Büyükçekmece ve Kaynarca kardeş şehir oldu

Büyükçekmece Belediyesi ile Kaynarca Belediyesi kardeş belediye oldu.

Büyükçekmece ve Kaynarca kardeş şehir oldu
Büyükçekmece ve Kaynarca kardeş şehir oldu Admin
Bu içerik 2018 kez okundu.
Advert

Kaynarcalı Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün'ün başkanlığında yapılan Meclis Toplantısında 3 belediye ile kardeş şehir ilişkisi kurulmasına yönelik teklif oy birliği ile kabul edildi. 
Büyükçekmece Belediye Meclisi Toplantısı'nda konuşan Başkan Akgün, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi'ndeki çalışmalar hakkında meclisi bilgilendirdi. Tarımsal Eğitim Programı konusunda Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ile iş birliği yapılması kararı alındı. 
KARDEŞ BELEDİYELER
Kırklareli Lüleburgaz ilçesi, Büyükkarıştıran Belediyesi, Pınarhisar ilçesi, Kaynarca Belediyesi ve Edirne ili Keşan ilçesi, Beğendik Belediyesi'nin Büyükçekmece Belediyesi ile "Kardeş Şehir" ilişkisi kurulmasına yönelik teklif de oybirliğiyle kabul edildi.
Çok sayıda Kaynarcalı hemşehrimizin yaşadığı Büyükçekmece'nin Kaynarcalı Belediye Başkanı Hasan Akgün'ün Kaynarca Belediyesi yerine Kırklareli Pınarhisar İlçesine bağlı Kaynarca Belde Belediyesi'ni kardeş şehir tercih etmesi yadırgandı. 
Ailesinin bir bölümü halen Kaynarca'ya bağlı Turnalı köyünde yaşayan Hasan Akgün köyüne yaptığı yardımlarla takdir toplamıştı. Hasan Akgün köyüne babasının adını taşıyan bir okul binası, ilçe belediyesi için araç ve çeşitli yardımlarda bulunmuştu. 6 Ay önce göreve gelen Kaynarca Belediye Başkanı Murat Kefli de Turnalı köyünde oturuyor. 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakarya Spor kongresi mahkemede bitti
Sakarya Spor kongresi mahkemede bitti
Mahallelerin köye dönüşü kolaylaştırılmalı
Mahallelerin köye dönüşü kolaylaştırılmalı