İsrail'in Arap'a yaptığını Arap Türk'e yapmasın(!)
Sedat Balta

İsrail'in Arap'a yaptığını Arap Türk'e yapmasın(!)

İSRAİL'İN ARAP'A YAPTIĞINI ARAP TÜRK'E YAPMASIN(!)
Kaynarca köylüsünün verimli topraklarında kurulmak istenen Makineciler Organize Sanayi Bölgesi sürecinde çevreden, topraktan, emekten yana tavır takınmamız karşısında bazı aklı evveller ne vatan hainliğinimizi bıraktı ne de sanayi düşmanlığınımızı(!) 
Üstelik üzerine basa basa sanayiye karşı olmadığımızı, sanayi için yer seçimine karşı olduğumuzu söylediğimiz halde.
Söğütlü Organize Sanayi Bölgesi tarafından Sakarya Nehri'ne zehirli atıkların kontrolsüz bırakıldığı haberlerinden sonra bize hakarete varan tenkitler yöneltenlere sormak isterim. 
Sakarya Valiliği ve Çevre İl Müdürlüğü'ne kuş uçumu bir kaç kilometre uzaklıktaki nehir sınır tanımadan kirletilebiliyorsa; acaba Kaynarca'daki İskenderli Deresi'nin hali nice olurdu?
SÖĞÜTLÜ OSB'NİN YAPTIĞI SKANDALDIR
Sakarya Deresi'nin Söğütlü Organize Sanayi Bölgesi'ndeki fabrikalar tarafından yıllarca yasa tanımadan kirletilmesi olayının ortaya çıkmasından sonra anladım ki bu ülkede ÇED yani OSB yapılmadan güya yapılan çevre etkisel değerlendirme raporunun zerre kadar hükmü yokmuş. 
Bu olay Kaynarca'nın ne büyük bir tehdit altında olduğunun canlı bir kanıtı. 
Bölgeye hayat veren Sakarya Nehri'nin yıllardır kirletildiğinin ortaya çıkması üzerine yetkililer çıkıp pişkin pişkin OSB'de arıtma tesisi olmadığını söylemesi ise tam bir skandal(!)
Medeni bir ülkede olsa sorumluların cezasız kalmayacağı bu durum ne yazık ki bizim ülkemizde bazı gazeteler için haber değeri bile taşımıyor.
Çevreye duyarsız insanların kalabalıkları oluşturduğu memleketimiz için böyle başa böyle tarak desek çok mu söylemiş oluruz!
Kaynarca köylüsüne mücadelesinde destek veren İzmit ve Sakarya'dan çevrecilere bir kez daha minnet duygularımı belirtmek isterim. İyi ki varsınız. Bizim ahaliye kalsa ortalığı b... götürücekti. 
Yabancıların ne işi var bu eylemlerde diyenler, Söğütlü OSB'deki skandal olaydan sonra utanırlar mı? Hiç sanmam. 
Kaynarca'da verimli topraklarında kurulmak istenen yanlış yer seçimine karşı açılan davada da mahkeme kararını verdi. Hukuk bir kez daha yer seçimi iptal kararı verdi. 
Gerekçeli karar çıktığında okuyucularımla bu sütünlardan duyuracağım elbette. Şimdilik bu müjdeyi vermekle yetiniyorum. 
Duyumlara göre 3 bin 150 dönümde kurulmak istenen OSB'nin kamulaştırılan 800 dönüm toprağı zengin Araplar'a satılmak isteniyor. 
KAMULAŞTIRMAYLA EL KOY ARAP'A SAT OH NE ALA!
Makineciler OSB'den umudu kesen işadamları kamulaştırmayla ele geçirdikleri köylümüzün toprağını pazarlama derdine düşmüşler!
Ama yağma yok(!) Sanayi yapacağız diye kamu yararı çıkararak kondukları toprakları amaç dışı satıp vurgun vurmaya izin vermeyeceğiz. 
Şimdilik buradan uyarıyorum; kamulaştırmadan elde edilen topraklar amaç dışı satılamaz. Bu kanunsuzluktur, hukuksuzluktur, .....'lıktır!
Ya ne yapacaklar. Paşa paşa satın aldıkları insanlara en elverişli şartlarda geri verecekler.
Bu konunun önümüzdeki günlerde takipçisi olacağız. Gündemden düşürmeyeceğiz. Şimdilik bu kadar...
Eğer Kaynarca'nın yerlileri 1946 Yılından itibaren İsrail'de Yahudilerin Arapların topraklarını parayı basıp işgal etmesi gibi bir durumla karşılaşmak istemiyorlarsa uyanık olmalıdır. 
Anlaşılan şimdi Yahudilerin Araplara yaptığını; Araplar bizim Manavlara yapmak istiyorlar.
700 Yıllık ata topraklarını kaybetmek bu kadar kolay olmamalı. Vatanın değeri parayla ölçülemez.
"Mevzubahiş vatansa gerisi tefarruattır" sözü lafta kalmamalı. 
Yurtsever okurlarıma saygılarımla şimdilik bu kadar...

ankara jigolo
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Piyasanın üstünde alacağız açıklaması
Piyasanın üstünde alacağız açıklaması
Ambulans ile otomobil  çarpıştı
Ambulans ile otomobil çarpıştı