Instagram Video Downloader

Sağlıklı Yaşam Derneği ilk kongresini yaptı

Kongrede konuşan Kaymakam Kemal Şahin sağlık yaşam bilincinin her geçen gün arttığını belirterek, “Kendi adıma bugün güzel birşeyi başarmanın sevincini yaşıyorum. İlçeye gelişim bir buçuk yıl oldu ama sizlerle birlikte kafamda tasarladıklarımı somut hale getirdim" dedi.

Sağlıklı Yaşam Derneği ilk kongresini yaptı
Sağlıklı Yaşam Derneği ilk kongresini yaptı Admin
Bu içerik 12162 kez okundu.

Kaynarca Sağlıklı Yaşam Derneği 1’inci Olağan Kongresi yapıldı. Davut Olgun’un yeniden başkan seçildiği kongrede yeni yönetim kurulu ve denetim kurulu üyeleri seçildi. 

Divan Başkanlığını Sedat Balta, yardımcılıklarını Fatma Gömenç ve Resul Güzelalp’in yaptığı kongrede saygı duruşundan sonra üyeler söz alarak dernek faaliyetleriyle ilgili düşünce ve önerilerini dile getirdiler. 

 

Derneğin kuruluşuna öncülük eden Kaynarca Kaymakamı Kemal Şahin sağlık yaşam bilincinin her geçen gün arttığını belirterek, “Kendi adıma bugün güzel birşeyi başarmanın sevincini yaşıyorum. İlçeye gelişim bir buçuk yıl oldu ama sizlerle birlikte kafamda tasarladıklarımı somut hale getirdim. Burdaki güzellik şu. Normalde önce dernek kurulur sonra faaliyetlere başlanır. Biz de önce faaliyetlere başlandı sonra derneği kurduk. Sağlıklı yaşam derneği dışında ilçemizde faaliyet gösteren diğer dernekleri desteklemek amacıyla 5 derneğimize daha proje hazırladık. Ama aslolan yürüyüş gibi sağlıklı alışkanlıkları kazanmaktır” dedi. 

 

Belediye Başkanı Zeynur Özel Sağlıklı Yaşam Derneği’nin önemli bir ihtiyacı karşıladığını ifade ederek, “Derneğin kuruluşunda emeği geçenlere teşekkür ederim. Belediye olarak bizden bir şey isteniyorsa her zaman yanınızdayız bunu bilmenizi isterim” diye konuştu. 

 

Dr. Ferhat Çetin ise derneğin hazırlanmakta olduğu proje konusunda bilgi verdi: “Bizim kendi aramızda başlattığımız yürüyüşleri halka da yayalım. Farkındalığı artıralım diye düşünüyoruz. Eğitimler, seminerler, yürüyüş egzersizleri, diyet eğitimleri ve iki üç ay sürecek proje sonunda katılan kişilerin başarılarının Kaynarca halkıyla paylaşılması üzerine olan çalışmamızı yazım aşamasında sürdürüyoruz.”

 

Rufat Ceylan da Belediye’nin ilçenin içinden geçen Seyran Deresi’nin etrafında yürüyüş ve bisiklet yolu yapmasını istedi. 

 

AK Parti İlçe Başkanı ve dernek üyesi Murat Kefli, ilçede bulunan göletlerin etrafında bisiklet ve yürüyüş parkurları belirlenebileceğini belirterek, "Zaten bu göletlerin etrafında koruma bantları var. Artık köylerimizde kadınlarımız dahi yürüyor ve örnek olarak da Kaynarca'da kurulan derneği gösteriyorlar. Bunları artırabiliriz" diye konuştu.

 

brazzers porno

Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Mustafa Başarı, Sağlıklı Yaşam Derneği çatısı altında görev yapacak bir beden eğitimi öğretmeninin görevlendirildiğini belirterek, “Yürüyüş ve spor yapmak isten bayanlar yararlanmak için Kaymakamlığımıza başvurabilirler” dedi.

sağlıklı yaşam derneği ilk birinci kongresini yaptı sedat balta divan başkanı kemal şahin kaymakam dr Ferhat çetin ferhat
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaynarca'dan Sri Lanka'ya mobilya ihracatı
Kaynarca'dan Sri Lanka'ya mobilya ihracatı
Köyden kente aracısız doğal gıda projesi
Köyden kente aracısız doğal gıda projesi