1 Kasım Seçimlerine doğru acı ve tatlı başlıklar
Aytekin Ertuğrul

1 Kasım Seçimlerine doğru acı ve tatlı başlıklar

Bu içerik 1113 kez okundu.

1 Kasım Seçimlerine doğru acı ve tatlı başlıklar

A-Önce Tatlı başlıklar

1-Doğu Perinçek için karar çıktı 

 
AİHM, Doğu Perinçek'e verilen cezayı haksız buldu. 

Herkesin bildiği gibi Haçlılarıbn büyük bir bölümü Türk miletini 1915 te Ermenilere karşı soykırım uygulamakla itham ediyorlar. Bazı Haçlı ülkeleri bununla yetinmemiş bu hayali soykırımı inkar etmeyi ceza kanunlarına suç olarak yerleştirmişlerdi. İsviçre bu ülkelerden biridir.Vatan Partisi Genel Başkanı Sayın Doğu Perinçek bunun arkasının yüklü tazminatlara konu edileceğini, barbar Türk safsatasının yeniden fırına verileceğini gördü ve İsviçre'de bir basın Toplantısı düzenleyerek “Ermeni soy kırımı iddiası emperyalist bir yalandır” dedi Bunun üzerine İsviçre mahkemeleri Doğu Perinçek'i mahküm etti. Doğu Perinçek bu mahkümiyet kararını AİHM ne götürdü. Ve nihai karar olarak” Ermeni soykırımı yapıldı demenin emperyalist bir yalan olduğunu söylemenin ifade özgürlüğü kapsamında bir eylem olduğuna karar verdi. AHİM karar ile kesinleşti. ”işte Türk Milletini sevmek ve ona her şart ve ortamda hizmet etmek budur. 1 Kasımda bu başarıyı Türk milleti mutlaka dikkate alacaktır. 

2-AKP İçinden de Eleştiriler gelmeye Başladı. İşte bazıları 

Ömer Çelik konuşuyor: “Partimiz kadın meselesini başörtüsü meselesine indirdi. Biz birçok konuda sadece AK Parti cemaatine konuşuyoruz. Toplumun geri kalanına bir mesaj veremiyoruz.”.” 

Taner Yıldız konuşuyor: “Yolsuzluk konusunda son durum nedir? AK Parti’nin 13 yıldır yolsuzluk yaptığı mı düşünülüyor yoksa sadece bu dört bakan üzerinde mi yoğunlaşma var?.. Eğitim oranı yükseldikçe bize oy verme oranı düşüyor. 

Mücahit Arslan konuşuyor: “Yüzde 41 oy almış olsak da, biz aslında yüzde 25’lik bir partiyiz. Kendi adamlarımıza bile güvenemediğimiz bir noktaya geldik en sonunda.”

Lütfü Elvan konuşuyor: “Gençleri kendi istediğimiz gibi şekillendirme çabasından vazgeçmeliyiz. Bizim gençliğimiz sadece tekbir getirince, diğer gençlerin bize yaklaşabilmesi hiç mümkün olur mu?” 

Ertan Aydın (AKP milletvekili, Tayyip ve Ahmet’in danışmanı) konuşuyor: “Kemalist dinozorlar üniversitelerde cirit atıyor. Nefret kitlemiz artıyor. Artık maksimum yüzde 45 oy alabiliriz. Sevmeyenlerin de artık bizden nefret ettiği bir ortam oluştu.” 

AKP 14 yıllık iktidarında Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milletini çok gerilere götürmüştür.Yukarıda sayın Emin Çölaşan tarafından Nokta dergisinden alınan ve tarafımdan aşırılan yazısına göre bazı AKP yöneticileri bunun farkına varmışlar ama istatistik vermemişler. Biz bir kaç istatistikle bu gidişi değerlendirelim. 

* Benzin fiyatı 1.500.000 dan 4.,500.000 Milyon TL ye 

* Etin Kilosu 12.000.000 TL den 36.000.000 TL ye 

* ABD Doları 1.320.000 TL den 3.000.000 TL ye 

* Çeyrek altın 24.000.000 TL den dan 180.000.000 TL ye 

* Bir gram altın. 18.000.000 TL den 110.000.000 TL ye 

* Asgari ücretle 10 çeyrek altın alınırken bu gün ancak 6 adet alınabiliyor 

* Soma Faciası+ Terörist saldırılar toplamda 658 kişi hayatını kaybetmiştir. 

* Emekliler ve Asgari ücretliler dahi bütün ücretler altına göre %55 ücretlerin alım güçleri düşmüştür 

 
İşte AKP döneminin karnesi budur.Bu kadar feci gidiş borçlar arttırılarak, mallarımız mülklerimiz satılarak, para basıp paralar sulandırılarak atlatılmaya çalışılmıştır. Kimsenin aklına DENK bütçe yapmak ve laik eğitime dönmek gelmemiştir. Ama gemi de karaya oturmuştur. AKP dönemini tarihçiler hıyanet-i milliye veya hıyaneti Cumhuriyet dönemi olarak yazacaklardır. 

 
3-45. Donanma Komutanımız ( E)Oramiral Nusret Güner Beraat etti 

Balyoz davasında yaşanan tutuklamalara tepki için istifa eden eski Donanma Komutanı emekli Oramiral Nusret Güner, Twitter’dan eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’e ‘hakaret’ettiği iddiası ile hakkında açılan davada beraat etti. 

