Advert
Sedat Balta

CUMHURBAŞKANLIĞINDA ERDOĞAN'A OY ATACAĞIM AMA MİLLETVEKİLLERİNE OY YOK!
Sizler de çevrenizde tanık oluyor musunuz? "Cumhurbaşkanlığında Erdoğan'a oy atacağım ama milletvekillerine oy yok!" sözlerine...
Ben sık duyar oldum. Dün Adapazarı'na giderken otobüs şoförüyle sohbet ediyoruz. Kendisi AKP'ye her seçimde yüzde 80'e varan oranda oy veren Turnalı Köyü'nden.
Şoför tam bir Recep Tayyip Erdoğan hayranı, ama milletvekillerine öfkeli mi öfkeli. Saydırıyor: "Bu milletvekilleri bir dersi hak etti. Her seçimde köyden tulum çıkarıyorlar. Ama yollarımızın halini bir görsen acırsın. Hiç bir hizmet alamadık. Alt kadrosu, yereldeki temsilcileri çalışmadığı için tepkiyi Recep Tayyip Erdoğan çekiyor. Onun yüzünden oy kaybediyorlar. Zaten AK Parti Milletvekili adayları bunu bildiği için köyümüze gelmiyorlar. Gelseler de büyük tepki görecekler. Milletvekilliğinde oylarımızı MHP'ye vereceğiz. Çünkü MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Reisimizin arkasında dimdik durdu. Köye gelen MHP adayına da bunu söyledik."
Bu seçimde milletvekillerine atılacak oyla Cumhurbaşkanı oyu ayrı oy pusulalarında atılacağı için ciddi oy farklılıkları oluşması bekleniyor. 
Benzeri tepki CHP'de de var ancak çok daha az. 
Tahminim Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı adayı olarak alacağı oy; AKP milletvekili adaylarının alacağı oydan çok daha fazla olacak. 
Aynı şey CHP adayı Muharrem İnce için de söz konusu olabilir ancak daha az farkla gerçekleşecektir. 
AKP milletvekili adayları, belediye başkan adayları bu güne kadar liderleri Recep Tayyip Erdoğan'ın rüzgarı ile haketmedikleri kadar oy aldılar. 
Odunu aday gösterse seçtirecek kadar! 
Ama bu seçimde işleri zor. AKP seçmeninin en azından bir bölümü çalışmayan, seçmene kendini sevdiremeyen milletvekili adaylarına oy atmamakta kararlı görünüyor. 
AKP MİLLET BAHÇESİ CHP ADAPAZARI TRENİYLE ALKIŞ ALDI
Geçtiğimiz hafta Sakarya'da miting yapan Cumhurbaşkanlığının 2 fovori isminden AKP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan eski Atatürk Stadyumu arazisinin Millet Bahçesi yapılacağı vaadiyle en büyük alkışı almıştı. 
CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce ise meydanda en büyük alkışı Haydarpaşa'dan kalkacak Ada Treni'nin Adapazarı'na geleceğini söyleyerek aldı. 
İki vaat de önemlidir. Umarım her iki aday da seçilmeleri durumunda bu iki konuda adım atarlar. 
DİNİ VECİBE İFTARDA SİYASET YAKIŞMADI
SASKİ'nin AKP Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan'ın miting duyurularını abonelerine telefon mesajı ile duyurması epeyce eleştiri aldı. Eleştiriler haklıdır. Halkın parasıyla parti propagandası yapmak doğru değildir. 
Aynı SASKİ geçtiğimiz Cuma günü Kaynarca'da bir açılış gerçekleştirdi. 45 Mahallenin Sapanca suyuna kavuşması adına yapılan açılış, Kaynarca Belediyesinin otopark ve meydan açılışı ile Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen iftar yemeği aynı anda gerçekleştirildi. 
Büyükşehir Belediyesi'nin iftar yemeğine gelen halka AKP propagandası yapıldı. AKP 4'üncü sıra milletvekili adayı Çiğdem Erdoğan Atabek açılış kurdelasını kesti ve dini bir vecibe olan iftar yemeğine katılanlara propaganda yaptı. 
İftar yemeği için davet edilen her partiden her görüşten vatandaşlara zorla bir partinin milletvekili adayını dinletmek siyasi etiğe uyar mı bunun değerlendirmesini siz değerli okurlarıma bırakıyorum. Bana göre dini bir vecibe olan iftar etkinliğinde siyaset olmamalıydı. 
AKP milletvekili adayı Atabek'in sık sık tekrarladığı 7 milletvekili çıkaracağız sözü söylemeliyim ki hiç inandırıcı bulunmüyor; dahası milletin aklıyla alay ediyor(!) Beş milletvekili çıkaracağız dese belki sözleri ciddiye alınabilir. AKP'de 5'inci milletvekilliğnin riskli olduğunu biliyor. Kendisinin inanmadığı bir şeyi millete söylemeyi siyaset mi sanıyor dersiniz...

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
kaynarcalı     2018-06-16 chpkk'lerin yeni taktiği de bu (kızmayız, darılmayız, yalvarırız başkanlıkta erdoğana oy verin ama millet vekilliğinde terörü destekleyin ) .............
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yüz yüze eğitim nasıl olacak?
Yüz yüze eğitim nasıl olacak?
Fındık hırsızlarına karşı silahlı devriye
Fındık hırsızlarına karşı silahlı devriye