Avrupa Birliği Delegasyonu gazetemizi ziyaret etti

AB delegasyonu Adapazarı Akşam Haberleri gazetesi Yazı İşleri Müdürü ve Kaynarcahaber Genel Yayın Yönetmeni Sedat Balta'yı ziyaret ederek mülteci sorunlarını görüştü.

Avrupa Birliği Delegasyonu gazetemizi ziyaret etti
Avrupa Birliği Delegasyonu gazetemizi ziyaret etti Admin
Advert

AB Delegasyonu adına "Türkiye'deki Mülteciler İçin Mali Yardım Programı Kapsamında Desteklenen Projelerin İzlenmesi İçin Teknik Yardım (SUMAF)" ekibinden İzleme Uzmanı Thomas Jentsch ve Mehmet Çağlar Aydın,  Mülteci Destek Derneği Merkez Yöneticisi Necmettin Yemiş Adapazarı Akşam Haberleri gazetesini ziyaret ettiler. 
Geçen yıl Ankara’da 4 gün süren Medya ve Mülteciler Basın Buluşmaları seminerlerine katılan Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Sedat Balta'yla Sakarya ve ülkemizdeki mültecilerin sorunları hakkında görüşen heyet üyeleri çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulundu. 
Sakarya'da MUDEM  (Mülteci Destek Derneği) tarafından kurulan, kısa adı SYM olan Sürdürülebilir Yaşam Merkezi'nin sığınmacılar, mülteciler ve göçmenlerin sorunlarına yönelik çok yönlü çözümler ürettiğini belirten MUDEM yöneticisi Necmettin Yemiş, "Sığınmacıların eğitimler ve atölye çalışmaları aracılığıyla sosyal, psikolojik entegrasyon çalışmaları yapıyoruz" dedi. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LGS ve YKS günlerinde sokağa çıkma yasağı
LGS ve YKS günlerinde sokağa çıkma yasağı
Önlemleri umursamazlık vaka sayısını zıplattı(!)
Önlemleri umursamazlık vaka sayısını zıplattı(!)