Eskiden greve çıkarlardı şimdi vincin tepesine
Sedat Balta

Eskiden greve çıkarlardı şimdi vincin tepesine

ESKİDEN GREVE ÇIKARLARDI ŞİMDİ VİNCİN TEPESİNE
Hakkını alamayan işçiler eskiden greve çıkardı; şimdi kuleye çıkıyorlar(!)
12 Eylül'den sonra tırpanlanan işçi hakları; fazla bulunmuş olacak ki, Olağanüstü Hal yönetimi ile grev vs. yasaklanıp, mahkemeler yerine işverini koruyacağı belli arabuluculuk gibi garabet yöntemler getirildi. 
Sonuç Adapazarı Devlet Hastanesi'nin yanına yapılan 45 yataklı AMATEM inşaatında çalışan işçiler firmadan paralarını alamadıkları için vincin üzerine çıktı.
Ülkemizdeki işçi hakları bakımından en önemli kazanımlar Bülent Ecevit'in Çalışma Bakanlığı döneminde olmuştu. İşçiler bile bu haklara sahip çıkmayınca gelinen yer vincin tepesi oldu(!)
AKIL VERME PARA DA VERME VERGİ ALMA YETER
OYAK Grubu şirketlerinden HEKTAŞ çifçilere akıllı tarım seferberliği adı altında akıl vermeye başlamış. Her sektörde olduğu gibi bilgi çok önemli ancak çiftçilerin akıldan önce gübre, mazot, yem, ilaç gibi temel girdilerde ödediği akılalmaz oranda vergilerin azaltılması lazım. 
Aksi halde düşük fiyatlı mazot, tohum, gübre ve ilaç kullanan dünyanın farklı ülkelerindeki çiftçilerle rekabet etmeleri mümkün değil(!) 
Hani akıl verme para ver derler ya, hükümet vergi almasın yeter....
AKP'Lİ BELEDİYE BAŞKANLARININ KARNESİ ÇIKARILIYOR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisine mensup 884 AKP belediye başkanının karnesini çıkarttıktan sonra tamam mı devam mı karar verecekmiş...
5 Konuda verilecek karnenin notlarının başında 24 Haziran'da o seçim çevresinde alınan oylara bakılacak. Buna göre Sakarya birincisi Akyazı ve ikincisi Kaynarca Belediye Başkanları yüksek notu garantiledi. 
Diğer karne notları, başkanların icraatları, halkın memnuniyet oranı, projelerin beklentileri ne kadar karşıladığı, başkanların vatandaşa yakınlığı ve şikayetler belirleyecek. 
Bu konularda gelen bilgiler raporlaştırılarak adaylar belirlenecek.
CHP'DE KURULTAY YARIŞI
24 Haziran seçimlerinden sonra CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'nin partisinden 8 puan fazla oy almasıyla başlayan kurultay süreci Sakarya'da farklı bir önem taşıyor. 
Bilindiği gibi son kurultayda Sakarya CHP

delegeleri Muharrem İnce'yi desteklemişti. İl Başkanlığının 16 ilçe başkanlığından aldığı kurultay görüşüne göre Hendek İlçe Başkanı Reyhan Azak olağanüstü kurultaya karşı oy belirtirken, Kaynarca İlçe Başkanı Ersan Ceylan kararsız kalmış. Geri kalan 14 ilçe başkanı İl Başkanı ile birlikte hareket ederek olağanüstü CHP kurultayını desteklediğini söylemişler. 
Dileğimiz Sakarya'da 16 ilçe belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi'ni kazanan AKP'ye karşı hiç belediyesi olmayan; hatta Pamukova'daki 4 meclis üyeliği dışında esamisi okunmayan CHP'nin parti içi mücadeleyi bir an önce bitirip dışa dönmesidir. 
Her zaman söylediğim gibi her ülkede bir iktidar vardır; ancak muhalefet yalnız demokrasilerde vardır. 
Kritik günlerden geçen ülkemizde genelde ve yerelde güçlü bir CHP muhalefetine ihtiyaç vardır biline...
DEVLET ÜÇ MAYMUNU OYNAYAMAZ!!!
Sakarya'da günlerdir yaşanan balık ölümleri dayanılmaz boyutlara geldi. Çok sayıda balık ölümüne neden kirlilikle ilgili siyasetin, ilgili devlet kurumlarının görmedim, duymadım, sustumla simgelenen 3 maymunu oynaması vicdanları yaralıyor. 
Günde en az 5 haberle yerel basında yer alan Sakarya Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanları bu konuda açıklama yapmalıdır. Dahası gereğini yapmalıdır. 
Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Uğur Korkmaz, kimden korkuyor da açıklama yapmıyor o da ayrı bir yazı konusu. Balık ölümleri konusunda gelinen nokta kabul edilemez.
15 TEMMUZ'DAN DERS ÇIKARILMAZ İSE...
15 Temmuz hain darbe girişi yabancı güçlerin güdümündeki bir tarikat/cemaatin ele geçirdiği ordu mensuplarıyla Türkiye'yi ele geçirme denemesiydi. 
Çok şükür başta liderleri Recep Tayyip Erdoğan'a bağlılık duygusu olanlarla, demokrasiyi içselleştirmiş milyonlarca yurttaşımız sayesinde engellendi. 
Siyaset gereği bazı cemaatlere devletin bazı bakanlıklarında öncelik tanındığı gibi haberler okuduğumuzda anlaşılan ders çıkarmamışız diyoruz..
Devlet sapık Adnan Oktar cemaatine karşı bu kadar zamandır sessiz kalırken geçtiğimiz gün yapılan operasyonla doğru adımı attı. Bu adımların devam etmesini diliyor, 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum. 

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Piyasanın üstünde alacağız açıklaması
Piyasanın üstünde alacağız açıklaması
Ambulans ile otomobil  çarpıştı
Ambulans ile otomobil çarpıştı