MHP'yi kurtarırken Saadet'in Meclise girmesinin önünü açtı
Sedat Balta

MHP'yi kurtarırken Saadet'in Meclise girmesinin önünü açtı

MHP'Yİ KURTARIRKEN SAADET PARTİSİ'NİN MECLİSE GİRMESİNİN ÖNÜNÜ AÇTI
Yüzde 10 gibi demokrasilerde kabul edilmesi imkansız baraj oranına sahibiz!
AKP lideri Recep Tayyip Erdoğan MHP'yi kurtarayıp derken Saadet Partisi'nin Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne girmesinin önünü açtı. 
MHP tabanından AKP'ye ne kadar oy gelecek o da mechul; öte yandan meclise giremeyeceğiz diyerek kendi partisine oy atmayan Saadet Partililerin oyunu kaybedecek. 
Dimyat'a pirince giderken eldeki bulgurdan olma durumu...
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu verdiği tepkiler, yaptığı sağduyulu açıklamalarla vatandaşın gönlünde taht kurmuş. Yumuşak, akılcı değerlendirmeleriyle AKP'nin kutuplaştırdığı Türkiye'de bilge adam profili çizdi. Farklı siyasal görüşleri bir araya getirmeyi başardı. 
Bunu sağcısı, solcusu her kesimden insanın il ve ilçe seçim kurullarına giderek kendisin aday olabilmesi için destek imzası atmasından anlıyoruz. 
Vatandaşlar Fetö korkutmacalarına aldırmayarak imza vermeye gidiyorlarsa bunun değeri daha da fazladır. 
Yirmi birinci yüzyılda aday olmanın önüne 100 bin imza gibi engeller çıkarılması Türkiye'ye yakışmıyordu. Ben ve eşim de çok sayıda insan gibi Kaynarca ilçe Seçim Kurulu'na giderek Saadet Partisi Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu için imza verdik. 
Sosyal medyadaki paylaşımıza yapılan yorumlardan fanatik AKP'lilerin konuyu kavramakta zorlandıklarını da anladık. 
Onlara söyleyebileceğimiz sözü Fransız Devrimi'nin ideologlarından Voltaire yüzyıllar önce söylemiş: “Fikirlerinize katılmıyorum ama fikirlerinizi ifade edebilmeniz için canımı bile veririm” ya da -farklı bir versiyon olan- “Düşüncelerine katılmıyorum, ama senin düşüncelerini savunma hakkını sonuna kadar destekleyeceğim.”
CHP'li sosyal demokratla, Saadet Partili muhafazakar'ın, İYİ partili milliyetçi ile Demokrat Partili liberalin bir araya gelip 'Millet İttifakı'nı kurmasına şaşıranlara bir Afrika atasözü ile yanıt vereyim: "Eğer aslan, ceylan, sırtlan, zebra birlikte koşuyorlarsa orman yanıyor demektir!" 
Ülke yangın yeri olunca ekonomi bozulunca, devletimizin bekası, varolma sorunu varsa elbette bir araya gelinir ve Millet İttifakı kurulur!
ASKERİMİZE ABD ÇUVALI PARTİ İÇİ DEMOKRASİYE AKP ÇUVALI
AKP'nin icadı 'Temayül Yoklaması'nda Sakaryalı yöneticiler 1.638 oy kullandı. 200'den fazla delege oy kullanmaya bile gitmemiş. Oylar çuvala konulup, Ankara'ya gönderildi. Sonuçları hiç bir zaman açıklanmayan temüyül oy sonuçlarını Recep Tayyip Erdoğan ve bir avuç genel merkez yöneticisi bilecek. 
Demokrasi kültürü gelişmiş, siyasal katılımın öneminin kavrandığı bir ülkede olmayacak bir olay demokrasimizin emekleme dönemindeki açık oy gizli tasnif zamanlarını hatırlatıyor. 
AKP Niğde Milletvekili Erdan Özegen temayül öncesi yaptığı konuşmada inciler yumurtlamış: "Ben 2011 temayül yoklamasından yüzde 82 aldım ancak 3'üncü sıradan aday oldum."
Yani anlayacağımız siz bin 688 kişinin tamamının oyunu da alsanız, tek seçicinin dediği oluyor. 
AKP'nin temayülü 4 Temmuz 2003 günü Kuzey Irak'ın Süleymaniye kentinde Amerikan askerleri tarafından Türk Özel Kuvvetleri Bürosu'na yapılan baskınla, 11 Türk askerinin başlarına çuval geçirilip kelepçelenerek esir alınması olayını hatırlatıyor. 
Birisinde Mehmetçik'in başına çuval geçirilmişti; temayülde parti içi demokrasinin!
MİLLET İTTİFAKI UMARIZ ŞUNLARIN YOLUNU AÇAR
Umarız önümüzdeki seçimler şunların yolunu açar: 
Yol yapımı gibi tüketim ekonomisine yolaçan yatırımlar kadar üretim ekonomisini başlatacak fabrika açılışlarının çoğalmasını.
16 yılda 14 kez değişen eğitim sistemi yerine adam gibi dünyayla yarışabileceğimiz; çocuklarımızın yarış atı, deneme tahtası olmayacakları bir eğitim sistemi.
Özel okullara destek diyerek eğitimin paralı hale getirilmesinin önünü kapatır.
Hastanede kuyrukları kaldırdık deyip bilgisayardan bir hafta bir ay sonraya verilen hastane rendavularının kalkmasını.
Özel hastaneler ve şehir hastaneleri girişimiyle sağlığın paralı hale getirilmesinden dönülmesini. 
Tek adam yönetimi yerine tam demokratik Türkiye'nin yolunu.
AKP'nin 16 yıl önce geldiği iktidarda Türkiye'de en zenginlerin milli gelirin yüzde 35'ini alırken şimdi yüzde 55'ini almasının, halkın fakirleşme sürecine dur denilmesini.
Umarım önümüzdeki seçim doların inmesinin, ekonominin, eğitimin, sağlığın, tarımın düzelmesinin yolunu açar... 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Burada genç çalışmıyor çünkü tedbir yok. Oraya ancak muhtaç olan biri gider''
 İlçe kongreleri Kaynarca ile başlayacak
İlçe kongreleri Kaynarca ile başlayacak