''
 İlçe kongreleri Kaynarca ile başlayacak
İlçe kongreleri Kaynarca ile başlayacak