Doğduğu ilçede fark edilmesine sevindi

Kaynarca Okçular köyünden hemşehrimiz portre yazarlığıyla tanınan Fahri Tuna, 35 yıllık yazarlık hayatında 200'e yakın söyleşiye davet edildiğini belirterek, "Ama içlerinde belki de en mutlu olduğum gün bugün. Doğup büyüdüğüm topraklarda fark edilmek, davet edilmek çok anlamlı" diye konuştu.

Doğduğu ilçede fark edilmesine sevindi
Doğduğu ilçede fark edilmesine sevindi Admin
Advert

Esnaf ve Sanatkarlar Birliği Odası Başkanı Kadir Yazgan, Süt Üreticileri Birliği Başkanı Memduh Özdemir, Şoförler Odası Başkanı Tuncay Göktaş, Ziraat Odası Başkanı İbrahim Çakar'ın desteği ve Hatice Kara'nın organizasyonuyla düzenlenen imza günü ve edebiyat şöyleşisi etkinliği yapıldı.

Meslek odalarının satın aldığı kitaplar ilçedeki 24 okulunun kütüphanesine konulmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Harbi'ye teslim edildi. 

Etkinlikte konuşan Fahri Tuna, “35 yıllık yazarlık hayatımda 8 ülkede 200'e yakın söyleşi ve imza günlerine katılmak kısmet oldu. Ama içlerinde belki de en mutlu olduğum gün bugün.  Doğup büyüdüğüm topraklarda fark edilmek, davet edilmek çok anlamlı. Şahsımda tüm edebiyat ve sanat adamlarına gösterildiğini düşündüğüm bu vefa için 4 oda başkanı hemşerime ve organizasyon için Hatice Kara kardeşime çok çok teşekkür ediyorum. Umarım bu güzel birliktelik ve vefa, diğer 15 ilçeye de örnek olur. Onlar da kendi ilçelerinden doğup büyüyen yazar ve sanatçılara sahip çıkarlar. Kaynarca İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Harbi kardeşime de kitaplarımı gençlerle buluşturacağı için ayrıca teşekkür ediyorum, yaşasın edebiyat, yaşasın Kaynarca” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bilim Kurulu üyelerinden flaş açıklama
Bilim Kurulu üyelerinden flaş açıklama
'Gerekli kararları yeniden alırız'
'Gerekli kararları yeniden alırız'