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Necdet Özel'e hakaretten yargılanan eski Donanma Komutanı Oramiral Nusret Güner beraat etti. 

Nusret Güner, davaya konu olan 1 Haziran 2014’te paylaştığı twettlerinde şunları yazmıştı: 

"Gnkur. Bşk. Amiral üniforması ile Beyaz Fırtına Tatbikatı için donanma’da! İyi ki, o lekesiz, bembeyaz, kutsal üniformayı zamanında çıkarmışım. Donanma’nın albay ve amirallerinin yüzde 80’ini tasfiye edenler, buna ses çıkarmayanlar utanmadan Donanma’ya geliyor utanmayanlar da onu karşılıyor. Deniz K. Komutanı olsaydım, hapse giren silah arkadaşları özellikle denizciler için kılını kıpırdatmayan N. Özel Donanma’ya adımını atamazdı."

 
 

 
B- Sonra kötü haberler

1-Ulustaki Tren Garı saldırısında Ölenlerin Sayısı 99 Oldu 

 
99 Kişi öldü 250 kişi yaralı var ama bir tek istifa yok. Ankara emniyet müdürü ve iki yardımcısı göstermelik değiştirildi. AKP döneminin katliamlarını alt alta yazalım ve toplu halde görelim. 

11 Mayıs 2013 Reyhanlı (Bombalı araç): 52 ölü 146 yaralı. 

* 20 Ağustos 2012 Gaziantep (Bombalı saldırı): 10 ölü, 66 yaralı. 

* 27 Temmuz 2008 Güngören (Bombalı saldırı): 18 ölü, 154 yaralı. 

* 15 Kasım 2003 Sinagog saldırıları: 27 ölü, 300 yaralı. 

* 20 Kasım 2003 HSBC ve İngiliz Konsolosluğu saldırıları: 30 ölü 450 yaralı 

* SOMA facısında 301 kişi 

* 20 Temmuz 2015 Suruç (İntihar saldırısı): 34 ölü 100'den fazla yaralı. 

* Ankara Garındaki saldırda 99 ölü ve 250 yaralı var 

 
Toplam: 668 eder. AKP izlediği bütçe, eğitim ve güvenlik politikaları ile Türk milletinin mal ve can güvenliğini yok etmiştir. 

1 Kasım seçimlerinde ne diyecekler de Türk Milletinden oy isteyecekler doğrusu merak ediyorum. 

2-İhanetin Kaynakları Kurutulmadan İhanetler bitmez. 

Başlığı çok ağır koyduk. Durum ağırdır da ondan . Hala daha güncel yaşıyoruz güncel yazıyoruz. Yaşadıklarımız 14 Mayıs 1950 de başlayan gaflet dalalet ve hatta hıyanetlerin devamından başka bir şey değildir. Bu ihanetleri iki ana grupta toplayabiliriz. 

1- Açık bütçeler 2- Laik eğitimden uzaklaşma. Bu iki temelin ( açık bütçeler insanların ceplerindeki paraları ve sofralarındaki yiyecekleri almak eylemi olduğundan insan haklarına ve laik eğitimden uzaklaşmanın düşmanlarımızla yapacağımız mücadeleleri kazanacak fikri hür irfanı hür nesillerin yetiştirilmesini önlediğinden anayasamıza aykırı eylemlerdir.) Anayasamızın değiştirilmesi dahi önerilemeyen kurucu ilkelerimizden olduğunu ne zaman savunacağız. Ankara'daki kanlı terör eylemi bütçe açıkları ve laik eğitimden uzaklaşmanın bizi sürüklediği bataklıklardan başlıcasıdır. Yani şehitlerimiz açık bütçelerin ve laik eğitime ihanetlerin meyveleridir. 

SEÇİM NOTLARIMIZ:1 Kasım seçimleri Türkiye'mizin bekası için Türk milletinin karar vereceği seçimlerdir. 1957 seçimlerinde Rize Lisesinde birinci sınıf öğrencisi idim. 1957 de CHP Genel Başkanı İsmet İnönü idi. DP İsmet İnönü,den çekinirdi. İleri geri kanunlar çıkaramaz İsmet Paşa ne diyecek diye ödleri kopardı. Nitekim İsmet Paşa DP yi en zayıf yerinden açık bütçelerden yakalamıştı. TBMM de 1957 yılında konuşmuş ve aynen şöyle demiştir." Enflasyon politikası iktidarın daha ilk yıllarından itibaren iktisadi bünyeyi suratle takatından düşürerek 1952 yılın son baharı başlarında memleketi tam manasıyla iflasa sürüklemiştir. Kelimeyi tartarak kullanıyoruz." 14 Mayıs 1950 den sonra hep açık bütçe hep enflasyon yaşanmıştır. Bu gün yaşadıklarımız Türk milletinin ve Türkiye Cumhuriyetinin tam manasıyla iflas ettirilmiş olmasındadır. Kelimeyı tartarak kullandık.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atık su da sıra bize gelebildi
Atık su da sıra bize gelebildi
8 Kaçak yapı yıkıldı
8 Kaçak yapı yıkıldı