Advert

AK Parti'de ilçe kongresi süreci başladı

AK Parti’de kongre takvimi işlemeye başladı kulisler hareketlendi. Neredeyse her ilçede başkan değişecekmiş havası eserken, ilçe kongrelerine aylar varken alternatif başkan arayışları da hız kazandı.

AK Parti'de ilçe kongresi süreci başladı
AK Parti'de ilçe kongresi süreci başladı Admin
Advert

Konuyla ilgili olarak Haberlesin internet haber sitesinde yayımlanan haber şöyle:

KAYNARCA
Ak Parti Kaynarca İlçe Başkanı Ahmet Köseoğlu’nun eğitimi ve ilçede ki ilişkileriyle görevde kalmasına kesin gözüyle bakan bir grup var. Ancak etnik kökene dayalı siyaset yapanlar Köseoğlu’nun değişmesi gerektiğini konuşuyor.31 Mart Yerel Seçimleri’nde istifa eden ilçe başkanlarının yerine atanan isimlerin büyük oranda değişmesi beklenirken Karapürçek ve Taraklı ilçe başkanları üç dönem kuralı nedeniyle yeniden aday olamayacaklar. 

ADAPAZARI
31 Mart Yerel Seçimleri için görevinden istifa eden Mustafa AK’ın yerine ilçe başkanı olan Metin Kurtuluş’a alternatif isim arandığını duymayan kalmadı. Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’nun görevde kalmasını istediği Kurtuluş’un bir dönem daha başkan olarak kalacağı konuşuluyor.
ERENLER
Göreve geldiği günden bu yana tartışılan ilçe başkanı olan Mehmet Beşir Doğrusever’in gitmesine kesin gözüyle bakılıyor. Doğrusever’in emaneten oturduğu koltuğa talipli hayli fazla. Kulislerde Erenler Belediye Başkan Aday Adayı olan Cevdet Koç’un Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un desteğiyle ilçe başkanı olmasına kesin gözüyle bakılırken, alternatif isim arayanlarda boş durmuyor. Öte yandan teşkilat içerisinden bir başkan olsun diye enerji harcayanlarda Bektemir Beşli adını öne çıkarmaya çalışıyor.
SERDİVAN
Osman Çelik’in ardından ilçe başkanı olan Burak Erken’in yerine alternatif isim arandığını söyleyenlerin sayısı hayli fazla. Erken’in değişmesini gerektiğini düşünenlerin en önemli argümanı Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’ın üç dönem kuralı nedeniyle bir daha aday gösterilmeyecek olması ve belediye başkanlığında Burak Erken’in başarılı olamayacağı...
ARİFİYE
Arifiye İlçe Başkanı Eczacı Ali Başar’ın görevden affını isteyeceğini söyleyenlerin sayısı da gün geçtikçe artıyor. Arifiye’de yeni dönem ilçe başkanının kim olacağı sorusunun yanıtı Başar’ın devam edip etmeyeceği kararına bağlı görünüyor
SAPANCA
AK Parti Sapanca İlçe Başkanı Yunus Gümüşel’in bir dönem daha görevde kalmasına kesin gözüyle bakılıyor.
AKYAZI
Akyazı’da değişim beklenen ilçeler arasında yer alıyor. Mesut Ekrem’in toparlayıcı olamadığı görüşünde birleşenlerde değişim için çalışmalarını sürdürüyor.
HENDEK
AK Parti Hendek İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal yaptığı çalışmalarla beğeni toplasa da siyasetin geleceğini dizayn etmek isteyenler Baykal’ın gitmesini istiyor. Hasan Serdar Baykal için kulislerde bir dönem daha görevde kalır görüşü hakim.
SÖĞÜTLÜ VE FERİZLİ
Her iki ilçenin başkanı da atamayla göreve geldi. Mutlu Zurnacı ve Selçuk Kurt’un güçlü isimler bulunması halinde görevde kalamayacakları konuşuluyor.
KARASU VE KOCAALİ
AK Parti’de göreve devam edip etmeyecekleri tartışılmayan ilçe başkanları arasında Karasu ve Kocaali teşkilat başkanları sayılabilir. Karasu’da Hasan Yavuzyiğit, Kocaali’de Ersan Demir bir dönem daha göreve devam edecek görünüyor.

GEYVE
AK Parti Geyve İlçe Başkanı Abdullah Özdemir’in adının da gidecekler arasında konuşuluyor olması şaşkınlık yarattı. Özdemir’in teşkilat başkanlığının hakkını veremediğini düşünenler Ünal Demirtaş veya Muhammet Bilgin’in adaylığını konuşmaya başladığı ilçede, Belediye Başkanı Murat Kaya’nın Abdullah Özdemir’den yana tavır almasına kesin gözüyle bakılıyor.
PAMUKOVA
Fatih Akın’ın ardından göreve getirilen Aziz Burak Çelik’in beklenen performansı sergileyemediği hızla yayılıyor. Pamukova’da yerel seçimlerde Ak Parti’nin seçim kaybetmesi ilçe başkanının Saadet Partisi’nden seçimi kazanan Güven Övün ile yakınlığı Çelik’in durumunun sorgulanmasına neden oluyor.
ÜÇ DÖNEM KURALI
AK Parti’de iki ilçe başkanı üç dönem kuralı nedeniyle bu dönem aday olamayacak. Karapürçek İlçe Başkanı Cemalettin Selim ve Taraklı ilçe Başkanı Erdal Özer genel merkezden aksi bir karar gelmediği müddetçe bu dönem makamlarını başka isimlere bırakacak. Her iki ilçede de kongre tarihi yaklaştığında mutabakat ile aday olacak isimlerin belirlenmesi bekleniyor.

 
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Gerekli kararları yeniden alırız'
'Gerekli kararları yeniden alırız'
‘Köyde mutluluk var’
‘Köyde mutluluk var’