Bir Yürüyüşün Ardından
Aytekin Ertuğrul

Bir Yürüyüşün Ardından

Bir Yürüyüşün Ardından
                                                                           Op. Dr. Aytekin Ertuğrul
                    porno                                                         draertugrul@hotmail.com
Geçen Yazımızı şöyle bitirmiştik. “Bu bayram bir umut ışığı var. ADALET için yürüyen bir Türk milleti var. Ancak yürüyüşümüzün içini biraz doldurmak gerekir. Açık bütçeler yolu ile 14 Mayıs 1950 den bu yana Türk Milletinin cebinden paraları sofrasından yiyecek ve içecekleri alınmaktadır. Türk milleti ise 14 Mayıs 1950 den bu yana Denk bütçe yapılarak bu işe son verilmesini talep etmektedir. Türk milleti 7 Haziran seçimlerinde AKP ye bu konuda kesin bir ihtar vermiştir. Ama dinleyen yok. 14 Mayıs 1950 de TBMM ni ele geçiren dâhili ve harici bedhahlar çoğunluğu gaflet ve dalaletle ve de  inat ve ısrarla AÇIK bütçe ile yola devam etmektedirler. Denk bütçe yapılmadan Türk milletinin cebinden paraları sofrasından yiyecek ve içecekleri alınmasına devam edileceğinden adalet gelmez. Onun için herkes anlasın ve herkes bir birine anlatsın diye üç defa yazıyorum. 
Denk bütçe yapılmadan adalet gelmez
Denk bütçe yapılmadan adalet gelmez
Denk bütçe yapılmadan adalet gelmez
Çünkü Türk milletinin cebinden paralarını sofrasından yiyeceklerini almak demek olan açık bütçelerle adalet  olmaz. Ancak bu bayram umutluyuz. Çünkü bütün Türk milleti adalet  için yürüyenlerle gönül ve kader birliği içindedir.
Türk milletine ADALET yürüyüşünde başarılar dilenir.”
Peki, adaleti bozan şey nedir. Açık bütçeler ve zamlardır. Açık bütçeler ve zamlar bizi neden bu kadar çok ilgilendiriyor. Açık bütçeler ve zamlar Türk Milletinin Anadolu’daki yaşam güvenliğini bozuyor da ondan.   Peki, açık bütçelerin Türk milletinin Anadolu’daki yaşam güvenliğini bozduğunu kim söylüyor. Bakalım kim söylüyor. 
“ Bu günkü savaşmalarımızın gayesi tam bağımsızlıktır. Bağımsızlığın bütünü ancak mali bağımsızlıkla mümkünüdür. Mali bağımsızlığın korunması için “ İLK ŞART” bütçenin ekonomik bünye ile orantılı ve DENK olmasıdır.” 
Mustafa Kemal Atatürk.
AKP döneminin 14 Mayıs 1950 d başlayan Türkiye Cumhuriyetini yıkma dönemlerinin sonuncusudur demiştik.
İşte AKP nin karnesi:
2004 te Bir gram altın 18 YTL idi. 142 YTL oldu
2004 te Bir çeyrek altın 24 YTL idi. 237 YTL oldu
2004 te Bir ABD Doları 1,320.000 TL idi. 3.623.000 TL oldu. (*)
Bu gün harici bedhahların dâhili bedhahlarla işbirliği sonucunda geldiğimiz duraktayız. BU durakta bir simit 1.000.000 TL dir. Bir bardak çay 500.000- 2.000.000 TL dir. Bir dolmuş 2.750.000 TL dir. BU duraktan çıkarak bağımsız mutlu bir durağa gelebilmek için DENK bütçe yapmak zorundayız. Adalet yürüyüşünün tabidir ki arkasındayız. Siyasi zaferler iktisadi Zaferlerle taçlandırılmadıkça su üstüne yazılmış yazılar gibidir. B nedenle ADALET yürüyüşü DENK bütçe yürüyüşü ile tamamlanmalıdır.
DENK bütçeye ve laik eğitime dönülerek bu güzel siyasi başlangıç taçlandırılmalıdır. Anayasamızın özü olan sosyal hukuk devletinin temel amacı budur. Anayasamız bunu emretmektedir. Başarılar dilenir.
 (*) Bu karneyi bir kartona yazarak evimizin ve işyerimizin bir köşesine asma zamanı da gelmiştir. Düşüncesindeyim.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yarın tüm Türkiye'de denetleme yapılacak
Yarın tüm Türkiye'de denetleme yapılacak
Ambulans ile otomobil  çarpıştı
Ambulans ile otomobil çarpıştı