Lüks arabayla seçmene gitmedi
Sedat Balta

Lüks arabayla seçmene gitmedi

AKP algı yönetimi de denilen başarısızlığı bile başarı gösterebilen; zerre hizmeti pireyken deve yapan propaganda yönetimini çok iyi beceriyor. 
CHP Milletvekili Engin Özkoç, eleştirilerine "Engin bey Fransız kalmış" diyen AKP Milletvekili Ali İhsan Yavuz'a ve diğerlerine soruyor: "1 Milyonluk kentte gerçek yoğun bakım hizmeti sayılan kaç 3. basamak yoğun bakım ünitesi bulunuyor?
Sakarya'da hastane yatak sayısı neden Türkiye ortalamasının altında kaldı. Türkiye'de 10 bin kişiye düşen yatak sayısı 26,5 iken Sakarya 17.8. Yıllardır söylediğiniz 1000 yataklı hastane niye açılmadı?... Sakarya'da açılan 7 organize sanayi bölgesinden 4'ünde neden üretim başlamadrı.  Sakarya'da çiftçi neden son 5 yılda 135 bin dönüm toprakta üretimden vazgeçti."
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, "Lüks arabalarla seçmene gitmeyin" öğüdünü tutup Zirai Aletler Sitesi'ne Serdivan Güneşler dolmuşuyla giden AKP Milletvekili Ali İhsan Yavuz, bu nu  "Ali İhsan Yavuz dolmuşa bindi" başlığı ile; 1962 model Anadol ile seçim çalışması yapıp fotoğraflarını basına servis etmek varken niye bu sorulara cevap versin. 
İşleri güçleri algı yönetimi. Dikkat edin AKP Genel Başkanı Davutoğlu lüks araçlara binmeyin demiyor. Vatandaşa oy istemeye giderken lüks araçlara binmeyin diyor. 
Milletin vekili Ali ihsan Yavuz millete giderken hileyi şeriye yapıyor, lüks araca binmiyormuş gibi yapıyormuş gibi, algı yönetimi yapıyor. 
CHP Milletvekili Engin Özkoç'un soruları açık. AKP Milletvekili Ali İhsan Yavuz'un yanıtları  da net olmalı. 7 OSB'den 4'ü neden boş. Kaç yoğun bakım yatağı var.
İŞADAMLARININ TUHAF AÇIKLAMALARI
'Sakarya İş dünyası 1 Kasım seçimlerinden önce istikrar ve güçlü hükümet vurgusu yaptı' konulu servis haberle Sakarya Sanayici ve İşadamları Odası (SATSO) Başkanı Mahmut Kösemusul, Meclis Başkanı Akgün Altuğ, Müsiad Başkanı Ahmet Genç, Tümsiad Başkanı Murat Kesik, işadamları Muzaffer Güneş ve Orhan Kocabıyık'ın AKP'ye destek verdiği dosta düşmana ilan edildi. 
İşadamı örgütleri niye böyle bir açıklama gereği duydu. Bu açıklamayı baskı ile mi yoksa gönüllü mü yaptılar. Bunu ancak AKP seçimi kaybederse öğrenebiliriz. 
Eğer zorlama yoksa demokrasinin uzlaşmaya dayandığını o yüzden de kaolisyonun demokrasiye aykırı olmadığını hatta tek başına iktidardan daha çok yakıştığını söylemezsek olmaz. 
Demokrasinin beşiği; girmek için kapısında beklediğimiz Avrupa Birliği'ndeki 28 ülkenin 23'ü şu anda koalisyon ile yönetiliyor. 
İşadamlarımız istikrar için güçlü Türkiye, güçlü ekonomi için tek başına iktidar derken ya da dedirtilirken bir bakalım. 
3 Partili koalisyonla yönetilen Almanya mı, yine 3 partili koalisyonla yönetilen Fransa mı, 4 partili koalisyonla yönetilen Belçika mı istikrarsız yönetiliyor. Bu ülkeler mi ekonomik olarak güçsüz. 
Asıl sorun koalisyona direnen kafalardadır. Millet iradesine uygun davranıp koalisyon kurmayanlardadır. Demokrasi uzlaşma kültürüdür, alternatifi diktatörlüktür. 
İşadamlarının yerel gazetelerde AKP'yi destekliyorlar algısına çanak tutan açıklamaları en azından tuhaf kaçmıştır. 
Bu açıklamaları güya haberleştirme biçiminin tuhaflığına ise denebilecek söz yok(!)

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Piyasanın üstünde alacağız açıklaması
Piyasanın üstünde alacağız açıklaması
Ambulans ile otomobil  çarpıştı
Ambulans ile otomobil çarpıştı