Seçimden sonra kısa kısa - 1
Aytekin Ertuğrul

Seçimden sonra kısa kısa - 1

Seçimden Sonra Kısa Kısa-1

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul

draertugrul@hotmail.com

Türk Milleti “Tamam” Dedi ama.

Milletimiz bu gidişe “TAMAM” dedi ama sonuç alamadı. Neden tamam demesin? AKP nin karnesi işte budur.

 

                2002 te bir    ABD Doları 1.320.000 TL  iken 4.212.000 TL ye çıkmıştır. Artış 3 mislidir

          2002 te    Bir gram altın. 18.000.000 TL den 176.000.000 TL ye çıkmıştır. Artış 10 mislidir

          2002 te    Bir litre benzin 1.500.000 TL iken bu gün 5.600.000 TL dir.  Artış 3,5 mislidir                      2002 de    Bir kg dana eti 15.000.000 TL iken bu gün 45.000.000 TL dir.  Artış 3 mislidir

Millet b u gidişe “TAMAM “ demiştir.

. Haçlı ordularına karşı Çanakkale direnişinin ve  Kurtuluş Savaşımızın başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk’ü dinimizi yok eden deccal gibi gösterir ve yukarıdaki acı tabloyu de Türk milletinin önüne koyarsanız sandıklardan AKP ye bir tane bile “EVET” oyu çıkmaz. Hiçbir gazete hiçbir televizyon bu acı karneyi milletimizin bilgisine sunmamıştır. O halde kimsenin milletimizin attığı oylara  itirazı olamaz.

Enflasyon Dört Nala Gidiyor ve gidecek

 

Çünkü açık bütçeler yapılmaya devam edecektir. Bu seçimlerde iktidar ve muhalefetin birleştiği tek nokta budur.  Yukarıdaki acı AKP karnesini Türk milletinden saklamak. İşte bu amaçta birleşilmiştir. Hiç kimse hiçbir yazar ve hiçbir programcı Atatürk gününde bir ABD doları 80 kuruş idi. Hiçbir zaman 81 kuruş olmadı bu gün ise 4.500.000 TL dir ey Türk milleti uyanın bu rakamlar size ne yapmanız gerektiğini söylemiyor mu dememiştir. Bu sahneye halk dilinde susarak gerçekleri saklamak veya gerçekleri örmek denilir.

 

Memleketimden İnsan manzaraları

Herhangi bir gazetenin herhangi bir gününden birer cümle ile memleketimden insan manzaralarını alt alta yazalım ve düşüncelerimiz de ekleyelim.

Mehmet Altan’a tahliye kararı çıktı

Barışma bahanesiyle eski eşini görmeye giden K.Ö. 42 eski eşini öldürdükten sonra intihar etti.

Karısını 88 defa bıçaklayarak öldürdü. Edirne’de yaşayan Erkan S 38 eşi Melek S yi defalarca bıçakladı. Karısın öldüren Erkan S karım başkası ile mesajlaşıyordu. Kıskançlıktan öldürdüm dedi

Kahraman Maraş’ta Cemile gezici (18) tek başına yüzmek isterken akıntıya kapılarak boğuldu

V.D.Birlikte olduğu  Refiye A.(50) kendisinden ayrılmak istemesi üzerine çıkan tartışma sonunda önce Refiye A yi öldürdü sonra da tabanca ile intihar etti

Bu haberleri ben uydurmadım. Bir gazetenin bir günlük haberleridir. 1952 sonbaharında enflasyon politikası ile tam manasıyla iflas eden ve  o tarihten  bu yana DENK bütçe yapılarak acıları onarılmamış Türk milletinsin acı bir sahnesidir. Önce enflasyonla Türk milleti yok edilecek sonra da bir birlerini, yok edecekler. Yeni seçilen 27. Dönem TBMM bu konuda enkaz devralmıştır. Enkazın temizlenmesinde TBMM ne başarılar dileriz. Dost acı söyler.

 

CHP Köklerine ve TBMM Ulusal egemenliğe Dönmek Zorundadır

24 Haziranda sandıkta kalan CHP köklerine dönmek zorundadır. Çünkü bu CHP Türk milletinin kurduğu CHP değildir. Anma ehveni şerdir. Türk milletinin kurduğu CHP

1- Egemenlik kayıtsız ve şartsız Türk milletinindir.

2- Tam  bağımsızdır.

3- DENK bütçe+ Laik eğitimcidir

 CHP de köklerine  dönmek zorundadır. Başka bir yolu yoktur. Çünkü bu gün itibari ile Atatürk gününde 80 kuruş olan bir ABD doları 4.600.000 TL dir. Bu  hızla gidersek Anadolu’da Haçlılar bize hayat hakkı vermezler.

Bu yol SDEVR durağına giden yoldur. Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında kurulacak Hükümetimizin ilk görevleri arasında Denk bütçeye dönmek+ Laik eğitime dönmek bulunmaktadır. Aksi halde SEVR yoluna devam demektir ki olacakları yazmaktan bile ürkerim..

TBMM ulusal egemenliğin temsil edildiği yerdir. 14 Mayıs 1950 den beri TBMM ulusal egemenliği temsilden uzaklaşmıştır. 27. Dönem TBMM nin DENK bütçeye ve laik eğitime dönerek ulusal egemenliği temsile dönmek zorundadır. Dost acı söyler.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yarın tüm Türkiye'de denetleme yapılacak
Yarın tüm Türkiye'de denetleme yapılacak
Ambulans ile otomobil  çarpıştı
Ambulans ile otomobil çarpıştı