Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul projelerinde birinciyiz

Sakarya İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifika Töreni ilçenin en fazla beyaz bayrak ve beslenme dostu okula sahip olması nedeniyle Kaynarca'da yapıldı.

Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul projelerinde birinciyiz
Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul projelerinde birinciyiz Admin
Advert

Törenin açılış konuşmasını Kaynarca İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Harbi yaptı. 
KAYNARCA TEMİZLİK VE BESLENMEDE BİRİNCİ
İl Sağlık Müdürlüğünden Diyetisyen  Tamer Ezen ise konuşmasında, "Kaynarca ilçesi beyaz bayrak konusunda yüzde yüz başarı elde etti. Beslenme dostu okul projesinde de ilçelerimiz arasında en başarılı ilçemiz. Hatta son başvurularını da yaptılar beslenme dostu okul konusunda da yüzde yüz başarıya ulaşacaklar" dedi. 
ÖĞRENCİLERİN SAĞLIĞI BAŞTA GELİYOR
İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Yeri Sağlağı ve Güvenliği Birimi Koordinatörü Muzaffer Sayım konuşmasında az ve orta tehlikeli okullar hakkında bilgi verdi. "Kanuna göre bizim işverenimiz patronumuz Fazilet hanım. Çünkü bütün sorumluluk bu kanuna göre işverenlerde. Ama biz işverenlerimizi görünce rahatlıyoruz. İlçelerimizde de işverenimiz ilçe müdürlerimiz. İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerimizin çabası ile bu zor işi yerine getiriyoruz. Öğrencilerimizin sağlığı bizin için en başta geliyor" diye konuştu. 
SERTİFİKALARI PROTOKOL VERDİ
Konuşmalardan sonra Kaynarca'da  beslenme dostu okulların müdürleri Mimar Sinan Ortaokulu Müdürü İsmail Akcan, Fatih İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Volkan Yılmaz, Orhangazi İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Bilal Ordu, Kulaklı İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü İbrahim Karaşahin'e sertifikaları protokol mensuplarınca verildi. 
Beyaz Bayrak denetimi yapan personel Çevre Sağlığı Birim Sorumlusu Tacettin Güven, Hacı Osman Akgün ilkokulu ve Ortaokulu Müdürü Ahmet Karagöz'e teşekkür belgesi verildi. 
İlçe Milli EĞitim Müdürü Mehmet Harbi'ye toplu beyaz bayrak takdimi ise İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş tarafından yapıldı. 
Son olarak tüm ilçe müdürlerine beslenme dostu ve beyaz bayrak sertifikaları toplu takdimi İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Karatekeli tarafından yapıldı. 
Sertifika töreninden sonra Kaynarca Atatürk İlkokulu ziyaret edildi. Tasarım ve Beceri Atölyesi Açılışı yapıldı. Kaymakam Mehmet Ali Karatekeli ve İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş öğrencilerle sohbet ettiler, başarılar dilediler. / Sedat Balta

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
LGS ve YKS günlerinde sokağa çıkma yasağı
LGS ve YKS günlerinde sokağa çıkma yasağı
Önlemleri umursamazlık vaka sayısını zıplattı(!)
Önlemleri umursamazlık vaka sayısını zıplattı(!)