Hem suçlular hem güçlü

Köydeki fındıklıklara dadanan 50 kişilik grup vatandaşlar tarafından ikaz edildi ancak onlar kaçmak yerine kafa göz yararak biri kadın 4 kişiyi yaralayıp Kaynarca yönüne doğru kaçtılar.

Hem suçlular hem güçlü
Hem suçlular hem güçlü Admin
Advert

İddialara göre dün saat 17:00 sularında, Ferizli Nalköy Mahallesi’nde vatandaşların kendilerine ait olan fındık bahçesinde çalıştıkları sırada, 40- 50 kişilik grup tarafından bahçeleri istila edildi. Roman vatandaş oldukları anlaşılan grup, bahçe sahiplerinin “Toplamayın fındıklarımızı” diye ikazına karşılık odunlarla, sopalarla saldırıp, kafa-göz yararak biri kadın 4 kişiyi yaraladılar. Çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine Jandarma ve 112 Acil sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar Sefa D. Adem D. Tenhiye B. ve Ferhat B. Ferizli Devlet Hastanesine sevk edilerek tedavi altına alındılar. Yaralılardan durumu ciddi olan Adem D. Yenikent Devlet hastanesine sevk edildi.

“AZ KALSIN ÖLDÜRECEKTİLER”
Gözü dönmüş gruptan bahçelerini bırakıp canını kurtarmak için kaçan çiftçiler “Bizi kovalayıp tehdit ettiler, bu nasıl cüret Allah aşkına bizi az kalsın öldürecektiler. Ne hale geldik kendi fındığımızı bile artık koruyamaz olduk. ” diye dert yandılar.

“BU NASIL ZALİMLİK”
Yaralılardan Sefa D. “Bir anda fındık toplayan kalabalığı görünce bizim haberimiz olmadan bu işçileri kim gönderdi dedim. Ancak gördük ki bunlar Roman vatandaşlar. Ne yapıyorsunuz, yapmayın etmeyin dememizin ardından hep birlikte saldırdılar. Eğer kaçmasaydık bizi öldürecektiler. Gözü dönmüş hırsızlar tek kolu olan babamın kafasını gözünü yardılar. Bu nasıl zalimliktir anlamadım” dedi. Fındık bahçesini toplamaya çalışıp sahiplerinİ döven üç dört grup halinde ki 40 –50 kişi Kaynarca tarafına kaçtığı ve jandarmanın takibinde oldukları öğrenildi. Olayla ilgili jandarma soruşturma başlattı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yarın tüm Türkiye'de denetleme yapılacak
Yarın tüm Türkiye'de denetleme yapılacak
Ambulans ile otomobil  çarpıştı
Ambulans ile otomobil çarpıştı