Advert

Davutoğlu'nun partisini Kaynarca'da kim kuracak

Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu Sakarya programında kendine hain denilmesine itiraz edip yeni partinin mesajını verdi. Kaynarca siyasi kulislerinde partinin Kaynarca ilçe yönetiminin kimlerden oluşacağı konuşuluyor.

Davutoğlu'nun partisini Kaynarca'da kim kuracak
Davutoğlu'nun partisini Kaynarca'da kim kuracak Admin
Advert

Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu Sakarya programında kendine hain denilmesine itiraz edip yeni partinin mesajını verdi. Davutoğlu AK Parti’nin kendi dönemini yok saymasını ise çocukluk olarak değerlendirdi.

Sakarya'da partinin teşkilatlanması için harekete geçildiği, Kaynarca'da da bazı isimlerle görüşüldüğü iddia ediliyor. İsmini vermek istemeyen bir kişi baskı görmemeleri için bu isimlerin daha sonra açıklanacağını iddia etti. 

Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu’nun Sakarya programı ‘soru krizi’ ile başladı. Davutoğlu’nu protesto etmek veya soru sormak isteyenler önce korumalar ardından da emniyet tarafından alandan uzaklaştırıldı. Protestolar nedeniyle esnaf ziyaretini kısa kesen Davutoğlu Serdivan’da düzenlenen yemekte eski partisini eleştirip, yeni partinin mesajını verdi.

“YAPILAN ÇOCUKLUK”
Ahmet Davutoğlu Sakarya programının son bölümünde kendilerine Sakarya Dostları Platformu diye adlandırılan gruba hitap etti. Serdivan’da bir tesiste gerçekleşen programda kayyım atanan belediyelerle attığı tivite açıklama getiren Davutoğlu ‘Kayyım atanan belediyelerle ilgili attığımız tivitin ardından troller harekete geçti. Sandığa saygıdan böyle bir tivit attık. Vatandaşın iradesine yok sayılmasına tepkimiz. Teröre destek varsa bu önce adalet önünde yapılmalı” dedi. AK Parti’nin 18 yıllık tarihinde kendi dönemlerinin silinmek istediğini, hazırlanan videoda kendisinin ve arkadaşlarının olmamasını eleştiren Davutoğlu yapılanı ‘çocukluk’ olarak niteledi. Davutoğlu “Bir hareket kendi tarihini yok sayıyor ise o hareket kendi kendini tasfiye etmeye başlamıştır” dedi.

“BEDEL ÖDEMEKTEN KORKMAYIZ"
Ahmet Davutoğlu konuşmasının devamında bedel ödetiriz çıkışına cevap verdi. Davutoğlu “İlk duyduğumda şöyle bir geçmişi hatırladım. 12 Eylül’de öğrenci teşkilatlarındaydık o dönem bedel ödemeye hazırdık. O dönemde yıllarca hapis yatmış arkadaşlarımız var bedel ödemiş. Bu millet bedel ödemeye hep hazırdı. Biz bedel ödemeye hazırız. Kader bizi omuz omuza bedel ödemeye hazır olduğumuz insanlara bize bedel ödettirecekse eyvallah deriz. Ama bedel ödemek korkusundan asla hak bildiğimiz yoldan ayrılmayız. Bize bedel ödetin ama liyakatsiz insanları ülkenin başına getirerek millete bedel ödetmeyin.”

YENİ PARTİ MESAJI
Konuşmasının sonunda ilk defa yeni parti söyleminde bulunan Davutoğlu, "Yeni bir ümit inşa etmeye geliyoruz" dedi. Güçlü bir kadro ile geldiklerini belirten Ahmet Davutoğlu, "Bu yol elif gibi doğru duranların yoludur. Bu yol servetine servet katanların yolu değil cebindeki son kuruşu bu yolda harcayanların yoldur. Bu yol siyaseti eşine, dostuna garanti iş görenlerin yolu değil, bu ülkeyi kendi menfaatinden önde görenlerin yoldur. Allah yolumuzu açık etsin. Bize sus diyenlere sesleniyorum. Manifestomuzu bir kez daha okuyun, eğer yanlışımız varsa o zaman tamam ama yoksa o zaman bir daha düşünün."

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yüz yüze eğitim nasıl olacak?
Yüz yüze eğitim nasıl olacak?
Fındık hırsızlarına karşı silahlı devriye
Fındık hırsızlarına karşı silahlı devriye