Advert
Halka attıkları büyük kazık
Sedat Balta

Halka attıkları büyük kazık

HALKA ATTIKLARI BÜYÜK KAZIK
Sakarya'yı yönetenlerin halka attıkları kazıklardan biri de Adapazarı trenini seferden kaldırmak olmuştu. Şimdi de treni sudan sebeplerle Adapazarı Gar'ına sokmamakta direniyorlar. 
Sakaryalı kendini güvenli ve ucuz ulaşımdan mahrum eden kafalara 24 Haziran'da gereken dersi vermelidir. 
Adapazarı Gar Müdürü Hüsamettin Töre tanıtığım en cesur ve devletçi memurlardan biri. Her platformda üstelik basına karşı görüşlerini bastıra bastıra söyleyebiliyor. Herkesin sindiği, pustuğu bir dönemde gelecek tepkiden çekinmeden konuşabilmesi bazılarını kızdırıyor olmalı. 
Gar Müdürü Hüsamettin Töre, bir toplantıda fırsat yakalayarak hazırladığı raporu Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu'na, milletvekillerine verdi.
Raporda Karasu Adapazarı demiryol hattının biteceği belirtilerek iki hattın entegre edilmesi gerektiği ifade ediliyor. 
Adapazarı Haydarpaşa arasında çalışan tren günde tam 15 bin yolcu taşıyordu. İstanbul'a tren bileti 15 lira. Oysa otobüslerle İstanbul'a gitmek için 35 TL ödemek zorundasınız. 
Sakarya'yı yönetenlerin halka attıkları kazıktan dolayı vatandaşın cebinden 20 lira fazla çıkıyor. Gidiş dönüş için bu rakam 40 liraya çıkıyor. 
EĞİTİM İKİ SEKSEN UZANMIŞ YATIYOR
Yeni İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Sakarya'nın eğitiminin masaya yatırılması gerekiyor demiş. İlimizde eğitim zaten iki seksen uzanmış yerde yatıyor! Türkiye'nin batısında 54. sıradayız....
Fazilet hanım, "Eylem planımız olmalı, geniş bir stratejik plan hazırlamalıyız" diyor; bu sözler varolan stratejik planın yetersizliğinin itirafı. Eylem planı olmayan bir İl Eğitim Müdürlüğü günü birlik kararlarla yönetiliyor besbelli.
Çocuklarımızın, ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz eğitim kurumunun kötü yönetildiği zaten sonuçlardan belliydi. Umarız kısa zamanda eylem planı olan, etkili bir stratejik plana sahip oluruz.
SAADET İMZADA İYİ PARTİYİ GEÇTİ
Cumhurbaşkanlığı adaylığı için ilçe seçim kurullarına gidip imza atan Sakaryalıların toplam sayısı 8 bin kişi olarak açıklandı. Bu 8 bin imzanın yarısı Saadet Partisi adayı Temel Karamollaoğlu'na destek verdi. Temel Karamollaoğlu Sakarya'dan 4 bin 205 imza aldı. 
Türkiye'de en çok imza desteği alan İYİ Parti Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener ise Sakarya'da 3 bin 55 imza ile ikinci oldu. Vatan Partisi adayı Doğu Perinçek 714 imza topladı.
Bu durum gösteriyor ki Sakarya Saadet Partisi ilimizde daha örgütlü ve güçlü. Oysa İYİ Parti lideri Meral Akşener ile güçlü bir rüzgar yakalamıştı. İmza sayıları Sakarya seçim sonuçlarıyla ilgili bir fikir verebilir. 
AKP ADAY ADAYI BİLE ŞAŞIRDI
Kaynarca köylerinin durumu AKP aday adayını da şaşırttı(!)
Kaynarca'da bazı köyleri ziyaret eden AKP Milletvekili Aday Adayı yol ve kaldırım dahi bulunmayan köydeki vatandaşların her seçimde AKP'ye yüzde 80 oy verdiğine şaşırdığını belirterek, milletvekillerinin Kaynarca'ya hizmet etmemesini eleştirdi.
Milletvekili aday adayı "Köylerde 200 metre kaldırım yapılmamış. Eğer bu durum Gaziantep gibi bir yerde olsun inanın büyük tepki alırlar. Üstelik bu insanlar bu kadar az hizmete karşı her seçimde AK Partimize yüzde 80 oranında oy veriyorlar" diyor. 
CHP'LİLER SOSYAL MEDYADA TARTIŞTI
CHP'de uzun bir sessizliğin ardından fırtına sosyal medyada patlak verdi. Partinin basın sözcüsü ve İl Başkan Yardımcısı Hikmet Metin Çavdar, genel merkez yöneticilerini tenkit etti. 
Sosyal medyadan yaptığı paylaşımında İl Başkanı Erdoğan Isır'dan habersiz milletvekili listesi yapıldığı dayatma yapıldığını yazdı: "Olmazsa olmaz kontenjansız secimi bırakın İl Başkanın haberi olmadan milletvekili listesi yapılıyor..İl Başkanı kimdir? Sakarya örgütünün başıdır. 16 ilçe, 16 kadın kollları, 16 gençlik kollları ve il yönetiminin haberi olmadan milletvekili listesi yapılıyor. 
Dayatma yapıyorsunuz? Ecevit Keleş'te kontenjansız ön seçim diye yola çıkan insanların seçtiği kurultay delegesidir...Ecevit Keleş böyle bir 2. adaylığı kabul etmez...Örgütün haberi olmadığı bir milletvekili sıralamasını bende kabul etmem..Örgütümüzde kabul etmez....Yapılan örgüte saygısızlıktır."
İl Başkan Yardımcısı Hikmet Metin Çavdar'ın paylaşımından sonra çok sayıda CHP üyesi yaptıkları yorumlarda bu görüşü desteklediler ya da karşı yorumlarda bulundular. 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yüz yüze eğitim nasıl olacak?
Yüz yüze eğitim nasıl olacak?
Fındık hırsızlarına karşı silahlı devriye
Fındık hırsızlarına karşı silahlı devriye