Yol, yolsuzluk, 'yol'suzluk!
Sedat Balta

Yol, yolsuzluk, 'yol'suzluk!

Yol, yolsuzluk, 'yol'suzluk!
AKP 15 yıldır Kaynarca'nın yolsuzluk sorunu çözemedi
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın örgütüne yaptığı uyarılarda kullandığı, "Yolsuzluk yapanı kenara koyarız" sözü Kaynarca yerelinde bize 'Yolsuz' köyleri hatırlatıyor. AKP'nin en iddialı olduğu yol konusunda Kaynarca'da yaşattığı 'yol'suzluktan diğer sorunlara sıra gelmiyor.  AKP 15 yıldır tek başına iktidar ama Kaynarca köylerinin yol sorununu bir türlü çözemedi. 
Değişmeyen sorunumuz yolsuzluk...
Yarın yapılacak AKP ilçe Kongresinde seçilecek(!) Aslında görevine yeniden atanacak AKP ilçe Başkanı Murat Kefli'nin köylüleri de dahil çoğu köyümüzün yolları rezalet ötesi... Ben köylümüzün yalancıyım. İçişleri Bakanlığının talimatı gereği Kaymakam ve Belediye Başkanı'nın katıldığı halk toplantısında muhtarların başta gelen değişmeyen derdi de yol konusuydu. Yalnızca köyler değil ilçe merkezini temsil eden muhtarlar da yolların, kaldırımların bozukluğuna isyan ediyorlar... AKP 15 yıldır tek başına iktidar ama Kaynarca'nın yolsuzluk sorununu çözemedi. Milletvekillerini, büyükşehir, küçük şehir belediye başkanlarını, il genel meclisi üyelerini, belediye meclis üyelerini, hatta partili muhtarları rekor seviyede oyla iş başına getiren Kaynarcalı yol sorununu bir türlü çözemedi, yolsuz kaldı...
Şimdi sözü partinin kurucusu ve Genel Başkanı Erdoğan'a bırakalım:
YOLSUZLUK YAPANI KENARA KOYARIZ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda il başkanlarına uyarıda bulundu. Daha çok çalışarak en iyi kadroları göreve getireceklerini belirten Erdoğan, “Teknokratıyla, bürokratıyla, bakanıyla bu yürüyüşe ayak uyduramayanı, millete hizmet etmeyeni, yolsuzluğa bulaşanı kenara koyacağız” dedi.
HESABİ DEĞİL HASBİ OLANLAR LAZIM
İl başkanlarına uyarıda bulunan Erdoğan, “Bize hesabı olan değil, hasbi olanlar lazım” dedi. AK Parti’nin yürüyüşüne ayak uydurmayanı kenara koyacaklarını ifade eden Erdoğan özetle şunları söyledi: Bütün belde kongrelerini hallettik, onlar bitti. Şimdi ilçeler ve bir diğer taraftan bazı illerde atamalarla ilgili süreç devam ediyor. İl başkanlarımız olarak sizlerden ricamız, ilçe kongrelerimizde bulundukları yeri en yeni şekilde kuşatan, kucaklayan, liyakatlı isimlerin göreve gelmesine öncülük etmenizdir.
GÜÇLÜ İLÇE TEŞKİLATI
Samimiyet, sadakat, ahlak ve liyakat ölçülerinden asla taviz vermeden yapacağımız isabetli tercihlerle güçlü ilçe teşkilatları kuracağımıza inanıyorum. Daha çok çalışarak, en iyi kadroları göreve getirerek, daha çok proje üreterek, icraat yaparak milletimizden aldığımız desteği daha da yukarılara çıkarmanın gayreti içinde olmalıyız. Bunu sadece partim için söylemiyorum.
AYAK UYDURMAYAN DEĞİŞTİRİLECEK
Teknokratıyla, bürokratıyla bu yürüyüşe ayağını uyduramayan kim varsa, başta bakan arkadaşlarım olmak üzere, bunların hepsini kenara koymamız lazım. Bakanlarımızın bu konudaki kararlılığı çok önemli. Bu yürüyüşe ayak uyduramıyor mu, kenara koyacağız. Engel mi oluyor, kenara koyacağız. Bu millete hizmette laubalilik mi yapıyor, kenara koyacağız. Bu millete hizmette kalkıp da afedersiniz her türlü yolsuzluğa bulaşan mı var, kenara koyacağız. Buralarda dikkatli olmaya mecburuz." 
Olağanüstü hal ilanına tepki olarak yazmamaya kararlıydım. Ancak değer verdiğim büyüklerim tarafından ikna edildim. Ne zaman kalkacağı mechul olağanüstü hal ilanından sonra bu ilk  köşe yazım....SEDAT BALTA

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yarın tüm Türkiye'de denetleme yapılacak
Yarın tüm Türkiye'de denetleme yapılacak
Ambulans ile otomobil  çarpıştı
Ambulans ile otomobil çarpıştı