Advert
Belediyeler için seçim yarışı başladı
Sedat Balta

Belediyeler için seçim yarışı başladı

SOYLU'NUN SÖZLERİNİ DÜŞMAN SÖYLEMEZ
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun valilere verdiği şehit cenazelerine CHP İl Başkanlarını almayın talimatı' (!)nın üzerinden kaç gün geçti... İktidar partisinden bir ses gelmedi. 
Kanunsuz emir olamayacağı gibi kanunsuz talimatta olamaz. Halkı infiale sürükleyecek bu talimat düpedüz suçtur. Hiç bir Cumhuriyet Savcısı da harekete geçmedi. 
Süleyman Soylu'nun Doğru Yol Partisi Genel Başkanlığı döneminde Recep Tayyip Erdoğan için söylediği küfürlü, hakaretleri söyleme aşinayız! 
Ancak devletin İçişleri Bakanı olarak bu söyledikleri Türkiye'nin hukuk değil guguk devleti olma yönünde hızla ilerlediğini gösteriyor. 
Şehit cenazelerine katılanları partizanca ayrıştırmak teröre hizmet eder. 
Bu kanunsuz çıkışlar, Avrupa Birliği ülkelerinde, ABD'deki bize bakışın daha da olumsuzlaşmasını sağlamaktan başka işe yaramaz. 
SOYLU KİME HİZMET EDİYOR
Cumhurbaşkanı seçildiği gece Recep Tayyip Erdoğan 81 milyonu kucaklıyoruz derken Soylu'nun bu sözleri neye hizmet ediyor dersiniz. 
Dolar, Euro Türkiye'de anti demokratik ortamdan dolayı daha da artarken, dış yatırımcı ürkekleşmişken Süleyman Soylu'nu bu sorumsuz davranışları ekonominin bozulmasına tuz biber olur!
Türk halkı seçimden sonra uygulanması zorunlu hale gelen ekonomik acı reçetelerle karşı karşıyayken düşüncesizce söylenmiş bu sözler en azından basiretsizliktir. 
Şehitlerimizin CHP'lisi, AKP'lisi şuçusu bucusu yoktur. Bu ayrımcılık terör örgütünden önce vatanı bölmektir. 
Örnek olarak 15 Temmuz darbe girişiminin kahramanlarından Ömer Halisdemir de CHP'li bir ailenin cocuğu abisi CHP delegesi...
Bu onun değerini azaltır mı?
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun sözleri Türk Silahlı Kuvvetleri'nde PKK terör örgütüne karşı mücadele eden askerlerimizin motivasyonunu kırmaz mı?
Soylu yeni kabine de yeniden yer almak, bakan olmak için böyle bozguncu, bölücü çıkışlar yapıyorsa bilmem orasını. Bekleyip göreceğiz Soylu yeniden bakan yapılacak mı... 
Allah vermesin bir şehit cenazesinde yaşanacak gerilimin hesabını kim verecek asıl soru bu...
BELEDİYELER İÇİN SEÇİM YARIŞI BAŞLADI
Bir seçim bitti diğer seçimin kulisleri başladı. 
Bilindiği gibi normal takvim uygulanırsa 9 ay sonra yerel seçimler yapılacak. 
Kimi görüşlere göre yerel seçimler erkene alınabilir yani Mart 2019 yerine Kasım 2018'de seçimler yapılabilir.
Ekonomide uygulanması zorunlu hale gelen acı reçelerden önce böyle bir karar alınması muhtemeldir. 
Sakarya özelinde Sakarya Milletvekili listesinin 5'inci sırasında yer alan ancak seçilemeyen Ali İnci'nin Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için harekete geçtiği aşikar...
Gazeteci Engin Arapoğlu arkadaşı Adapazarı Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Müdürü Muhammet Durmaz'ın Kaynarca Belediye Başkanlığına aday gösterilmesi için ilk yazısını yazdı bile..
Önümüzdeki günlerde Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve 16 ilçenin belediye başkan adaylıkları için yaşanacak bir yarışı izleyeceğiz. 
Şu anda 16 ilçe belediyesinin tamamı AKP'li. 
CHP Adapazarı, Serdivan gibi ilçelerde seçime güçlü adaylarla girmek niyetinde...
İYİ parti de yarışta iddialı olacaklarını söylüyorlar. Milletvekili seçimlerindeki Millet İttifakı yerel seçimde geçerli olacak mı bunu zaman gösterecek. 
İttifak olması durumunda AKP Sakarya'daki bazı belediyelerini kaybedebilir. 
AKP milletvekili seçimlerindeki gibi tabanın istemediği isimleri aday göstererek seçime girerse işi zor. 
Bu kez vatandaş, "Odunu koysak seçtiririz" anlayışına boyun eğmeyebilir. 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yüz yüze eğitim nasıl olacak?
Yüz yüze eğitim nasıl olacak?
Fındık hırsızlarına karşı silahlı devriye
Fındık hırsızlarına karşı silahlı devriye