Advert

2019 Mezunu Kaynarca Anadolu Lİsesi öğrencilerinden önemli başarı...

Kaynarca Anadolu Lisesi bu yıl üniversite sınavında geçmiş yıllara göre önemli bir atılım yaparak 35 öğrencisini üniversiteli yapmayı başardı. Okuldan yapılan açıklamada bu yıl mezun olan her 3 öğrenciden birinin üniversiteyi kazandığı belirtilerek, 10 öğrencinin lisans (4 yıllık), 25 öğrencinin ön lisans (2 yıllık) olmak üzere toplam 35 öğrencilerinin üniversiteli olduğu ifade edildi. Kazanan öğrencilerin tam listesi şöyle:

2019 Mezunu Kaynarca Anadolu Lİsesi öğrencilerinden önemli başarı...
2019 Mezunu Kaynarca Anadolu Lİsesi öğrencilerinden önemli başarı... Admin
Advert

Kaynarca Anadolu Lisesi'nden alınan bilgiye göre okulun bu yıl mezun olan 5 öğrencisi mühendislik fakültelerine girerken, bir öğrenci de eğitim fakültesi kazanarak öğretmenlik yolunda ilk adımını atmış oldu. 
Üniversite sonuçlarıyla ilgili görüşünü aldığımız Kaynarca Anadolu Lİsesi Müdürü Aydın Olgun, "Öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Kendilerine üniversite öğrenimlerinde başarılar diliyorum. Bu yıl kazanamayan öğrencilerimize de gelecek yılki sınav için başarılar dilerim. Önümüzdeki yıl bu yılki başarımızın bir adım daha önüne geçmek için okulumuzdaki eksiklikleri gidererek yeni eğitim öğretim yılına hazır hale getirdik. Tüm paydaşlarla yeni eğitim öğretim yılana hazırız, yeni öğrencilerimizi bekliyoruz" diye konuştu. 
BEŞ MÜHENDİSLİK BİR ÖĞRETMENLİK
Kaynarca Anadolu Lİsesi'nden bu yıl mezun olan 5 öğrenci mühendislik bölümlerine yerleşti: Ata Yoldaş Balta İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Geomatik Mühendisliği, Semih Baş Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) İnşaat Mühendisliği, Can YOLDAŞ Balıkesir Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği, Elif Özcan Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği, Ömer Sezer Afyon Kocatepe Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği, Umut Aşık Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Resim Öğretmenliği bölümünü kazandı. 
KAZANANLARIN LİSTESİ 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Gerekli kararları yeniden alırız'
'Gerekli kararları yeniden alırız'
‘Köyde mutluluk var’
‘Köyde mutluluk var’