Bu feryadı duyun...

17 yaşında Kaçarak evlendiği eşi Ramazan K.’dan şiddet gördüğü için Sakarya’daki baba evine sığınan 19 yaşındaki Rümeysa K. ve ailesi basın mensuplarına konuştu.

Bu feryadı duyun...
Bu feryadı duyun... Admin
Bu içerik 3971 kez okundu.
Advert

https://youtu.be/0OAkQtvvNB4


 DEFALARCA DARP EDİLDİ
Yaklaşık 2 yıl önce Ankara’da yaşayan uzak akrabası Ramazan K. ile kaçarak 17 yaşında dünya evine giren Rümeysa K., evlendikten kısa süre sonra eşi tarafından kıskançlık sebebiyle darp edildi. Ailesinin istemediği bir evlilik yapan ve korkudan yaşadıklarını kimseye anlatamayan Rümeysa K. hamileyken bile şiddet görmeye devam etti. Doğum yaptıktan 2 ay sonra feci şekilde darp edilen Rümeysa K., öldürülme korkusuyla Ankara Gölbaşı Polis Merkezine sığınınca, ailesi durumdan haberdar oldu.
 
EVİ YAKMAK İSTEDİ
Doğum yapan kızının defalarca darp edildiğini öğrenen baba Metin Küçük, Ankara’ya giderek kızı ve torununu alarak Sakarya’nın Kaynarca İlçesindeki evine getirdi. Öte yandan ailesinin ve babasının desteğiyle Rümeysa K., eşi Ramazan K.’ya boşanma davası açtı. Mahkeme süreci başlayınca eşini ve eşinin babasını telefonla arayarak tehdit eden Ramazan K., 23 Ağustos günü içlerinde eşi ve çocuğunun da bulunduğu ve 12 kişinin kaldığı 2 katlı evi yakmak istedi. O sırada uyanık olan aile bireylerinin fark etmesi üzerine yangın söndürülürken, hakkında koruma kararı bulunan 19 yaşındaki Rümeysa K. ve 4 aylık kızı ölümden döndü.
 
KIZINDAN VAZGEÇMEDİ
Kızının eşi tarafından defalarca darp edildiğini öğrenince Ankara’ya giderek kızını alan Baba Metin Küçük, “Kızım istemediğim bir evlilik yaptı. Hiç istemiyordum evlenmesini. Bir gün, Ankara Gölbaşı Polis Merkezi’nden aradılar, dediler ki; ‘Kızın bize sığındı, gelip almak istemezsen sığınma evine vereceğiz’. Ben dedim ki, ‘Kimseye teslim etmeyin, ben gelip alırım’. Gidip aldım, sonra eşi beni ve kızımı öldürmekle, evi yakmakla tehdit etti arayarak. Son olarak gece bu balkona bir şey atarak evi yaktı. Kardeşimin uyanık olması sayesinde bugün burada hayattayız. Hakkında yakalama kararı olmasına rağmen Ramazan K., ağabeylerinin kimlikleriyle geziyor, hava atıyor bize. Yakalanmasını istiyoruz” dedi.
 
“YAŞAMAK İSTİYORUM”
Eşine boşanma davası açan Rümeysa K. ise ailesine ve çocuğuna zarar gelmemesi için yetkililerden yardım isterken, “Ben ailemin istemediği bir evlilik yaptım. Sonra dayak yedim. Karakola sığındım. Sonra annemler geldi ve beni alıp buraya getirdiler. Gelip burada evimizi yaktı, eğer halamlar burada ve uyanık olmasaydı, biz hepimiz yanacaktık. Onun yakalanmasını istiyorum, ailemin ve çocuğumun zarar görmemesini istiyorum. Yaşamak istiyorum” ifadelerini kullandı.
 
“ONDAN BABA OLUR MU?”
Rümeysa K.’nın babaannesi Ziynet Küçük ise, “12 kişinin olduğu evi yakmak istedi, içinde çocuğu olan evi yakmak isteyenden baba olur mu? Ondan baba olmaz, koca olmaz, adam olmaz. Anca geceleri kalleşçe bunu yapar ama Allah bizimle, yaptıklarının hiçbir tanesinde amacına ulaşamayacak” şeklinde konuştu. Öte yandan koruma altındayken yaşadığı evin kundaklanması sonrası durumu Jandarma ve Savcılığa bildiren Rümeysa K. için ekip görevlendirilirken, personel eksikliği sebebiyle Jandarma’nın yetersiz kaldığı iddia edildi. Farklı suçlardan da kaydı bulunan ve evi kundakladığı iddia edilen Ramazan K. için ise arama kararı çıkartıldı./ Kaan Oktar'ın haberi

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakarya Spor kongresi mahkemede bitti
Sakarya Spor kongresi mahkemede bitti
Mahallelerin köye dönüşü kolaylaştırılmalı
Mahallelerin köye dönüşü kolaylaştırılmalı