Advert
Manavlar bunu yapamayacak
Sedat Balta

Manavlar bunu yapamayacak

MANAVLAR BUNU YAPAMAYACAK
Anavatanları Abhazya'daki 7 büyük dağı simgeleyen Sakarya Abhaz Derneği Kültür Merkezi'nin sunumunu yapıldı.  Abhaz Derneği Başkanı Oral Kobaş,  Abhaz kökenli Sakarya milletvekilleri Engin Özkoç'u sağına, Zihni Açba'yı soluna alarak toplantıda kültür merkezini tanıttı. Bu manzaraya ve Abhaz Kültür Merkezi fotoğraflarına özenerek baktım. Ata mirası kültürlerine sahip çıkmaları tebriği hak ediyor. Sakarya'da 700 yıldır yaşayan Manavlar sanıyorum böyle bir 'fotoğrafı' hiç bir zaman veremeyecekler. Ona da üzüldüm. 
Yerel Kültür Derneği Başkanı ne sağına soluna oturtabilecek milletvekili, ne de Manav Kültürü'nün tanıtımını yapabileceği bir çandılı ev bulabilecek. Keşke Manav kültürünü temsil etmeyen o yörük çadırı yerine çandılı Manav evi projesi hayata geçirilebilse...
+++++++++++++
gizli porno ÖRNEK KÖY PİYANGOSU ÇIKACAK KÖYLER
Dandik(!) Büyükşehir Belediyesi Kanunu'yla her nekadar köyler mahalle yapıldıysa da... Ben haberlerimde ve yazılarımda köylere köy demeye devam edeceğim.  Görünen köy klavuz istemez(!) 
Deve kuşu misali kendi köy adı mahalle olan bu köylerimizin ortak malı arazilerine konan belediyeler her gün bu arazileri haraç mezat satıyorlar o da ayrı bir yazı konusu. 
Şimdi devletimiz siz artık mahallesiniz, Cumhuriyet Mahallesi neyse, Çark Caddesi neyse siz de öyle mahallesiniz öyle yönetileceksiniz dediği köyler için proje yapmış. Sakarya'da 3 yerleşim yeri örnek köy olacakmış. 
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından geliştirilen örnek köy modeli, Sakarya'da 3 köy de uygulanacak. Açıklamaya bakılırsa örnek köy projesinin uygulanacağı 3 köye piyango vuracak. Her aileye yarı fiyatına modern ahır yapılacak. Eğer birkaç kişi bir araya gelirse ahırın masrafının yüzde 70'i devlete ait. Devlet buzağı desteği olarak 700 TL veriyorsa örnek köyde bin TL verecek. Hangi torpilli köylere piyango vuracak onu zamanla göreceğiz. Amorti çıkacak 500 köy mü onlara da şu şarkı gelsin:
Orda bir köy var, uzakta
O köy bizim köyümüzdür.
Gezmesek de, tozmasak da
O köy bizim köyümüzdür.
Orda bir köy var uzakta gitmesekte o köy bizim köyümüzdür. 
+++++++++++++++
AKP İL BAŞKANININ İTİRAFLARI
Bir başka partinin sözcüsü, "Bırakın kendi içişlerinizle uğraşmayı, memleketin derdi bini aşmış, siz 3 yıldır parti içi sorunlardan vatandaşın sorununun sıra getiremediniz" deseydi, AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç'ın yanıtı ne olurdu bilinmez. Ancak Kılıç önceki gün yaptığı basın toplantısında, "3 Yıldır sadece teşkilat ile alakalı bir mücadele içerisinde olduk" diyerek önemli bir özeleştiride bulundu. Allah'tan Kılıç, bir kez daha İl Başkanı olarak görevlendirildi de 3 yıl görev yapıp Sakarya'nın sorunlarıyla ilgilen(e)meyen başkan olarak yerel tarihe geçmedi. 
AKP İl Başkanı, bundan sonrası için ise, "Artık Allah nasip ederse Sakarya'nın sorunları ve problemleri ile alakalı hangi noktada, hangi şiddette cümleler söylenecekse, biz onu söyleriz" diyor. Bekleyip göreceğiz. 
Dışarıdan bakıldığında bir partiden çok, yukarıdan aşağıya talimatlarla yönetilen bir şirket görünümündeki AKP'de adaylar tek merkezdan belirleniyor. Delegelere de kendilerine sunulan tek seçeneğe oy atmak kalıyor. Milletvekili adayları, belediye başkan adayları, il ve ilçe başkan adaylarında hep aynı yöntem uygulanıyor. Parti içi demokrasinin adından bile söz etmek imkansızken AKP İl Başkanı 3 yıldır hangi parti içi sorunlarla uğraşıyor; doğrusu çok merak ettim. 
AKP İl Başkanı demokrasi anlayışı (!) gereği genel merkez atamalı tek adaylı 15 ilçe kongresini, 'güzel kongreler' olarak nitelendiriyor.  
DİKENSİZ GÜL BAHÇESİ
Parti tabanının söz sahibi olmak istediği Ferizli ilçe Kongresi'ni iptal ederek, parti üyelerinin sesini kesmeyi,  direttikleri ilçe başkanının atanmasını ise başarısızlık olarak değerlendiriyor. 
AKP'de farklı sese tahammül yok, parti içi demokrasiye yer yok. 
Dikensiz gül bahçesi AKP'nin kendi parti sorunlarından memleketin sorunlarına sıra getiremesine anlaşılır gibi değil. İçimizdeki FETÖCÜ'lerle uğraştık dense onu da anlayacağız ancak sorulduğunda bizde FETÖCÜ yok, her yere sızdılar ama bize sızamadılar, temiz pakız diyorlar. 
Bu sorunlar kimin adamı nereye atanacak, kimin adamı hangi devlet ihalesini alacak, devlete ne satacak gibi sorunlar olmasın sakın.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Turan     2018-02-13 selamun aleykum sedat abi şu sitenin birde cep telefonun gibi uygulamasını yapsan 10 numara olacak biz şehir dışında yaşıyoruz fakat kaynarcalıyız sürekli takip ediyoruz brde uygulaması olsa daha süper olacak kolay gelsin.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yüz yüze eğitim nasıl olacak?
Yüz yüze eğitim nasıl olacak?
Fındık hırsızlarına karşı silahlı devriye
Fındık hırsızlarına karşı silahlı devriye